Skocz do zawartości
uzi3

Akcesoria Do Panasonic`a Fz20

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

Kupiłem FZ20. Jakie karty pamięci polecacie?? Oczywiście SD. :) Jakie prędkości muszą mieć?? Czy trzeba 133x albo 150x?? Sprzedający zaproponował mi takie akcesoria:

 

 

karta 512mb w cenie 45 zl lub karta 256 mb w cenie 35 zl.

 

Karta 1GB w cenie 70 zł.

 

Karta 128mb w cenie 25 zl.

 

Dodatkowy akumulator w cenie 50 zł.

 

Filtr ochronny na obiektyw w cenie 50 zł.

 

Pokrowiec Panasonic w cenie 70 zł.

 

 

Kart raczej nie będę brał. Czy opłaca się coś z tego wziąć ??

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie udało Ci się jeszcze kupić nowego FZ20, bo rozumiem, że nowego kupiłeś? Z moich doświadczeń z tym aparatem wynika, że:

- karta nie musi byc aż tak szybka, jak kupisz kartę o szybkości zapisu ~5-8MB i takim samym odczycie to spokojnie wystarczy, polecane są SanDiski II ultra - w agito.pl widziałem chyba w cenie około 70 - 80 zł;

- na 512MB w najlepszej jakości wejdzie około 200 zdjęć - dla mnie to było w sam raz;

- na temat nieoryginalnych aku nie mam żadnych inf.;

- filtr kup raczej jakiś lepszy np. szarą Hoyę (fioletowa daje już duże flary pod światło), generalnie filtr musi być MC, czyli powinien mieć powłoki antyrefleksyjne;

- pokrowiec Panasonic'a sobie odpuść, bo wygląda odpustowo; za te pieniądze kupisz dobrą torbę fotograficzną.

 

Poza tym pomyśl o jakiejś dodatkowej tulejce na filtry zamiast oryginalnej - oryginalna zasłania światło lampy błyskowej przez co część kadru to cień - uruchomisz aparat to zrozumiesz ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie udało Ci się jeszcze kupić nowego FZ20, bo rozumiem, że nowego kupiłeś?

Na Allegro. Zobaczymy, jak przyjdzie (ma być nowy). Kupiłem go za cenę Fuji S5600, chociaż używki chodzą 800 zł, a jak sprzedający ma szczęście to opyli za koło 1k zł (jakieś akcesoria doda). Inne wyższe FZ trochę za drogie. Tak myślałem żeby kupić FZ3, ale jest niedużo tańszy, a FZ1 czy FZ2 chyba mają za małą matrycę.

 

Powinna być jakaś pamięć na początek (16MB, czy coś w tym stylu)??

 

akumulator kupię orginalny, bo już raz się przejechałem na zamienniku do komórki

 

styknie taka karta:

 

GOODRAM

 

??

Edytowane przez uzi3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, do nowych aparatów była dodawana karta 16MB więc i tutaj powinna być. Co do karty to nie znam realnych parametrów tych kart - dodatkowo na aukcji podany jest tylko odczyt. Może lepiej dopłać te 2 - 3 zł i kup u sprzedawcy, który podaje więcej danych karty (zapis w MB).

 

Tak w ogóle to jestem ciekaw jakości tych kart. Chyba kupię sobie jedną i potestuję w czytniku jako pendrive ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...