Skocz do zawartości
Adrianek666

Canon Pixma Mp510 - Co O Nim Sądzicie?

Rekomendowane odpowiedzi

tylko przygotuj sią na to że

po wydrukowaniu kilu fotek zabraknie ci tuszu(skandalicznie mała pojenmość tuszy startowych),a orginalne są drogie,na zamiennikach zdjęcuia już tak pięknie wyglądać nie będą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drukuję zdjęcia 10x15, wydrukowałem już ok. 20( + kilka kartek testowych, troche tekstu, kilka zdjęć na zwykłym papierze, jedno w formacie a4) i zostało jeszcze ok. połowy tuszu( żeby nie moja ciekawość jak wyglądają miniaturki z karty pamięci to byłoby wiecej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drukuję zdjęcia 10x15, wydrukowałem już ok. 20( + kilka kartek testowych, troche tekstu, kilka zdjęć na zwykłym papierze, jedno w formacie a4) i zostało jeszcze ok. połowy tuszu( żeby nie moja ciekawość jak wyglądają miniaturki z karty pamięci to byłoby wiecej)

ale mówisz o hp i tuszach startowych,czy o pojemniejszych zamiennikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem opinie o tym Hp-ku i drukarka nie jest taka świetna. A brothery są dobre?

Brothery są bardzo dobre.Bardzo dobra jakość wydruku + wielkie baniaki(każdy 37ml).Do użytku domowego w cenie 300-400zł to według mnie najlepszy wybór,w końcu moge drukować dużo w kolorze nie przejmując się poziomem tuszu,naprawde świetna sprawa :wink:

 

o startowych po 5ml, wbrew pozorom ten hp nie żre tyle tuszu jak starsze modele( coś słyszałem, że daje jakieś mniejsze krople atramentu czy coś)

może i tak,ale 5ml wobec 37ml to jest różnica i to spora :blink: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brothery są bardzo dobre.Bardzo dobra jakość wydruku + wielkie baniaki(każdy 37ml).Do użytku domowego w cenie 300-400zł to według mnie najlepszy wybór,w końcu moge drukować dużo w kolorze nie przejmując się poziomem tuszu,naprawde świetna sprawa :wink:

może i tak,ale 5ml wobec 37ml to jest różnica i to spora :blink:

czyzbys mial Brothera ? jaki model ?

Wlasnie tez zamierzam sie do kupna urzadzenia wielofunkcyjnego Brother 540N i chcialbym sie dowiedziec jak to drukuje zdjecia - porownywalnie do HP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyzbys mial Brothera ? jaki model ?

Wlasnie tez zamierzam sie do kupna urzadzenia wielofunkcyjnego Brother 540N i chcialbym sie dowiedziec jak to drukuje zdjecia - porownywalnie do HP ?

Oczywiście że mam,na forum jest moja mała recenzja 330C.Co do zdjęc jestem bardzo mile zaskoczony jakością zdjęć,nie spodziewałem się że zdjęcia będą tak pięknie wychodzić,czy są porównywalne do HP,zapewne tak,ale HP jest w tym aspekcie minimalnie lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mam,na forum jest moja mała recenzja 330C.Co do zdjęc jestem bardzo mile zaskoczony jakością zdjęć,nie spodziewałem się że zdjęcia będą tak pięknie wychodzić,czy są porównywalne do HP,zapewne tak,ale HP jest w tym aspekcie minimalnie lepszy

