Skocz do zawartości
Bolbou

Wybór Zasilacza - Prosze O Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy na forum wiec przywitam sie bardzo serdecznie ze wszystkimi.

Od kilku dni przegladam dyskusje na temat zasilaczy i coraz bardziej nie moge sie zdecydowac.

W tej chwili mam to co w podpisie.

Che go zmienic

Chodzi mi po glowie takie cos:

Cooltek CT600/ewentualnie 500

Enermax Liberty 620W lub chyba 520

Enermax NoiseTaker 600W

Corsair HX520/620

Seasonic S12 Energy+ 550/650

 

znalazlem jeszcze takie cos

 

YESICO 550W TMS II

http://mcs.pc.pl/produkt698.html

 

czy to faktycznie zdaje egzamin? drooogie jak cholera... ale jesli ma zapewnic maksymalna cisze to moze warto...???

 

Opierajac sie na wypowiedziach szanownych forumowiczow orazna opiniach guru od zasilek Beniito - sklaniam sie na Coolteka Ct600 ale prosze utwierdzcie mnie w tej mysli ostatecznie.

Prorytet to CISZA a chieftec ktorego mam jest bardzo glosny jak dla mnie. Kasa hmmm.... jesli trzeba bedzie to dam nawet 700zl lub wiecej... ale musi byc cichy jak najbardziej no i zeby uciagnal te sprzety ktore mam.

Z gory dzieki serdeczne za podpowedzi.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...znalazlem jeszcze takie cos

 

YESICO 550W TMS II

http://mcs.pc.pl/produkt698.html

 

czy to faktycznie zdaje egzamin? drooogie jak cholera... ale jesli ma zapewnic maksymalna cisze to moze warto...???...

No warto pod warunkiem "uwstecznienia" i przesiadki na platformę +5V -> jakies PIII lub co najwyżej Athlon XP :razz:

Ten zasilacz to:

- stara konstrukcja - patrz jaki słaby obwód +12V

- PFC tylko pasywne - za te pieniądze po prostu "rewelacja" :?

 

Jak już chcesz coś 100% fanless to może Amacrox Clamer (w miarę wydajna konstrukcja od FSP) - tylko jakbyś kupował to zagadaj z kimś ze sklepu żeby sprawdzili pod kątem "świerszcza" (syczące/ćwierkające cewki/trafa itp)

 

Ale mam pytanie po co Tobie zasilacz super cichy przy tym chłodzeniu z GF i wyjcu Seagate :?: Tylko nie mów że dysk jest cichy, bo wtedy odpowiem, że w Twoim wypadku nie warto inwestować w bezwentylatorowy zasilacz :razz: No chyba że go władowałeś do jakiegoś SilentBoxa :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No warto pod warunkiem "uwstecznienia" i przesiadki na platformę +5V -> jakies PIII lub co najwyżej Athlon XP :razz:

Ten zasilacz to:

- stara konstrukcja - patrz jaki słaby obwód +12V

- PFC tylko pasywne - za te pieniądze po prostu "rewelacja" :?

 

Jak już chcesz coś 100% fanless to może Amacrox Clamer (w miarę wydajna konstrukcja od FSP) - tylko jakbyś kupował to zagadaj z kimś ze sklepu żeby sprawdzili pod kątem "świerszcza" (syczące/ćwierkające cewki/trafa itp)

 

Ale mam pytanie po co Tobie zasilacz super cichy przy tym chłodzeniu z GF i wyjcu Seagate :?: Tylko nie mów że dysk jest cichy, bo wtedy odpowiem, że w Twoim wypadku nie warto inwestować w bezwentylatorowy zasilacz :razz: No chyba że go władowałeś do jakiegoś SilentBoxa :rolleyes:

dzieki za wyjasnienie

 

cichy zasilacz potrzebuje z racji wykonywanej pracy, po prostu potrzebuje jak nawiekszej ciszy - czesto terz zostawiam kompa na noc wiec tez potrzebna cisza - dysk owszem troszke chrupie przy pracy... ale to da sie przezyc poza tym bede go wsadzal w najblizszym czasie do jakiegos silentboxa, GF w sumie nie jest taki glosny ...., a do tej pory to najbardziej wlaznie mi ten zasilacz halasuje - powiem wiecej wyje niemilosiernie - reszta przy nim to pryszcz.... w przyszlosci jak zostanie kasa to moze jakies WC.... zobaczy sie :)

