Skocz do zawartości
Gość hooded man

Kupno Nowego Gaming Lapa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hooded man

Czesc,

 

Planuje zakup w poniedzialek tego laptopa : http://ce.computers.toshiba-europe.com/cgi...ODUCT_ID=124678

 

Wiem ze sa problemy z kartami geforce 7600 a dokladnie mowiac problemy z szyna ktora jest w niektorych laptopach 64 bitowa a powinna byc 128 bitowa (nie wiem czy akurat padlo na ten model). Oczywiscie nie ma zadnych informacji na stronie Toshiby wiec zwracam sie do osob ktore kupily tego lapa albo maja pewne informacje.

 

Nastepne pytanie tyczy sie systemu Vista. Czy jest mozliwosc instalacji visty z plytki dvd-r z podaniem klucza ze stikera, czy mozliwa jest instalacja TYLKO z recovery. (wim ze sporo producentow modyfikuje biosy zeby nawet xp home edition nie poszedl z samego klucza tylko wymagany jest recovery)

 

No i w koncu czy istnieje jakas alternatywa dla tej toshiby (nie interesuja mnie 5 kilogramowe rocki :lol: ) ponizej 6tys bo wlasnie za tyle bede mial ta toshibe.

 

pozdrawiam

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

niewiele ponizej 6tys jak napisalem ceny dokladnej nie znam bo nie wiem jeszcze z ktorej hurtowni, jakies 5700-5800 ale normalna cena to 6000-6200zl,

 

NAJBARDZIEJ mi zalezy na informacji odnosnie karty graficznej - czy jest to wersja 64bitowa czt 128 bo wiem ze lubia nacinac ludzi na wersje 64 bitowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop ten jest sprzedawany z systemem Windows Vista Home Premium PL , sa problemy z tym systemem takze najpierw sie zastanow czy chcesz sie pakowac w to bagno. Szerokosc magistrali karty w serii A100 jest napewno 128. Czy jest cos lepszego za ta kase ?? Odpowiedz brzmi tak. Toshiba A100-012 z mniejsza iloscia pamieci bo 1gb i z systemem Windows XP Home PL ale o 800zl tanszy. Za 270zl masz nowa kosc 1gb samsunga taka jak montuja w toshibach. Jesli tak bardzo zalezy ci na viscie to jest Toshiba A100-599 z 1gb ramu tak samo 800zl tansza.

Edytowane przez Druss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

no wlasnie mnie ta vista troche martwi ale z drugiej strony mnie ciagnie do nowego ;)

Nie wiem czy to prawda ze nie mozna odpalic zadnej mp3 bez cyfrowego podpisu ? I utrudnieniach tym podobnych? Z drugiej strony - przeciez vista za kika miesiecy praktycznie zacznie dominowac na calego tak jak xp na poczatku wiec kupno lapa z xp troch mi sie nie podoba. Czy vista jest az tak skopanym systemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwierz mi vista nie zacznie dominować dopóki nie wypuszczą do niej serwis packa numer XXX :D a tak poważnie to ma być "gaming Lap" co z miejsca wyklucza ten durny system...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

sory ze troche pospamuje ale nie moge za cholere znalezc na forum tego linku z zestawieniem kart mobilnych. To bylo na jakiejs stronie polsiej... mobilecheck czy jakos tak... niech ktos pomoze bo sie zastanawiam nad IBM'em z x1400 ;) nie jest to moze taki monster jak ta toska ale za to urok IBM jest..... bezcenny ;) za reszte zaplacisz.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie od całej serii a100 odpycha jedno : sreberko wykańczające elementy najbardziej narażone na ścieranie, wycieranie, obawia mnie czy podczas użytkowania nie powyciera się to tak jak w acerze, wywalając 6k oczekiwałbym lepszej jakości wykonania.

 

Można za taką kase znaleźć F3j albo jak masz możliwość sprowadzić sobie z czech a8js z gf 7700 tyle że tu już masz 14" (roździelczośc masz wyższą niż w tej tosi), z własnego doświadczenia radze ci unikaj Asusa V1 bo się na nim naciołem i teraz tylko na nim strace (co prawda serwis obrobił sie nawet całkiem spoko jednak mam awersję już do tego lapka i właśnie dlatego wyprze go u Mnie w3j (to tez całkiem ciekawa propozycja bo do wyrwania już od ok 4300zł z T2400 i x1600 u naszych zachodnich sąsiadów).

