Skocz do zawartości
Radzyn

Livebox Czy Router Z Wifi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio przez studia bardzo zainteresowalem sie sieciami, routingiem, WiFi itp. Postanowilem niedlugo kupic router D-linka lub Linksysa z WiFi. Ale wczesniej nie patrzylem zbytnio na Liveboxa sadzac, ze jak od TP to moze byc niewypal choc mam Neostrade :wink: . Ale ostatnio pogadalem na temat Liveboxa to byly zadowolone osoby z tego sprzetu. No moze jedna nie byla zadowolona ale to szczegol :P No i mam dylemat. Moze w wakacje bede mial laptopa wiec chcialbym aby byl pod WiFi :) Druga sprawa moj Tata sie zainteresowal ta Videostrada bo za cyfre + troche juz sa za duze koszty :-| Ale czytalem gdzies, ze Livebox ma problem w mieszkaniach gdzie sa grube sciany a ja mam troche grube. Czy to prawda??

 

Czy na Linuxie sa problemy z instalacja Liveboxa??

 

Aha jak by ktos pisal, ze zamiast cyfry + wybrac Astera to bym wybral ale niestety nie moge przez zabytkowy dom. To tak aby uprzedzic pytanie :P

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpinasz skretkę i działa :) innego podłączenia nie testowałem

Czyli proscizna :) Ktos z tego forum ma videostrade jak tak to jak dziala?? I jak ta kwestia z tymi grybymi scianami. Bo jeszcze mysle nad polaczeniem 2mb/s i zeby nie bylo tak ze przez te grube sciany bede mial transfer jak przy...128 kb/s a nawet gorzej :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli proscizna :)

Żeby potem nie było to dodam, że testowałem na Mandrivie 2007 i Ubuntu 6.10.

 

Pewnie przy pierwszym uruchomieniu LB będziesz musiał wejść na 192.168.1.1 i go skonfigurować (wiesz loginy itd) potem powinno już wszystko działać :)

 

(chyba, że już z niego wcześniej korzystałeś :) )

 

 

Pozdro

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

Spoko. A jeśli chodzi o "zawieszalność" to zależy jak trafisz. Jak u mnie był podłączony skretką to przez cały okres użytkowania (dobre dwa miechy) zaciął się 2-3 razy <_< , tydzień temu przeszedłem na wifi to podczas pierwszych dwóch dni po tej zmianie musiałem go chyba 5 razy resetować (brutalnie :D ) bo zaliczył totalnego zawiasa :angry: . Od tej pory jednak się "poprawił" :) czytaj żadnego zwisa ;)

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm czyli zawsze jest te "ale" przy takich sprzetach

 

Ja mieszkam w centrum Warszawy i sie zastanawiam czy nie bedzie takzwane "zagluszenia sygnalu" Ale chyba liveboxa mozna wziac testowo i pozniej oddac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Livebox sa mw sobie nie ma problemu z zasiegiem - raczej adapter dołanczany do zestawu - niestety to tylko klucz USB więc antena jest w nim mikroskopijna. Jeżeli masz lapka z WIFI albo swoją kartę to zasięg jest taki sam jak na inny routerach. Ostatnio instalowałem znajomej którta mieszka w krakowskiej kamienicy - przez 4 ściany i na odległośc chyba ze 35 M jakośc sygnału jest "bardzo dobra" i dostepna pełne 56Mbit - tyle że ma lapka ze zintegrowanym Intelem Pro wrilles ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki epizod z liveboxem mam za sobą i absolutnie odradzam - nagminne zrywanie połączenia praktycznie uniemożliwiało korzystanie z netu...

Choć czytałem opinie osób, z ktorych wynika, że to kwestia egzemplarza i należy wymieniać Liveboxa w telepunkcie, aż się trafi dobry.

Mi się nie chciało - kupiłem Linksys Wag200G - żadne objawienie, ale solidny, stabilny sprzęt, który można polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troche dziwne. Innym działa innym nie działa. Skąd właśnie to jest spowodowane?? A jak ta videostrada działa??

 

videostrada dziala niezle, z tego jestem zadowolony.

 

co do lb - akurat mi trafil sie chlam, czesto sie wiesza, nie dziala przekierowanie portow. najchetniej kupilbym odpowiednik np linksysa, szkoda ze nie ma.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...