Skocz do zawartości
Kraki20

Kraki20 Wc Rev.1

Rekomendowane odpowiedzi

Po długim czasie zbierania podzespołów wreszcie udalo sie jakos poskładać do kupy. :D

 

Podzespoły :

 

  • X2P rev.2
  • XC1 x 2
  • BIP 3
  • Laing ddc 1T z topem Alphacool
  • Cape Bullseye – wypolerowany
  • fander x 2 ale jeden tylko podłączony
  • Evga 680i
  • e6600
  • 7300gt
Rozpisywać się nie będę bo nie wiem o czym więc jak co to odpowiem na pytania :D

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Co do temperatur to się jeszcze wypowiem

 

A co do ciszy to będę musiał jeszcze pokombinować bo nie jest to zadowalające B-)

- Fandery zostaną wymienione bo halasuja i nie potrafie nimi regukować z panelu przedniego :?

-śrubki pozostawie bo porobie jeszcze wkladki sylikonowe pomiedzy wentylator, chłodnice i bude .

-a co do reza to prubowalem ale jakos tam mi bardziej pasuje :)

 

Wszystkie opinie i wskazówki mile widziane :D

Edytowane przez Kraki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Bardzo miły układ.. Wszystko schludnie i czyściutko.. Ładny kolor weży lub barwnik. Podaj jakieś temp i załuż bloczek na gpu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schludnie. Widać, że dużo miejsca w budzie.

Ewidentnie brakuje bloczka na gpu.

Planujesz takowy ?

 

Zdradź jaki sprzęt chłodzi ten układ, bo z samych zdjęć nie da się wszystkiego wywnioskować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne części i ładny układ. Kilka uwag:

 

- białe Fandery na górze średnio wyglądają,

- mógłbyś zrobić coś ze sterczącymi śrubami pod chłodnicą,

- próbowałeś wrzucić fillport na przód? Nie musiałbyś prowadzić węża tak daleko do tyłu,

- poproszę o zdjęcie wnętrza zatok od środka (pompka, napędy),

- co dokładnie hałasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie...

nie wiem czy mogę tak powiedzieć bo nie mam wc ale na twoim miejscu wymienił bym kilka złączek na kontowe miał byś mniej tych łuków chodzi mi o ten wąż między mostkami, oraz między mostkiem a CPU, jak dla mnie wyglądało by to jeszcze schludniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie...

nie wiem czy mogę tak powiedzieć bo nie mam wc ale na twoim miejscu wymienił bym kilka złączek na kontowe miał byś mniej tych łuków chodzi mi o ten wąż między mostkami, oraz między mostkiem a CPU, jak dla mnie wyglądało by to jeszcze schludniej...

Przy DDC nie ma to aż takiego znaczenia, ale generalnie powinno się dążyć do jak najmniejszych oporów w układzie, a więc jak najmniejszej liczby załamań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ukladzik. Widac a raczej nie widac kabli :] Ehhhh zebym tak umial wykombinowac z kabelkami. No coz trzeba bedzie pokombinowac.

Widze ze coraz wiecej sie WCtow pojawia na forum. Widac ze sie Wctomania rozwija. :]

 

W sumie tez trzeba bedzie wrzucic swoj WCcik :>

 

 

Zawi

kątowe a nie kontowe.

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny uklad. Jak powiedzieli przedmowcy - estetyka poprawna, ladnie pochowane kable. Jednym slowem kawal dobrej roboty.

 

Ale nie moge slodzic caly czas. Sa pewne ale:

 

1. nie podoba mi sie ten rez na tyle. Taki przestrzal z tym wezem po dnie budy - nieladne.

 

Moim zdaniem mogles dac reza na przod - masz duzo miejsca. Ladnie podswietlic - wygladalo by super. Ewentualnie dac go za zaslepki, rowniez z podswietleniem - ciekawy efekt by powstal.

 

2. Wystajacy zasilacz.

 

Obudowa ma na tyle miejsca ze mozna to inaczej rozplanowac. Zasilke mogles dac na dol. Kable pociagnac tak jak zrobiles - byloby ladniej.

 

3. Nie pomalowana siatka na wentyl 120mm z tylu i sledzie.

 

Jak juz malowales srodek to mogles tez to pomalowac.

 

 

Z mojej strony to tyle. Ogolnie oceniam projekt wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też ta siatka nie wpadła w oko,gdyby była również czarna to ładnie by sie komponowała z reszta.

Myśle ze mogłeś jeszcze bardziej ukryć wszystko wkładając pompkę w miejsce rez'u a rez wyżej nad pompką ;)

 

A tak to very nice bo kabelki wyjątkowo niewidoczne:D

Edytowane przez netmajor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny kibelek. Zwłaszcza podoba mi sie ten patent z wpuszczonymi kablami od zasilacza za ściankę obudowy. Pomysł niezły :)

Klozet zmontowany prawidłowo, wszystko dobrze sie trzyma na swoim miejscu, nic nie lata luźno po budzie i tak ma być ... mobilność zachowana.

Mi osobiście nie podoba sie ten fikuśny rezik ... taka to zabaweczka imho nie potrzebna. Wąż łączący reza z pompką także jakoś tak nie w pięć ni w dziesięć przez całą długość budy idzie, fee.

Za pochowanie wszystkich kabli duuuuuży plus.

 

 

P.S.: Dodałem kibel do galerii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jak to nazwałeś patent ma już troche czasu na karku :P tylko sposób wykonania jest inny ;)

Ja u siebie zastosowałem klasyczne rozwiązanie, czyli otwór za mobo, pod złączem ATX.

 

btw gorzej będzie jak będziesz zmuszony wyciągnąć zasilacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chciałbym podziękować za komentarze postaram się poprawić moje błędy w następnej rewizji :D

 

Co do zasilacza to tak zostanie jedynie, co to może ładniej go obuduje. Miałem z nim już jedno wodowanie, kiedy znajdował się na dole i nie chce już następnego widoku iskier, jeśli źle podokręcam :mur:

 

 

Na dole obudowy planuje przełożyć tego BIP3 a na gore najbardziej optymalne było by cos w stylu 120X2, np: GT xFlow, ale niestety cena powala i spróbuję cos samemu polutować

 

Śledzie przemaluje, gdy tylko zrobi się cieplej, obiecuje. Zamiast siatki planuje jakąś 120 chłodnice.

 

Co do chłodnicy była już kiedyś pionowo, ale szkoda mi zatok, a na górze i dole jest miejsce.

 

W celu obrony wymiany zasilacza zdjęcie poniżej ?

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

A temperatury podam jak naj szybciej tylko z uczelnia troszku się uspokoi

 

 

 

Jeszcze raz dziękuje za wypowiedzi i czekam na dalsze pomysły, byc może będę sie nimi kierował przy dalszych poprawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...