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwierz mi vista nie zacznie dominować dopóki nie wypuszczą do niej serwis packa numer XXX :D a tak poważnie to ma być "gaming Lap" co z miejsca wyklucza ten durny system...

@Zawi

dobrze prawi zobacz co sie dzieje z komputerem o parametrach:

 

CPU: Intel Core 2 Duo E6700

Motherboard: ASRock 755 Dual-Vista

Audio: Onboard audio chip – Realtek High Definition Audio

Memory: 2 x 1 GB of DDR 400Mhz memory

Graphics cards: Sapphire X1950XTX Toxic – stock Toxic speeds (695/1000 MHz) and PowerColor X1950Pro 256MB, 7.2 Catalyst driver-set for both cards in both operating systems

Operating systems used: Windows Vista Ultimate and Windows XP Professional, both fully updated

 

 

http://www.driverheaven.net/articles/Vista%20XP/index.php

 

więc co bedzie z twoim laptopikiem pod Vistą ?

jakto gdzieś widziałem Vista do biura, a XP do domu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie od całej serii a100 odpycha jedno : sreberko wykańczające elementy najbardziej narażone na ścieranie, wycieranie, obawia mnie czy podczas użytkowania nie powyciera się to tak jak w acerze, wywalając 6k oczekiwałbym lepszej jakości wykonania.

Tak jak w Acerze, to zdecydowanie nie. Używam Toshiby z serii A100 po kilka godzin dziennie (6h to takie miniumum ) od lipca. Wytarcie pod lewym nadgarstkiem widać jedynie przy oświetleniu i jak się patrzy pod kątem, a to oznacza że nie jest ono duże. Nie zaprzeczę, że się wyciera, ale nie przesadzajmy, bo do Acera to jeszcze sporo brakuje (mam porównanie).

Niestety też byłem sceptycznie nastawiony do tego koloru, ale nie będe zmieniał wyboru tylko dlatego, żeby kupić coś czarnego wśród czego już niestety nie ma wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie od całej serii a100 odpycha jedno : sreberko wykańczające elementy najbardziej narażone na ścieranie, wycieranie, obawia mnie czy podczas użytkowania nie powyciera się to tak jak w acerze, wywalając 6k oczekiwałbym lepszej jakości wykonania.

Można zawsze zainwestować kilkadziesiąt złotych w jakąś gustowną okleinę.

 

sory ze troche pospamuje ale nie moge za cholere znalezc na forum tego linku z zestawieniem kart mobilnych. To bylo na jakiejs stronie polsiej... mobilecheck czy jakos tak... niech ktos pomoze bo sie zastanawiam nad IBM'em z x1400 ;) nie jest to moze taki monster jak ta toska ale za to urok IBM jest..... bezcenny ;) za reszte zaplacisz.... ;)

Mi się zdaje że SONY jest równie urokliwy jak IBM :wink: a do tego ma GeForca 7600

SONY VAIO

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Haquim musze ci powiedziec ze niezly ten lapek, napewno jakosc wykonania to w ogole inna liga niz toshiba, ale grafika ma za mlo ramu :/ jak by grafa miala 256 swojej pamieci to bym bral.

A tak zamowie dzisiaj ta toshibe ale z windowsem xp + 1b ramu.

Ale musze przyznac ze cena tego vaio jest zarabista

 

edit.

Zawi dzieki za linka wlasnie tego szukalem!

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haquim musze ci powiedziec ze niezly ten lapek, napewno jakosc wykonania to w ogole inna liga niz toshiba, ale grafika ma za mlo ramu :/ jak by grafa miala 256 swojej pamieci to bym bral.

A tak zamowie dzisiaj ta toshibe ale z windowsem xp + 1b ramu.

Ale musze przyznac ze cena tego vaio jest zarabista

 

edit.

Zawi dzieki za linka wlasnie tego szukalem!

Ja w zeszlym tygodniu kupilem Sony Vaio FE31M.

http://www.laptopy.net/?cat_id=42&product_id=386

Wczesniej tez myslalem o Toshibie dopoki nie oblukalem tych laptopow na zywo. Jakosc wykonania to niebo a ziemia na korzysc Sony(obudowa z magnezu), to samo z matrycą, matryca Sony jest dwulampowa i ma niesamowita jasnosc i kontrast. Mialem te dwa notebooki wlaczone obok siebie i naprawde roznica jest kolosalna. Co do gier to dodam,ze narazie odpalilem NFS Carbon i smiga jak rakieta w najwyzszych detalach

