Skocz do zawartości
neksus

Zmieniam Sprzęt Help :) Ostateczna Decyzja!

Rekomendowane odpowiedzi

chce wymienić sprzet... i kupić coś dobrego

 

na poczatek chciałem procka 3000+ bo poczekam jak 5000 potanieje ale płyte i reszte chciałbym zostawić

czy ta płyta waszym zdaniem jest bardzo dobra ?

 

http://www.allegro.pl/item172260838_asus_m..._gwarancja.html

Edytowane przez neksus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c2d e4300 będzie dużo wydajniejsze od 5000+a cena niższa :)

Więc zestaw p5n-e + e43 jest dużo bardziej opłacalny.

Jeśli nie masz teraz kasy to kup p5n-e i p4 potem zmienisz na c2d :wink:

 

Sry, że tak kulawo napisałem, ale ostatnio jestem jakiś dziwny :-|

Edytowane przez eQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam bym brał AMD ;) Powiecie, że dziwny jestem. Niedługo wchodzą nowe dwu i czterordzeniowe procki AMD z 2mb L3, które mają być kompatybilne z AM2. Do czasu C2D Intel był w tyle za AMD. Wszyscy dobrze pamiętają czasy Bartona i Venica :) Niedługo znów AMD będzie górą :P

IMO bierz x2 4000+ 65nm + DFI do kręcenia, ze 2GB ramu i czekaj na procki AM2+ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było do czasu c2d :)

 

Skąd ta pewność??

prawo konkurencji, raz jedni gora raz drudzy. i tez bym stawial na amd. Wyjda am2+ kompatybilne wstecz ;]. bedziesz mogl kupic am2+ i starego proca am2 tam wsadzic. Am2+ wprowadza pare nowosci tylko do am2. Ale fajnych nowosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Socket A było przez 5 lat o ile się nie myle, tylko zmieniano Chipsety, z S775 jest w tej chwili podobnie. Czekać można w nieskończoność - taka jest prawda. W tej chwili C2D to wydajniejsze procesory od Athlonów 64 X2, to jest potwierdzony fakt. Faktem jest tez to, że najtańszy procesor Athlon 64 X2 jest 2x tańszy od najtańszego C2D. Nie "oddałbym życia" życia za ani jedną ani drugą firmę, dotychczas byłem po stronie AMD (2xprocki AMD miałem w swojej karierze, i Pentium 100 :P), ale fakt faktem, że Intel ma po prostu dużo lepszą ofertę, która jest dostępna na DZIEŃ DZISIEJSZY. Informacje o AM2+, AM3 itp. to w tej chwili tylko spekulacje. Moje stanowisko w tej sprawie jest takie, ze jeżeli kogoś stać to powinien wybrać C2D, a jeżeli nie to A64 X2 modele 3600-4000+ (wyższych się nie opłaca IMHO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zna ktoś może jakis artykuł gdzie by były porównane takie procki intela i Amd.... oraz płyty do nich .... chodzi mi o testy wydajności i wyniki :)

 

BArt X

nie miałes problemów z tą płytka EPOX 8RDA3+?? ..ja akurat mam EPOX 8RDA+

bo ja ostanio musiałem 8 kondesatorów wymienić....... płyte z prockiem ma juz chyba jakies 3-4 lata.. wiec powiedziałem sobie ze chyba juz czas na zaminy.... tylko nie jestem za bardzo zorientowany w temacie...

Edytowane przez neksus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak może czekać, to niecj poczeka na nowe grafy Dx10 i procki AM2+ i sensowne płyty do nich oraz na testy wydajności. A jak nie, to niech bierze C2D. Do fanboyów AMD: Przestańcie pisać ciągle: bierz AM2, potem będzie lepsze od C2D, AM2+. Skąd pewność, że lepsze? Z palca? Takie spekulacje należy wsadzić w d... dół pleców, a nie, pisać je na forum.

 

Na dzień dzisiejszy - AMD X2 AM2 3600+ - 4000+, Intel Core 2 Duo

Potem - się zobaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis widziałem testy procków :D c2d wygrywa ostro

 

http://www.tomshardware.com/2007/02/20/doe...left/page6.html

 

 

a jesli C2D to jaki ??

