Skocz do zawartości
TheDriver

Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Za niedlugo juz wrescie bede mial nowego kompa i juz mam wszytskie czesci dokladnie wybrane ale pozostala jeszcze jedna i mysle ze tez bardzo wazna aby komputer dobrze chodzil a mianowicie ZASILACZA.

Zestawik to:

Core 2 Duo E6600

Asus P5N32-E SLI 680i (niestety Striker za drogi i Evga)

OCZ 2GB 900Mhz CL4 Sli Ready 4-4-3

Galaxy 7900GS (narazie, pozniej 88gts 640mb)

Samsung SpinPoint 250gb 8mb Sata

 

Chce takze w przyszlosci zabrac sie za podkrecanie.

Buda to Thermaltake Soprano DX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ten Be quiet! jest idelany i odpinane kable i mysle ze tez jak suszarka nie chodzi bo w przyszlosci wc wiec niechce zeby mi zasilacz glosno chodzil a ten dark power tez nie jest taki drogi

Edytowane przez Paker14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ten Be quiet! jest idelany i odpinane kable i mysle ze tez jak suszarka nie chodzi bo w przyszlosci wc wiec niechce zeby mi zasilacz glosno chodzil a ten dark power tez nie jest taki drogi

ja moge polecic Coolteka CT500 - bedzie mocny i supercichy!

 

dzisiaj zapodalem do swojego kompa CT600 i jestem niesamowicie zadowolony, 500ka spokojnie pociagnie ten konfig co masz - jak mowia koledzy znawcy - nawet jak zmienisz na GF8800

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku siedzi prawdopodobnie Seasonic M12-500 lub 550+ :)

 

Posiadam takie cudo i co zauważyłem to to, że po odpaleniu kompa wentylator pyka :D Co prawda w tym momencie wentylator chodzi chyba na 300-500rpm, ale potem gdy się rozkręci wydaję z siebie mniej więcej tyle decybeli co Noctua na 600rpm i wtedy już nic nie pyka :) Powiem tyle, że pod dość dużym stresem (procek na 3,5GHz@1,45V i grafa kręcona do 620/800) zasilacz nie zwiększa obrotów tylko dalej chodzi na tych samych co w idle :D Napięcia to 12,05V w idle, a w stresie 12,04V i zero wahań :D

 

Mogę polecić z czystym sumieniem :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tańszy chief 560 zje go na śniadanie. Zarówno pod względem wydajności prądowej jak i stabilności napięć. Na ale jak mówisz. Mam go i polecam. Jeśli nie liczyć cykania, to na pewno jest cichszy, ale może w Corsairach to wyeliminowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tańszy chief 560 zje go na śniadanie. Zarówno pod względem wydajności prądowej jak i stabilności napięć. Na ale jak mówisz. Mam go i polecam. Jeśli nie liczyć cykania, to na pewno jest cichszy, ale może w Corsairach to wyeliminowali.

Możesz mi wyjaśnić co to znaczy, że "tańszy chief 560 zje go na śniadanie. Zarówno pod względem wydajności prądowej jak i stabilności napięć"?

 

Sprawa wygląda tak, że kupuje zasilacz i chce aby był cichy! Corsair spełnia zadaną funkcję znakomicie i stabilność napięć jest wzorowa, więc o czym Ty do mnie rozmawiasz? :lol2: To, że coś mam i polecam to chyba dobrze skoro mam to w rękach i mogę napisać jak się sprawuje w realu. Mogę potwierdzić, że cykanie występuję tylko gdy zasilacz jest zimny! Po około 5min. pracy cykanie ustępuję i zasiłka chodzi tak jak pisałem! Więc dla mnie nie ma kwestii. Chcesz zasilacz maksymalnie cichy do dość wymagającej konfiguracji bierzesz coś konstrukcji Seasonic'a, bo reszta odpada (może trochę przesadziłem, ale tylko trochę :wink: ).

Ty Benito zawsze będziesz głosił Swoje mądrości o tym jaką to Seasonic ma oszukaną wielokrotną dwunastkę, ale życie pokazuję (testy na spcr jak i real), że taka linia w niczym nie przeszkadza, a zasilacze są bardzo wydajne przede wszystkim CICHE!!! Oczywiście pozostaje kwestia ceny, ale to już inna para kaloszy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito, nikt nie ma winy o to, ze masz swoje odmienne zdanie, tylko że po Twoich słowach mozna uzanc, ze Seasonic zostanie zjedzony na śniadanie, syf i niebezpiecznie wkłądac do komputera, a tak chyba nie jest, bo to prawie stawianie w jednym rządku z codegenami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...