 

pzdr

 

no i jest decyzja :)

Cooltek CT600 zamowiony

w przyszlym tygodniu ma byc

jak przyjedzie i go zamontuje to podziele sie wrazeniami oczywiscie....

dzieki wszystkim za pomoc

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocne zasilacze z reguły nigdy nie są ciche :wink: Są wyjątki w postaci konstrukcji Seasonica, a ten CT? Będzie wydajny tzn. będziesz mógł nim zasilać zestaw ciągnący 500W, ale poziom decybeli przy zestawie 300W będzie większy niż w zasilaczach o których wspomniałem wyżej :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na co czekać, bo pojęcie "cichości", "niesłyszalności" jest pojęciem względnym i dla każdego granica owej "niesłyszalności" będzie w zupełnie innym miejscu :)

 

Ja lubię ufać specjalistom wyposażonym w odpowiedni sprzęt (tutaj nie ma miejsca na subiektywizm i pozostają "suche" liczby), porównujący zasilacze w takich samych sterylnych warunkach :) Wiadomo o czym mówię :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten Cooltek ma taki sam wiatrak co wersja 500W, to powinien być cichy. 500 ma Papsta 26dB max.

z tego co wyczytalem to maja te same wantylatory Papst 4412 FGL 26dB

 

oczywiście, dla każdego pojecie ciszy będzie względnie inne, ja mam nadzieje ze będzie sporo cichszy od chiefteca.... ten to istna elektrownia

oczywiście wrażenia którymi sie podzielę jak go dostane będą z perspektywy moich potrzeb... a każdy ma inne

ja akurat zajmuje sie zawodowo dźwiękiem, muzyka itp... tak ze jeśli przy nim będę mógł spokojne pracować, nagrywać wokale, integumenty itp to wg mnie będzie on cichy

jasne jest ze idealnej ciszy bez porządnego WC na wszystkich komponentach które sa wyposażone w wentylatory nie da sie uzyskać.... ale może to trochę pomoże

w przyszłości jak kasa pozwoli to będę myślał o WC

Edytowane przez Bolbou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

jasne jest ze idealnej ciszy bez porządnego WC na wszystkich komponentach które sa wyposażone w wentylatory nie da sie uzyskać...

Ehh jak ja lubię mitologię :lol:

Wyobraż sobie że da rade na AC - patrz http://www.geocities.jp/numano333/ B-) może Ciebie to natchnie do zrobienia cichego, studyjnego kompa :rolleyes: Ja tez miałem cichego kompa do chwili zakupu Barki 7200.10 :? oraz BQ! SP 450W a'ka świerszcz :?

 

A na konieć OT, życzę Tobie żebyś nie trafił na "świerszcza" w zasilaczu, bo to wkurza bardziej niż szum powietrza powodowany przez wentylatory. Ja z moim muszę coś zrobić - albo wymiana (choć trochę szkoda takiej fajnej konstrukcji FSP) albo identyfikacja syczących/cwierkających elementów przy pomocy stetoskopu i zalewanie ich klejem/silikonem. Ale na razie nie mam nawet czasu wyspać się porządnie :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh jak ja lubię mitologię :lol:

Wyobraż sobie że da rade na AC - patrz http://www.geocities.jp/numano333/ B-) może Ciebie to natchnie do zrobienia cichego, studyjnego kompa :rolleyes: Ja tez miałem cichego kompa do chwili zakupu Barki 7200.10 :? oraz BQ! SP 450W a'ka świerszcz :?

