Skocz do zawartości
Cinek68

Jaką Karte Graficzną?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym prosić was o pomoc w wyborze odpowiedniej dla mnie karty graficznej (PCI-E), która umożliwiałaby komfortowe granie w nowe gry.

Fundusze, które chciałbym przeznaczyć na ten zakup to maks. 700-750zł

 

Mój procesora : Athlon 64 3000+

RAM : 768 MB (zamierzam dokupić 512MB lub 1GB)

Zasilacz posiadam megabajta ale wymienie na Modecom MC-350

 

Jeszcze jedno pytanie : Teraz modne są procesory dwurdzeniowe. Czy z tym procesorem i nową kartą graficzną będ emógł komfortowo grać w nowe gry?

 

Pozdrawiam,

Cinek

Edytowane przez Cinek68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też bym obstawiał na 7900gs tyle żę galaxy. dobrze sie kręcą( nie wiem jak palit) i chłodzonko mają dobre. i taką karte można znaleść już za 600zł. wyżej nie ma czego szukać, bo na kolejny skok wydajności to już trzeba min 1000zł. dalej... 1Gb ramu teraz to minimum i to w dualu. zasilacz to na pewno nie modecom. miałem rok ten szajs.... teraz mam chiefteca. nawet kumpel co robi w serwisie mówi że po roku one wracają... mi spuchły kondziorki. No i na takim konfigu to już można pograć, ale.... np w Oblivion albo Gothica 3 to już na max detalach nie ma szans....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też bym obstawiał na 7900gs tyle żę galaxy. dobrze sie kręcą( nie wiem jak palit) i chłodzonko mają dobre.

Pality 7900gs po lekkim "dotknięciu" ołówkiem kręcą sie jak wściekłe. Mod prosty jak drut i gwarancji nie tracisz. Na GPU idzie osiągnąć takty w granicach 680Mhz na stockowym chłodzeniu. Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też bym obstawiał na 7900gs tyle żę galaxy. dobrze sie kręcą( nie wiem jak palit) i chłodzonko mają dobre. i taką karte można znaleść już za 600zł. wyżej nie ma czego szukać, bo na kolejny skok wydajności to już trzeba min 1000zł. dalej... 1Gb ramu teraz to minimum i to w dualu. zasilacz to na pewno nie modecom. miałem rok ten szajs.... teraz mam chiefteca. nawet kumpel co robi w serwisie mówi że po roku one wracają... mi spuchły kondziorki. No i na takim konfigu to już można pograć, ale.... np w Oblivion albo Gothica 3 to już na max detalach nie ma szans....

Modecomy są dobre, ale dopiero seria MC :]

Palit się kręci lepiej od Galaxy na stock napięciu i chłodzeniu, do tego do Palita jest banalny mod ołówkowy.

 

Wracając do tematu.

2 rdzenie sobie możesz odpuścić, bo na razie to znikoma ilość gier korzysta z 2 rdzeni :)

 

Ja bym brał na twoim miejscu 7900GS od Palita (około 550zł) + sprzedał 1 kostkę 256Mb i kupił jedną 512, tak żebyś miał 1 GB w dualu ;] Będzie wydajnie i jeszcze kasy trochę zostanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jestem fanem NV wydaje mi się że radeon będzie wydajniejszy.Jest to moja subiektywna ocena niestety nie mam żadnych linków do testów.

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się kręci tylko teoretycznie...

Te radki mają jakoś biosowo zablokowane oc memek. I podniesienie taktowań o 1 Mhz daje black screena.

 

Tutaj jest porównanie x1950Pro z 7900GTO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się kręci tylko teoretycznie...

Te radki mają jakoś biosowo zablokowane oc memek. I podniesienie taktowań o 1 Mhz daje black screena.

 

Tutaj jest porównanie x1950Pro z 7900GTO :)

Ale na tym Radeonie co podałem są pamięci 1.1ns które na tym palicie są zaniżone ze standardowego 1800 do 1600, a na tym Sapphirze w teście znajdują się pamięci 1,2ns, które posiadają firmowo podniesione taktowanie. To chyba robi różnicę? Edytowane przez Cinek68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...