 

mam okazje wziąć AMD Athlon64 X2 5200+ Lub E4300 za taką sama cene ... zastanawiam się jak mocno mozna podkrecic 5200 bo o mozliwosciach e4300 wiem na pewno pojdzie na 3,2 Ghz

Edytowane przez neksus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis widziałem testy procków :D c2d wygrywa ostro

 

http://www.tomshardware.com/2007/02/20/doe...left/page6.html

a jesli C2D to jaki ??

jakbys doczytal koncowke to bys ozbaczyl ze porownali wydajnosc a potem cene :) i stwierdizli ze jest nad czym sei zastanawiac jak ssie ma do wyboru core 6400 i tego athlona x2 6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BArt X

nie miałes problemów z tą płytka EPOX 8RDA3+?? ..ja akurat mam EPOX 8RDA+

bo ja ostanio musiałem 8 kondesatorów wymienić....... płyte z prockiem ma juz chyba jakies 3-4 lata.. wiec powiedziałem sobie ze chyba juz czas na zaminy.... tylko nie jestem za bardzo zorientowany w temacie...

Nie miałem dotychczas. Kupiłem tą płyta od gościa na allegro, który takie sprzedawał, używkę z 1-mies. gwarancją. Moja ma chyba coś z biosem, bo mimo wymiany baterii, bios się resetuje za każdym razie gdy wyłączą prąd, albo ja wyłączę zasilacz. Co do C2D - na Twoim miejscu wziąłbym E4300 - głównie dlatego, że ma mnożnik 9. Wyższych modeli się moim zdaniem nie opłaca, lepiej wziąśc dobrą płytę główną do OC, grafę albo wydajne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie wybierał bym miedzy AMD Athlon64 X2 5200+ czy E6300 ??

 

5200 =2,6 GHZ

6300=1,86 Ghz

 

 

nie wiem czy to ma jakies znaczenie...

chodzi mi oczywiscie o jak najwieksza wydajnosc

 

i chyba obydwa maja Cache L2=2MB

 

a ten ASUS P5N-E to ma tylko 2 x PCI o matko

Edytowane przez neksus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XvAK a jak tam Twoj sprzecior tego e4300 nie pojdzie na wiecej ??

Pójdzie 3.4GHz, ale na co dzień używam 2.4GHz bo więcej nie trzeba. 3.0GHz do gier i jest OK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego od Geili z daleka ?

 

g.skill co to ?:D

 

co proponujesz z 800MHZ ?

 

te DFI to juz chyba troszke historia..

 

 

i jeszcze jedno

 

czy Tagan 380 W do tego wszystkeigo mi wystarczy ??

 

Czyli na Chwile Obecną to wygląda tak :

MOBO: Asus P5N-E SLI

CPU: Intel Core 2 Duo E4300

Chłodzenie: ??

Karta Grafiki: ??

RAM ??

HDD: Seagate Barracuda 7200.10 320GB 16MB ST3320620AS <-- i tak sobie myśle czy ten Seagate bedzie dobry ??

Zasilanie: TAGAN 380 W

 

 

 

rozumiem ze e6300 nie kreci sie tak jak e4300 ??

Edytowane przez neksus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie wez cos od scythe albo arctic cooling, karta graficzna - geforce 7900 galaxy zalman albo palit, ram tak jak mowilem w zaleznosci ile ci hajsu zostanie g.skill/goodram, dysk bardzo dobry, a co do tagana to raczej nie wystarczy.

rozejrzyj sie raczej za topower lub chieftec.

plyta glowna: abit ab9/pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się sprawuje w grach ?

Jak dla mnie wystarczająco, zmieniłem z Radka 9550 i różnica jest OGROMNA. Gram zazwyczaj na full detalach, rozdz. 1280x1024 i jest płynnie ;). W GOTHIC'a nie sprawdzałem bo nie mam, ale myślę, że także grafika była dobra.

 

a cos o klase niższe tak do 400 zł ? to co ?

GeForce 7600GS Galaxy 128MB DDR3 Zalman ~350zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...