 

A na konieć OT, życzę Tobie żebyś nie trafił na "świerszcza" w zasilaczu, bo to wkurza bardziej niż szum powietrza powodowany przez wentylatory. Ja z moim muszę coś zrobić - albo wymiana (choć trochę szkoda takiej fajnej konstrukcji FSP) albo identyfikacja syczących/cwierkających elementów przy pomocy stetoskopu i zalewanie ich klejem/silikonem. Ale na razie nie mam nawet czasu wyspać się porządnie :razz:

hmmm... a to ciekawe, faktycznie zadnych wentli :) ale za to w pokoju obok biurka pewnie "sauna" :) - temperatury procka nawet niewysokie - u nas gdzies mozna dostac takie rzeczy czy to sa recznie robine?

kto wie? mzoe zastanowie sie ad takim rozwiazaniem...... chociaz przyznasz ze jest mniej estetyczne niz nawet sredie WC....

ale poki co czekam na nowa zailke, zobaczymy co to bedzie

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja komus zależy na wyglądzie to może sie lepiej postarać, te HP pewnie z czegos wyciągnięte - nie pamiętam czy nie przypadkiem z chłodzenia HDD od Zalmana.

 

Jakby co to masz to co kater podrzucił na innym forum - czy wystarczająco estetyczne :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiec w koncu sie doczekalem Coolteka CT600

Wsadzilem go jakies 3 godziny temu do kompa. i musze stwierdzic jednoznacznie ze jest CIIIICHUUTENKI!!! o to mi chodzilo!

W tej chwili nawet dysk slysze jak pracuje :)

Co prawda jeszcze go nie obciazylem w 3D , na razie pracuje sobie w normalnych programach... czyli jest 2D.

Ale poki co porownujac go poprzedniego Szefa 620 - to szef byl niesamowicie gloooosny jak cholera.... nawet jakis byle jaki 400W ktory mialem na czas oczekiwania na CT byl duzo glosniejszy niz teraz CT600!

Jestem jak najbardziej niesamowicie zadowolony!

Troche zaluje ze nie nagralem wczesniejszej maszynowni szefa i nie porownalem go pod wzgledem generowanego halasu do CT... ale jako dzwiekowiec stwierdzam ze jest niesamowicie cichy. Teraz nawet troszke bardziej halasuja wentle obudowy nic zasilacz.

Wieczorem jak mi sie uda to zapuszcze jakies giercuchy i w tedy zobacze jak bedzie pracowal pod obciazeniem 3D - i dam znac ofkors.

Co do napiec, stabilnosci itp nie bede sie wypowiadal bo sie na tym nie znam... ale z opinii na forum raczej jest ok.

Ma odpinane kable wiec w budzie zrobilo sie minimalnie przestronniej... chocicaz i tak jest tlok bo nie jest ona zbyt duza...

Pozdsumowujac - jest SUPER OK!!

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik w łapę i pomierz napięcia - sam jestem ciekaw jak się sprawuje, bo wedlug zagranicznych recenzji nieco zawyzal, za to CT500 mial niemal idealne 12V.

A, i przyłóż ucho do niego i posłuchaj czy wiatrak nie terkocze, ponoc papsty maja do tego tendencje.

Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik w łapę i pomierz napięcia - sam jestem ciekaw jak się sprawuje, bo wedlug zagranicznych recenzji nieco zawyzal, za to CT500 mial niemal idealne 12V.

A, i przyłóż ucho do niego i posłuchaj czy wiatrak nie terkocze, ponoc papsty maja do tego tendencje.

nic nie terkoze, przynajmniej na razie...

miernika nie mam... moze sie niektórym to wydac smieszne ... ale jak pisalem nie jestem specem w dziedzinie pradu itp..... musialbym kupic miernik dopiero, a i wtedy nie za bardzo wiem jak sie do tego zabrac, gdzie wetknac koncówki miernika itp. - chyba ze ktos by mnie pokierowa co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAQ!

Ale ogólnie 12V można mierzyć na molexie, jedna końcówka miernika do zółtego kabla, druga do czarnego. 5V tak samo, tylko zmaiast zółtego kabla, czerwony i jest. I jeszcze taka sama czynnośc, tylko na złączu PCI-E ( zółty i czarny styk ) <- tutaj też będzie 12V. wszystkie pomiary dokonujesz na zakresie 20V DC na mierniku. No i oczywiście pod obciążeniem, i w idle. Jak wyglądają napięcia i jaka jest różnica pomiędzy idle-stres, skoki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na 4 pinowej wtyczce idacej do mobo tez trzeba zmiezyc :) bo ta wlasnie linia odpowiada za zasilanie proca :)

hmm... moze sie skusze na zakup jakiegos miernika i sie pobawie w takie testy... :) Edytowane przez Bolbou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...