Skocz do zawartości
malkovich

Neostrada A Rj45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam router LINKSYS WRT54GL i dzielę nim CHELLO ponieważ modem chello ma wyjście RJ45 a ROUTER LINKSYS WRT45GL ma wjście WAN RJ45 - i wszystko jest proste. Na porcie WAN routera LINKSYS WRT54GL mam adres publiczny 84.xxx.xxx.xxx zaś na portach LAN i na WI-FI nmam np 10.0.0.1 10.0.0.2 10.0.0.x

 

Załóżmy teraz że nie mam CHELLO a neozdradę/netię/multimo - router WRT54GL wydaje się być niepotrzebny gdyż ma wejście RJ45 zaś popularne modemy od TP mają tylko wyjście USB.

 

Na razie nie biorę od uwagę kupna hybrydy modem adsl+router np cerberus, linksys wag54gs - z pewnych powodów chcę zostawić WR54GL - ma dobre oprogramowanie GPL i jest bardzo stabilny, ma dobre WIFI.

 

Wiem, że na allegro można kupić modemy LUCENT CELLPIPE 20a, SIEMENS, ASUS AAM6010EV, które są modemami ADSL Annex A i mają wyjście RJ45. Tylko że nie orientuję się... czy takie urządzenia mają swoje interfejsy? np załóżmy że podłączam go bezpośrednio do karty sieciowej komputera i dostaję się do modemu LUCENT CELLPIPE po adresie 192.168.1.1.... czy adres na porcie RJ45 modemu jest taki sam jak gdyby był na USB w przypadku nowych modemów neostrady? może głupio zadane pytanie... czy syngał na wyjściu RJ45 jest tak samo "surowy" jak syngał wpiety przez USB z modemu neostrady???? czy właśnie modem umożliwia (lub standardowo to wykonuje) filtrowanie tego co jest na RJ45 - czy takie modemy adsl z rj45 mają przekierowywanie portów? blokadę? nat, strefę dmz itd jak routery np D-LINK 604? chodzi mi o to że jak podepnę pod wyjście RJ45 takiego modemu kolejny router (w tym przypadku WRT54GL) to czy będę musiał dbać o to by na obu były te same porty/usługi pootwierane itp

 

a najlepiej niech ktoś to opisze, kto ma router neo-rj45 + router ethernetowy czy nie ma z tym problemow

 

pozdr

t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujesz cellpipe

konfigurujesz go uzywajac hyperterminal'a laczac sie z nim przez port konsoli ( rs323 ) konfigurujesz go jako bridge(chociaz jesli niebyl przestawiany w tryb routera to nic nie bedzie trzeba robic, tylko podlaczyc)

do cellpipa podpinasz router patchcordem i ustawiasz na routerze polaczenie pppoe

na porcie wan routera dostajesz publiczne ip

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do cellpipe nie trzeba routera gdyż można go łatwo przerobić na router. Za grosze można go kupić na allegro jako modem, potem zrobić sobie konfiguracje na router, uruchomić dhcp i śmiga aż miło. Ja tak mam od 3 lat i bez problemu śmiga na 3 komputerach przez huba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - posiadam już router WI-Fi LINKSYS WRT54GL i nie chcę sie go pozbywać z racji jego funkcjonalności.

 

Mam jeszcze kilka pytań: rozumiem, że w razie potrzeby ustawienia modemu LUCENT CELL PIPE w tryb BRIDGE (transparentne "przekazywanie" sygnału internetowego na wyjście LAN) potrzebuję kabel RS232 - łączę się telnetem? jakieś hasła do urządzenia? (kupuję na allegro więc pewnie trzeba spytać sprzedającego).

 

Po podłączeniu i skonfigurowaniu w tryb BRIDGE (jeżeli w ogóle zaszłaby taka potrzeba) w ROUTERZE WRT54GL ustawiam port WAN w tryb PPPoE (point to point over ethernet) - a gdzie ustawiam użytkownika neostrady, hasło, enkapsulację, VPI, VCI, multiplexing???? W przypadku hybrydy LINKSYS WAG54GS (model ADSL + router Wi-FI) robiło się to w interfejsie routera (w sumie równie dobrze mógł to być interfejs modemu...)

 

pozdrawiam

t

 

po ile chodza takie modemy na allegro? bo nie chce czekac 6 dni az sie licytacja skonczy... ma ktos rozeznanie?

 

i jeszcze jedno? czy taki http://www.allegro.pl/item169630347_kabel_...ala_zobacz.html kabel styknie??? podwojny meski

 

czy taki?

http://www.allegro.pl/item168794571_firmow...f_vat_nowy.html podwojny zenski

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vpi,vci na cellpipie

uzytkownik i haslo w routerze

 

na www.neostrada.info poszukaj info o cellpipie

 

tak jak juz pisalem n 99% poprostu podlaczysz go i niebedziesz musial nic na nim konfigurowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vpi,vci na cellpipie

uzytkownik i haslo w routerze

 

na www.neostrada.info poszukaj info o cellpipie

 

tak jak juz pisalem n 99% poprostu podlaczysz go i niebedziesz musial nic na nim konfigurowac

ok dzieki - kabel RS232 ti chyba 2xmeski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem

 

Podłączyłem CELLPIPE'a 20 pod RS232 od laptopa włączam Hyperterminal i chcę się podłączyć z urządzeniem przez port COM1 (pozostałem COM'y są zajęte przez Bluetooth) ale nie mogę nawiązać połączenia....

 

Jest jakieś resetowanie tego modemu?

 

t

 

KABEL RJ45 pomiędzy cellpipem a ruterem/komputerem ma być prosty czy skrosowany?

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jazda... HT po połączeniu się nie dawał znaku zachęty... czego niezmiernie oczekiwałem - musiałem nacisnąć enter potem zapytał o hasło i pojawił się znak zachęty... modem jest sprawny... co do kabla to moja wersja modemu chyba wymaga krossa ale to sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli działa jako most to do kompa podłącza się na skrosowanym. Dopóki nie zmodyfikuje się go na router o telnecie można zapomnieć. Tak dla innych konfigurujcie go na PPPOA.

Edytowane przez apofiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...