Skocz do zawartości
LCC

Płyta Pod S478 & 8800 Gts

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, chcę tymczasowo? - do końca 2007 roku grać na takim zestawie:

 

Płyta: AsRock P4VM890

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asr...pelny,id,37942/

 

Grafa: XFX 8800 GTS - 320 MB

 

Chodzi o to, że mam grafę na AGP a chcę kupić na PCI-E i normalnie musiałbym zmienić płytę i przy tym wszystko w kompie bo to poprzednia epoka. Dlatego chcę zachować jeszcze te podzespoły ale zmienić tylko płytę na taką z PCI-E. Mam P4 3,0 Ghz z HT pod 478, 1,5 GB RAM DDR I 400, 2x SATA.

 

No i moje pytanka

 

1. Czy na tym s478 będę mógł się cieszyć pełną mocą karty - chodzi mi o PCI-E, czy będzie szedł na x8 czy x16?

2. Czy razem się nie pogryzą?

3. No i w ogóle co o tym myślicie, może coś innego radzicie.

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dzialac to to powinno. Ale w niektorzych grach bedziecie ograniczac procesor.

Zreszta nie musisz mi tutaj wierzyc na slowo ktos potestowal roznice miedzy 8800 a 7900 na athlonie 64 2ghz (czyli ciut szybszym niz 3Ghz pentium)

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=227399

 

W sumie zamiast wydawac tyle pieniedzy na syfiaste mobo lepiej byloby sprzedac to co masz i kupic tanie mobo na 775 np. Gigabyte 945p s3 (kolo 300) albo 965s3 (<400) do tego z 1 gb ddr II procka 631 albo 65 nm celerona.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, bo odchodzicie od tematu. Dałem takie rozwiązanie jakie dla mnie najlepsze. Gdybym chciał kupić lepszą płytę to do tego także ramy pod ddr2, proca, a to za dużo kasy kosztuje. Chcę 8800 GTS i te mobo - co wyżej dałem. Czy zintegrowana grafa na tym mobo nie bedzie miala wplywu na GTSa? I czy pujdzie na tej mobo na PCI-E x16 czy tylko na x8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie na 16x ale to jest strata czasu i pieniędzy jeśli stać cię na 8800gts to powinieneś wymienić platformę rama da się kupić ddr2 1gb w cenie tych twoich 1.5 , ponadto może warto popatrzeć na am2 niby nie tak wydajne jak core ale przyjemne ceny są a wydajnościowo na pewno o niebo lepsze od twojego p4

nawiasem mowiąc mam poważne wątpliwości co do wydajności tej płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie ale stać mnie tylko na grafę nie mam kasy na nowy proc, lepsza mobo i do tego walczyc z wymiana ramow. Zresztą nie ma to sensu bo juz niedlugo zmiana na ddr3, pci-e 2.0 i tak dalej więc nie ma co dokładać do tego interesu. Chodzi mi o to abym mógł do końca roku popykać spokojnie w gierki TDU, Stalker i podobne. Jak ten 8800 na moim sprzecie pojdzie i będzie wiecej FPS niz w 6600Gt o juz będzie ok.

 

EDIT:

Może jeszcze ewentualnie, oczywiście jakby to dało naprawdę większy efekt niż z moim procem, mógłbym uzbierać na C2D E4300 lub E6300... jak myślicie?

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efekt będzie i to duży. na starym procu ten 8800gts był by porównywalny z 7900gs czy x1950pro więc kupno dużo droższej karty po prostu nie ma sensu skoro i tak jej nie wykorzystasz chyba że zmienisz proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800 na tym p4 ma taką samą wydajność, jak w połączeniu z wydajniejszym prockiem, tyle że gry nie samą kartą się żywią, a ten netburst jest za słaby już czasami i to niezależnie od posiadanej karty. Czy warto wymienić na E4300?-warto, na 2 razy słabszej karcie tak samo warto gwoli ścisłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO Athlon 2Ghz jest wydajniejszy od Pentium 3Ghz. Przecież Socket 478 to prehistoria, epoka jeszcze sprzed socket A.

no nie przesadzajmy, ze sprzed socket A przeciez na sA byly durony 600 :) a 478 zaczal sie gdzies kolo 2 GHz :)

tylko ze wczesniej AMD dlugo trzymalo ten sam socket, a intel zmienial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...