Skocz do zawartości
sadaman

Acess Point Ovislink Wl-5460ap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W ostatnich dniach byłem zmuszony zmienić dostawce internetu radiowego.

W związku z tym poprzedniemu musiałem zdać Acess Pointa Planet gdyż był jego własnością - natomiast w nowej sieci klient musi sam zaopatrzyć się w AP.

 

W związku z tym iż zakupiłem już Acess Pointa zwracam się do was z prośbą jak skonfigurować owe urządzenie.

Dostęp do sieci jest otwarty / brak szyfrowania / a dostęp usług internetowych uzyskuje poprzez adres MAC mojej karty siecowej w Laptopie.

AP który zakupiłem to OVISLINK WL-5460APv2

Urządzenie skonfigurowałem jako CLIENT >>

 

Dołączona grafika

 

Po wejściu w zakładke SITE SURVEY wybrałem odpowiednią sieć zaznaczając pole obok niej a następnie wcisnąłem CONNECT - przy pierwszej próbie połączenie się nie powiodło.

Udało mi się z ową siecią połączyć gdy wpisałem w pole MANUAL MAC CLONE ADRESS - Maca mojej karty sieciowej w Laptopie dla której przydzielany jest dostęp.

 

Zatem teoretycznie połączenie istnieje o czym informuje także status.

 

Niestety po podłączeniu AP skrętką z Laptopem nie mam połączenia z internetem - strony sie nie otwierają. Karta sieciowa ma wprowadzone ustawienia wymagane ku temu by połączyć się z Configiem AP Tzn > Domyślny adres IP która otwiera Config to 192.168.100.252.

Komputer jest zaadresowany adresem IP z tej samej podsieci tzn 192.168.100.250) wpisana brama to 255.255.255.0

 

Poniżej przedstawiam jak wygląda config LAN INTERFACE w AP>

 

Dołączona grafika

 

Jeżeli macie jakieś sugestie w temacie konfiguracji to proszę o takie głosy.

Może znajdzie się ktoś kto korzysta z takiego samego Acces Pointa i będzie mógł przytoczyć jakie

ustawienia stosuje w Swoim egzemplarzu że sprawiają one iż maszynka działa jak należy.

Za wszelką pomoc będę wdzięczny - Dziękuję.

 

Nie jestem pewien ale może być też tak że Admin stosuje wygasanie pakietów TTL - niestety niewiem jak to sprawdzić / czy można owym AP pakiety podbijać...ewentualnie jakims Roterem WIFI?

 

PS. Konfiguracji podejmuje się sam z waszą pomocą poniewarz admin życzy sobie za te usługę 130 zł :|

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...