Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne albo sam mam cos namącone albo cos tu jest dziwnego..na 2,7 podbiłem napiecie na procu o jedno oczko i temperatury są ponizej 50C. A do 3,0 GHz tak duzo papu potrzebuje..I te temperaturki.

Który Core Temp pokazuje dobre temperatury?

Edytowane przez Spiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na logikę to dobrze pokazują te z Tj 100* czyli 0.95.4 i 0.96 (+ 15 stopni) ale i tak są to orientacyjne tempy gdyż te procki nie mają czujników w sobie.

 

Pozostaje sie modlić że takie wysokie temperatury nie wywołają za szybko zjawiska migracji elektronów pod czapką :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka prostych pytań:

 

81 stopni w stresie ( Orthos) i napieciu 1,25 V na procesorze to chyba za duzo - chlodzenie BOX ?

 

VID - pamiecie procesora takie jak ustawiamy ?

 

dlaczego zmieniacie napiecie plyty glownej ( NB - mostek polnoscny ? ) jezeli te plyty daja rade do 333Mhz spokojnie. Przy wyzszym FSB trzeba podbijac na plytach ?

 

Czy jezeli komp przechodzi Orthosa dwa razy po 8 h ( small i prorytet 9 ) to znaczy ze ram i procek pracuja stabilnie i wysypy w grach to wina tylko i wylacznie grafy ?

 

Ktos cos pisal tez o ponoszniu pamiecia PCIE ?

Edytowane przez piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka prostych pytań:

 

81 stopni w stresie ( Orthos) i napieciu 1,25 V na procesorze to chyba za duzo - chlodzenie BOX ?

 

VID - pamiecie procesora takie jak ustawiamy ?

 

dlaczego zmieniacie napiecie plyty glownej ( NB - mostek polnoscny ? ) jezeli te plyty daja rade do 333Mhz spokojnie. Przy wyzszym FSB trzeba podbijac na plytach ?

 

Czy jezeli komp przechodzi Orthosa dwa razy po 8 h ( small i prorytet 9 ) to znaczy ze ram i procek pracuja stabilnie i wysypy w grach to wina tylko i wylacznie grafy ?

 

Ktos cos pisal tez o ponoszniu pamiecia PCIE ?

1)Ano torszke dużo - dla jakich taktów taka temp :?:

2)VID - napięcie procesora przypisane przez fabryke - chyba wg tego płyty ustawiają napięcie auto/standardowe

3)tylko że 333 to chyba nikt nie ma na codzień :D do 450 zapobiegawczo dałem 1.4V a powyżej 3,5GHz daje 1.5 coby być pewnym że to procek a nie płyta nie daje rady. Ponoć podbijanie napięcia NB pozwala na prace procka z niższym napięciem - ja tego nie badałem

4)z tym może być już różnie, obniż taktowania i sprawdź gre jak sie posypie to będzie wiadomo że gra a jak nie to znaczy że jednak nie do końca było stabilnie

5)napięć i taktowań PCI/PCI-E nie ruszamy !!! - chyba że nie lubisz swojej grafiki/muzyki/sieci itp. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotrek sprawdzasz CoreTemp 0.96 czy 0.96.1 ? ale i tak lekko licząc 81* to dużo za dużo (-15 = 66* ) musiał byś mieć przy takim napięciu około 3.3G na procu żeby miec takie tempy na boxie . Ja mam 1.375v na 3.2G i Box mi daje 64*

 

aha i pamiątki sprawdzasz Blendem

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnogość programów do testowania temperatury i wyników jakie dają, moim zdaniem zmusza do innego podejścia.

1. wybrania jakiegoś programu (nie ważne jakiego),

2. określenia temperatury, po osiągnięciu której nasz procek mniejsza mnożnik.

3. ustawienie napięcia i taktowania tak, aby mieć kilka stopni poniżej tej wartości i mamy 100% pewność, że nasz procek nie pracuje na granicy temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem z siebie bardzo zadowolony bo zawsze się bałem overclockować, a udało mi sie wyciagnać stabilne 3080mhz :) w stresie dochodzą do 70'C ale w idle jest połowa z tego :) tak więc, poczekam na ferie (jeszcze ten tydzień - dolnośląskie) i może pokombinuje coś z tym nb i napięciami żeby stabilne 3.2 wyciągnąc.