czy oprogramowanie do tego Brothera jest w jezyku polskim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adrianek666 kupuj brothera 130C/330C/540CN (zalezy jakich bajerow od niego wymagasz), canony to byly dobre jak byly do nich wklady bci 24, teraz jakies chipy porobili i zabawa z tym jest. A jesli chodzi o jakosc zdjec to wczoraj 2 wydrukowalem na tym papierze co daja i powiem ze godne umieszczenia do albumu. Moze zeskanuje to zdjecie, i pokaze wam. Tak wyglada click to zdjecie po wydrukowaniu i zeskanowaniu.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedcie jak to wogole jest z tymi zaschnietymi w razie zcego glowicami - jezeli drukarka jest na gwarancji i zaschna tusze w glowicy to oznacza ze ten machanizm czyszczacy jest zly i chyba powinna byc wymiana glowic ?czy wymieniaja glowice na gwarancji w razie zaschniecia tuszu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinni, bo wkoncu mozna u nich miec 2 lata gwaracji (jak na stronie o 1 rok przedluzy) i jesli by ci sie zatkala glowica to drukarka do wyrzucenia, bo nie da sie wymienic (zintegrowana), wiec z tego mozna wnioskowac ze musza wymienic, gdziesz czytalem ze chyba 1 rok gwarancji daja na glowice.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedcie mi jak to jest z tymi drukarkami z glowicami wbudowanymi - czy naprade tak glowice padaja bo tusz zasycha i sa do wyrzucenia , czy to czeste drazenie ? ( do tej pory jechalem na produktach HP ale wlasnie rozwazam aby nastepne urzadzenie bylo innej firmy i jak narazie napalilem sie Brothera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedcie mi jak to jest z tymi drukarkami z glowicami wbudowanymi - czy naprade tak glowice padaja bo tusz zasycha i sa do wyrzucenia , czy to czeste drazenie ? ( do tej pory jechalem na produktach HP ale wlasnie rozwazam aby nastepne urzadzenie bylo innej firmy i jak narazie napalilem sie Brothera)

Jeśli chodzi o wbudowane głowice,przecierz brother udziela na to gwarancji,a nie tak jak epson gdzie drukarke możesz wyrzucić w kosz,na orginalnych tuszach możesz nawet nic nie drukować a głowicy nic nie powinno się stać,warto jednak dla bezpieczeństa druknąć tą jedną linijeczke tekstu raz w tygodniu(sczególnie przy stosowaniu zamienników)Pozatym w Brothere są opcje czyszczenia głowic(na wyświetlaczu LCD),głowice od czasu do czasu czyszczą się także automatycznie więc nie ma się czego bać :) :wink:

 

Raczej powinni, bo wkoncu mozna u nich miec 2 lata gwaracji (jak na stronie o 1 rok przedluzy) i jesli by ci sie zatkala glowica to drukarka do wyrzucenia, bo nie da sie wymienic (zintegrowana), wiec z tego mozna wnioskowac ze musza wymienic, gdziesz czytalem ze chyba 1 rok gwarancji daja na glowice.

Carek mam do ciebie pytanie,mamy te same drukarki,czy wyłańczasz ją na noc,czy lepiej żeby była stale włąńczona tak dla bezpieczeństwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@naxt Jak narazie to caly czas pod pradem, ale cos nie slyszalem zeby w miedzy czasie czyscilo ta glowice.

szczesze ja też nie słyszałem,bo tak się dzieje chyba tylko w wersi 115C :D ,ja też mam wląnczoną cały czas pod prądem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinni, bo wkoncu mozna u nich miec 2 lata gwaracji (jak na stronie o 1 rok przedluzy) i jesli by ci sie zatkala glowica to drukarka do wyrzucenia, bo nie da sie wymienic (zintegrowana), wiec z tego mozna wnioskowac ze musza wymienic, gdziesz czytalem ze chyba 1 rok gwarancji daja na glowice.

 

wlasnie otrzymalem odpowiedziec z jednej z duzych firm komputerowych na temat zaschnietych glowic ktora to kontaktowala sie z polskim odzialem Brother :

 

Z gwarancja na glowice to jest tak, ze serwis twierdzi ze glowica nie może zaschnąć jeśli:

 

tusz jest oryginalny

przez caly czas jest pojemnik z tuszem

Wniosek jest jeden jeśli zaschnie glowica jest to wina użytkownika. Dlatego tez serwisy bardzo rzadko uznaja reklamacje zaschniętych glowic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie otrzymalem odpowiedziec z jednej z duzych firm komputerowych na temat zaschnietych glowic ktora to kontaktowala sie z polskim odzialem Brother :

 

Z gwarancja na glowice to jest tak, ze serwis twierdzi ze glowica nie może zaschnąć jeśli:

 

tusz jest oryginalny

przez caly czas jest pojemnik z tuszem

Wniosek jest jeden jeśli zaschnie glowica jest to wina użytkownika. Dlatego tez serwisy bardzo rzadko uznaja reklamacje zaschniętych glowic.

oczywiscie że może zaschnąc,np jakbyś przez 2 miesiące nic nie drukował :-P ,to po co ta dwarancjana glowice,skoro nie można z niej skorzystać,byłby to czysty bezsens :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...