Skocz do zawartości
TomCat

Dell Latitude D600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dostałem jakiś czas temu właśnie tego dell`a d600.

z lewej strony obok gniazd mikrofonu i słuchawek jest "szybka" za którą powinna znajdować się irda.

Nie mogę jednak nigdzie znaleźć sterowników do tego, w biosie też nic nie pisze o irdzie.

 

Tak więc mam pytanie do użytkowników tego modelu, czy jest tam irda czy to to tylko miejsce na nią ?

 

dzięki i pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy trzeba ją jakoś specjalnie "odpalać" ?

Pytam bo próbowałem z komórką się połączyć i mi pisze że nie ma urządzenia.

W menedżerze urządzeń też nie ma nic o irdzie :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, teraz nie mam go przy sobie, moge zobaczyc w domu. Na pewno normalnie w tray'u powinna byc ikona irdy i tam mozna wlaczyc/wylaczyc lacznosc przez podczerwien. Moze tu masz wylaczone? Ale w panelu sterowania tez powinna byc chyba ikona od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie sprawdź proszę jak wrócisz do domu jak to z tym jest, bo tutaj nigdzie nic nie ma, ani w trayu ani w panelu sterowania.

 

Jeszcze może być jedna rzecz - jakiś czas temu laptop był rozbierany, był resetowany eeprom i może wtedy coś się uszkodziło z tą irdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy trzeba ją jakoś specjalnie "odpalać" ?

Pytam bo próbowałem z komórką się połączyć i mi pisze że nie ma urządzenia.

W menedżerze urządzeń też nie ma nic o irdzie :-(

Mam irde w Dellu C610, ale powinno być identycznie. Sterowniki instalują się standardowe z XP. W menadżerze urządzeń powinna być osobna kategoria "Urządzenia podczerwieni" i w niej powinien być port podczerwieni, w moim przypadku "SMC IrCC - Szybki port podczerwieni"

 

Jeżeli chodzi o podłączenie telefonu to wystarczy włączyć irde w telefonie i przyłożyć ją po portu podczerwieni w komputerze. System powinien wykryć urządzenie i poprosić o sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...