 

 

http://i29.tinypic.com/iz6d93.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis rozebralem kompa na części pierwsze, zrobilem szlif lustro podstawy coolera, nowiutka paste nałożylem, usunąłem z zasilacza jakąś folie ograniczającą przepływ powietrza no i zeszłem 2C w dół na temperaturze - 79C. Te temperatury są chore. Schodzę z napięcia może bedzie chłodniej... kosztem kilku Hz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewidzialeś drugiej ręki ;) a raczej kikuta ;P

a aparat w zebach ;] w ktore wkrecil sie wentyl z tego scythe ;d

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
<3 happy tree friends :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efekt zakładania chłodzenia marki scythe z udziałem chłodzenia MSI :)

 

mogłbyś zrobić zdjecie ukazujace ogrom tego coolera? np. cooler i obok szklanka albo telefon albo graba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papieru ściernego o b. małej ziarnistości - w zasadzie w dotyku jak kartka i jazda chyba z 20 minut :D

Użyłeś papieru wodnego? jakiej ziarnistości dokładnie i koloru.

 

U mnie papier wodny 2000 w kolorze szarym zostawiał ślady na stopce koloru szarego własnie nie wiem czemu , ciężko to domyć było wogóle zna ktoś może przyczynę, może za dużo wody nalałem na papier :-|

 

Lustro bardzo ładne ale porządek w budzie imo wymiata

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

kable :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor szary 2000.

 

Nie wiedzialem ze trzeba uzyć wody :D hehe. Napoczątku wyglądało nieciekawie - całe matowe ale jak juz zaczalem no to jazda i po pewnym czasie zacząłem sie w podstawie przeglądać :D. Na papierze wyraznie miedziany kolor pozostawał, wogole po naklejce chroniącej stopke został ślad - wykrzyknik i jakies napisy i zauwazylem że jakies przebarwienia są wiec domyslilem sie ze scythe uzył jakigos lakieru dla uzyskania bajera połysku (przed polerką tez był błysk). No to starłem ten lakierek i jest polysk samej miedzi ;) temperatury mniejsze wiec mysle ze dobrze zrobilem (jeszcze pasta musi sie wygrzac wiec bedzie jeszcze lepiej)

PS: te pierwsze zdjecie jest stare, tóż po pierwszym złożeniu kompa wiec kable fruwały :D teraz juz jest porządeczek ile tylko sie dało przy nieodpinanych kablach ;/

Edytowane przez Bulizzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulizzor musiałeś być mało delikatny skoro msi tak cię potraktowała :lol: Te tempy masz na jakim napięciu? Ja na 3Ghz i napięciu z biosu 1.475V (real wychodzi ok 1.44-1.45, nie mierzyłem dokładnie) mam 77 stopni pod orthosem (cooler na infinity na 500rpm). Jak sie sesja skonczy bede kombinowal z podbiciem napiecia chipsetu i zejsciem z v-core ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam w budzie dwa wentyle 12 cm - tylko ze one sa na jendym kablu i jak sa podpiete pod plyte to pokazuje 1000 obrotow ( nie wiem dlatego iel przypada na jednego )

 

problemem jest mozliwe ze zasilacz - wdmuciach!e powietrze do obudowy - da sie to jakos zmienic ?

 

czy ten tunel ze scianki bocznej powinien byc zalozony ?

 

paste zmienie jak bede kupowal nowe chlodzenie

 

mugena czy ninje tez trzeba polerowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie sesja skonczy bede kombinowal z podbiciem napiecia chipsetu i zejsciem z v-core ;)

ja bym kombinował przed końcem sesji jednak :D bo później to można być

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

zalanym w trupa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys w koncu dojde do siebie. W razie czego jest caly nastepny semestr na testy ;)

Zeby nie bylo ot:

piotrek: Raczej nie ma musu polerowania ;) Ja na infinity mialem fabrycznie lusterko. Jestes pewien ze zasilka wdmuciach!e powietrze do budy? Powinna je wyciagac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fazi86 zeszlem z taktowaniem do 3,2ghz i z napieciem do 1,4Vcore z biosu (w tej chwili testuje z jeszcze nizszym) i mam w stresie 73C. Wczesniej na 3,3ghz i na 1,45V mialem 80C wiec te 100mhz wole sobie podarowac kosztem nizszych temperatur. Tak jak to ktos dobrze zauwazyl do 3,2ghz ładnie sie proc skaluje (w miare niskie napiecie i tempy) ale juz od 3,3ghz temperatura rosnie niewspółmiernie.

Co do polerki to wiesz musze przyznac ze u mnie na scythe mine tez bylo lustro ale uzyskali je za pomocą jakiegos lakieru (widzialem to po przebarwieniach, odbitych nadrukach) i po własnym szlifie zauwazylem znaczną poprawę w odbieraniu ciepła. Wczesniej cooler byl zimny, w tej chwili heatpipy u nasady są b. ciepłe a i finy są ciepławe. Ten lakier pogarsza przekazywanie ciepła! Wiec nigdy nie zaszkodzi wlasnoręcznie wypolerować ;)

 

PS: Tak krwawo potraktowalo mnie chlodzenie mosfetów :D

Edytowane przez Bulizzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...