Skocz do zawartości
quattro

Który Zasilacz Wydajny, Cichy?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Który byłby dobry zasilacz na konfigurację coś w stylu: x2 3800+(am2)-65W-EE, grafa 7600gs galaxy, 2x1gb pamięci, płyta dfi..., (jeszcez do końca nie jestem pewnien co do konfiguracji, ale coś w tym rodzaju)

 

Sprzęt myślę będzie średnio kręcony, a więc który zasilacz wybrać do ~250zł? Zasilacz powinien być CICHY, TRZYMAC NAPIĘCIA (no i może nie powinien się grzać? choć niewiem, jeśli ma być dobr to może się ma grzać?)

 

Daję kilka przykładów zasilaczy, wybierzcie albo dołóżcie swoje propozycje:

 

-Pentagram Silent Force PSF 460-P12S Pentagram 460 189zł

-Amacrox Warrior AX 450 PNF Amacrox 450 169zł

- Chieftec GPS - 450AA-101A Chieftec 450 199zł

- Huntkey HK 350AP (czy 350AP i 400AP to są te same zasilacze?) HK-350AP 199zł

- Tacens Valeo 460 Rev.3 Tacens 460 249zł

- Seasonic S12-380 Seasonic 380 258zł

- TOPOWER TOP 480SPW EZA Topower 480 259zł

- Asus A-45GA Asus 450 198zł

- Tagan TG380-U01 Black Tagan 380 229zł

 

Dałem tu kilka zasilaczy powyżej 250zł (różnica 9zł max., tak że jeśli watro dołożyć te 9zł czy ileś, to napiszcie).

A WIĘC KTÓRY NAJLEPSZY, jeśli któryś którego tu niema do 250zł jest dobry to proszę dopisac.

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówiłem już to wcześniej na tym forum, powiem jeszcze raz, bo naprawdę warto to powtarzać:

Huntkey HK 350AP (350AP i 400AP to to samo. no, może nie tak do końca to samo - różnią się bardzo "ważnym" szczegółem - naklejką ;)). sam posiadam i polecam innym. bierz HK-350AP od zenfista i jeszcze ci trochę pieniążków w kieszeni zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szef, Tagan i Tacens to starsze nieco konstrukcje - dobre, ale do kompów które wymagają silnej lini 5V. A do Twojego potrzebna jest praktycznie tylko silna dwunastka. Asusa tak naprawdę nikt nie zna, jedyne testy jakie znalazłem są po czesku, holendersku i francusku - pewnie jest to niezła zasiłka, ale tak dokładnie to chyba nikt jeszcze nie wie. Pentagram źle nie wygląda, ale nie wiem jak z cisza. Jeśli tak jak u Chiefteca (a to przecież prawie to samo), to może być średnio.

Zostaje HK, S12, Topek i Amacrox. S12 dobrze znam, HK słyszałem w akcji u kumpla. S12 jest cichszy niż HK. Nie będę go porównywał do Topka i Amacroxa bo ich nie słyszałem, ale też pewnie będzie cichszy. Co do stabilności napięć to raczej będzie podobnie. Każda z tych zasiłek powinna Ci podpasować. Topek jest z nich najmocniejszy, ale Twój sprzęt i tak nie ma szans zbliżyć się nawet do 200W realnego obciążenia, więc każdy praktycznie da sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez tak myślałem albo HK350AP, albo Seasonic. Tylko którego teraz wybrać?

Napewno któryś z nich jest lepszy, tylko który?

Piszesz że Seasonic jest cichszy od HK, a jak to jest z tymi Wattami?

Seasonic ma 380W? A HK 400W(czy 450W?-bo w sklepach na necie pisze gratis 100W śmieszne :D:D)?

 

TO KTÓRY WYBRAC? doradźcie:D

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pentagram jest na sirtecu jak chiefy CFT, to jego. Potem HK 350AP. Potem Seasonic ewetualnie.

tak ten Pentargam jest produkowany przez SIRTEC,

to jak SIRTEC, to brac Pentragrama? Tak mówisz?

A nie lepiej HK 350AP?

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, a co to jest sirtec??

Sirtec to faktyczny producent zasilaczy. Taki Fortron FSP np. robi zasilacze dla Be Quieta, OCZ, Amacroxa i Modecoma. Topower robi też Tagany i niektóre Be Quiet. Seasonic robi Anteci. Itd itd itd.

 

Nie wiem jaki klucz przyjął Benito układają te zasilacze w takiej kolejności, ale jeśli chodzi o ciszę to IMO jest zupełnie odwrotnie. Z tego co widzę Twoim głównym priorytetem była cisza, więc dlatego o tym piszę. Nie sądzę, żebyś prądowo zauważył różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę Twoim głównym priorytetem była cisza, więc dlatego o tym piszę. Nie sądzę, żebyś prądowo zauważył różnicę.

tak chodzi mi o cisze, ale najważniejsza jest wsumie stabilność.

 

A o co ci chodzi że nie zauważę różnicy prądowo? Chodzi ci o stabilność (że są równie stabilne?), czy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to ,ze jak sie chce cichy dobry zasilacz to trzeba ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ten ktory po srodku wymienil Banito ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze podobno HUNTKEY 350AP niema wtyczki na dodatkowe napięcie PCI-E.

I tak zamierzam teraz kupić 7600gs, któa nie potrzebuje wtyczki, ale w przyszłości taka wtyczka może się przydać, więc co teraz zrobić?? A byłem już zdecydowany na HUNTKEA'a , L( :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze podobno HUNTKEY 350AP niema wtyczki na dodatkowe napięcie PCI-E.

I tak zamierzam teraz kupić 7600gs, któa nie potrzebuje wtyczki, ale w przyszłości taka wtyczka może się przydać, więc co teraz zrobić?? A byłem już zdecydowany na HUNTKEA'a , L( :mur:

bzdura

 

ups Benito mnie uprzedził :-P

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...