Skocz do zawartości
jurek911

Acer Extensa 3000

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy dał mi ten sprzet do naprawy. Poprostu (jak twierdzi <_< ) wyłączył lapka jak zwykle i na następny dzień nie odpalił (tłumaczenie się 98% userów/lamerów)

 

Ale do rzeczy: Po przyciśnięciu power laptop zaświeci diodami (ekran jak przy wyłączonym) i koniec, wiatrak na cpu pracuje, ale system nie odpala. Co jakiś czas ( co któryś restart) system zaczyna startować,ale zapętla się na ekranie z paskiem postępu win xp, czasem laptop sie restartuje i sprawdza dysk, ale zatrzymuje się na 5% i znów restart.

Wygląda na to że dysk poszedł się kochać :( Pytanie tylko, czy da rady "podleczyć" go jakimś software? a jeśli tak, to jakim? (link/nazwa mile widziany )

 

Niebardzo mam doświadczenie z lapkami, a otworzyć go niemoge bo chyba jeszcze na gwaracji (nie bardzo się orientuje czy ACER pozwala na upgrade/wymiane podzespołów we własnym zakresie bez utraty gwarancji) , tyle że w niemczech był kupiony i jest problem z transportem/wysyłką, dlatego koleś dał go mnie.

pzd

 

Dodam jeszcze, że koleś często używał go w łóżku, czyli duże prawdopodobieństwo że coś (hdd) się przegrzało, czyli jeśli elektronika siadła (czasami kiedy komp załapie to słychać prace dysku,ale bez odstępu od normy) to chyba nie pozostaje nic innego jak wymiana na nowy i cześć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jurek911, twoj kolega to lamer, ale ty jestes spec bo wedlug ciebie komp sie nie odpala bo hdd sie przegrzal

tak tak, namow kolege na nowy dysk, niech sobie go kupi, a potem od razu zawiesi na scianie

 

jak dla mnie to plyta glowna do wymiany, mialem ten sam problem z tym gownem acerem, wlaczal sie za 2 razem, po tygodniu za 10, a po dwoch wcale, zycze powodzenia koledze na serwisie bo plyte to beda tak lekko miesiac sciagac B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ja napisałem ze to na 100% hdd ??? Napisałem że coś prawdopodobnie hdd, a specem nie jestem,co też zresztą napisalem, dlatego pytam tujaj.

 

Racja ze sytuacja sie pogarsza,bo od wczoraj ani razu nie odpalił. Nie mam możliwości sprawdzenia innego dysku (mam sata, a tam ide jest) wiec pewnie komp pojdzie na gware, tyle ze acer daje 1 rok gwarancji, a koles twierdzi ze dostal 2 lata. Jesli po gwarancji to chyba nie bardzo sie oplaca naprawa tego sprzetu? bo ewentualn wymiana mobo do najtanszych nie nalezy.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest hdd na 100%, jak chcesz sie upewnic to mozesz sobie go wyciagnac i probowac odpalac bez niego

pada/padla plyta i tyle, jak gosc ma fakture na osobe indywidualna to ma 2 lata gwary wiec slijcie na serwis to badziewie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...