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie gadaj ze jak rakieta bo ta karta nie ma takiej mozliwosci zeby w najwyzszych detalach gra chodzila plynnie zwlaszcza ze jest pisana pod katem produktow ati. Ja tez wybieralem pomidzy Sony i Toshiba , no i wybralem Toshibe, takze kolega ktory chcialby kupic tego laptopa musialby zobaczyc na zywo jak pracuja oba notebooki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie gadaj ze jak rakieta bo ta karta nie ma takiej mozliwosci zeby w najwyzszych detalach gra chodzila plynnie zwlaszcza ze jest pisana pod katem produktow ati. Ja tez wybieralem pomidzy Sony i Toshiba , no i wybralem Toshibe, takze kolega ktory chcialby kupic tego laptopa musialby zobaczyc na zywo jak pracuja oba notebooki.

owszem jak rakieta, podkrecilem ATI Tool zegar na 450/400 i roznica wielka w porownaniu do 350/300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zamowie dzisiaj ta toshibe ale z windowsem xp + 1b ramu.

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak dobrze zrobileś. Ja dostałem viste z MSDAA i powiem że Tak kiepskiego produktu to chyba nie wypuścili jeszcze. Sypie sie strasznie. I jak to ktoś wczesniej napisał bez serwis packów które pewnie zajmować bedą ze 2 gb to nie da sie pracować na tym. Tak zeby nie spamować to napisze jeszcze że ta toshiba to dobry wybor moj współlokator posiada takową i nieźle mu sie trzyma. Sprzęt godny polecenia. A z tym sony to ma troche kijowe to wnętrze (białe bleeeee) chociaz pewnie kwestia gstu. Edytowane przez serwantez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sony nie ma przypadkiem "wykastrowanego" GPU do 64 bit, pozatym to to chyba nie ma serwisu w polsce

 

EDIT:

"dołączone oprogramowanie Acer eManager

 

Acer Launch Manager

 

Acer System Recovery CD, Norton AntiVirus™ (Trial Version), CyberLink PowerDVD, NTI CD Maker"

 

 

Od kiedy to do sony dają soft Acera :P

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sony nie ma przypadkiem "wykastrowanego" GPU do 64 bit, pozatym to to chyba nie ma serwisu w polsce

 

EDIT:

"dołączone oprogramowanie Acer eManager

 

Acer Launch Manager

 

Acer System Recovery CD, Norton AntiVirus™ (Trial Version), CyberLink PowerDVD, NTI CD Maker"

Od kiedy to do sony dają soft Acera :P

 

jakis blad na stronie bo ja mialem na osobnej partycji preinstalowany Sony Utility i nie bylo zadnego Acerowskiego Softu, co do karty to jest 128 bitowa (sprawdzalem everestem) ale taktowana wolniej wiec ja trzeba podkrecic np Ati Tool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haquim musze ci powiedziec ze niezly ten lapek, napewno jakosc wykonania to w ogole inna liga niz toshiba, ale grafika ma za mlo ramu :/ jak by grafa miala 256 swojej pamieci to bym bral.

A tak zamowie dzisiaj ta toshibe ale z windowsem xp + 1b ramu.

Ale musze przyznac ze cena tego vaio jest zarabista

 

edit.

Zawi dzieki za linka wlasnie tego szukalem!

I jak tam się lapek sprawuje? Masz go już? Jeśli tak to czekamy na reckę.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

zamowielm a100-599 z vista, wersja z xp poszla na sklep bo kupowanie tak mocnego laptopa dzisiaj z windowsem xp he jest bez sensu moim zdaniem. ATI juz wydlubalo sterowniki dla visty ktore szybciej dzialaja niz pod xp i gry dzialaja tak samo szybko pod vista jak pod xp a czasami szybciej. Wiec mit o powolnosci visty upada, im dluzej jest vista na rynku i im wiecej czasu maja programisci na dopieszczenie sterow tym bardziej zaczna topniec takie opinie (zreszta to normalne, zawsze nowemu systemowi towarzyszy euforia polaczona z mitomania wystarczy sobie przypomniec jak bylo z XP, nawet rok po pre. nie bylo wszystko ok)

Ja tylko dolozylem ramu (2x1gb) i vista smiga tak samo szybko jak xp.

 

Niestety nie mam kompletnie czasu na przetestowanie laptopa bo w robocie zapie.... i sesje konczylem. A laptop przelezal tydzien jalowo nie wlaczany praktycznie. Za kilka dni sie wezme za testy.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...