Skocz do zawartości
beavisek

Pilne.Jak najlepiej i tanio połączyć 2 komputery?

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej jak dorwa sie tacy cwiercinteligentni maniacy (taaak, tech-junkies to dobre okreslenie, szkoda ze malo obrazliwe), ktorzy nie umieja docenic starszych rozwiazac, cos niecos wiedza wiec popadaja w skrajnosc typu COM

Widze, ze nie masz zbyt wielkiego pojecia o czym mowisz. Czy ja wspomnialem o szybkosciach?? Stwierdzilem jedynie, ze uzywajac interfejsu LPT beda duuze problemy z wykorzystaniem wlasciwosci protokolu TCP/IP - a przez ten protokol komunikuje sie wiekszosc gier, a o to chodzi w tym topicu. A czytnik kodow kreskowych mozna podlaczyc pod co sie chce, oczywiscie jezeli ma sie napisana obsluge danego urzadzienia przez wybrany port komuniakcyjny - lub jezeli sie umie tego dokonac samodzielnie (o czym oczywiscie nie pomyslales - bo to pewnie dla Ciebie zbyt duze wyzwanie). I co to Twoim zdaniem jest COM? Widze, ze Windows juz calkowicie niektorych zwalnia od myslenia. Nie ma takiego interfejsu szeregowego jak COM - jest RS232C. Chociaz moze miales na mysli RS232D... Aha, i prosze, nie ucz mnie doceniania starszych rozwiazan. Do tej pory uzywam RS232C do podlaczania konsoli do urzadzen jak routery czy macierze dyskowe - a przeciez powiniem uzywac USB, tak? No w koncu jestem - jak to nazwales - cwiercinteligentny tech-junkie... Pasuje, ale jak wtedy nazwac Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze nie masz zbyt wielkiego pojecia o czym mowisz. Czy ja wspomnialem o szybkosciach?? Stwierdzilem jedynie, ze uzywajac interfejsu LPT beda duuze problemy z wykorzystaniem wlasciwosci protokolu TCP/IP - a przez  ten protokol komunikuje sie wiekszosc gier, a o to chodzi w tym topicu.

W topicu nie ma chocby slowem powiedziane o graniu tylko o laczeniu komputerow. Jak on wykorzysta polaczenie to juz ze tak powiem jego prywatny interes.

 

A czytnik kodow kreskowych mozna podlaczyc pod co sie chce, oczywiscie jezeli ma sie napisana obsluge danego urzadzienia przez wybrany port komuniakcyjny - lub jezeli sie umie tego dokonac samodzielnie (o czym oczywiscie nie pomyslales - bo to pewnie dla Ciebie zbyt duze wyzwanie).

I co, znowu z armata na krolika? Tak czy inaczej wiekszosc czytnikow bedzie na PS/2 chociazby ze wzgledu na prostote instalacji.

 

I co to Twoim zdaniem jest COM? Widze, ze Windows juz calkowicie niektorych zwalnia od myslenia. Nie ma takiego interfejsu szeregowego jak COM - jest RS232C. Chociaz moze miales na mysli RS232D...

RS232D o ile mi wiadomo nie wszedl powszechnego do uzycia, wciaz bazujemy na RS232C z 1969 roku. Z reszta nie badz taki detalista, pewnie mnie jeszcze zrugasz za LPT ktore powinienem nazywac Paralell? A moze Centronics to niedozwolona nazwa? O Yezoo... :roll: Przeciez przykumales o ktory port mi chodzilo gdy powiedzalem COM? Wiec komunikacja miedzyludzka nie szwankuje :P

 

Aha, i prosze, nie ucz mnie doceniania starszych rozwiazan. Do tej pory uzywam RS232C do podlaczania konsoli do urzadzen jak routery czy macierze dyskowe - a przeciez powiniem uzywac USB, tak? No w koncu jestem - jak to nazwales - cwiercinteligentny tech-junkie... Pasuje, ale jak wtedy nazwac Ciebie?

Mialem na mysli Popixs'a a nie Ciebie, Ty gadales calkiem z sensem (chociaz z tymi czytnikami to nie do konca bym sie zgodzil, LPT, czy jak wolisz rownolegly, jest duzo bardziej wszechstronny...). Przykro mi ze wziales sobie to tak bardzo do serca... :?

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W topicu nie ma chocby slowem powiedziane o graniu tylko o laczeniu komputerow. Jak on wykorzysta polaczenie to juz ze tak powiem jego prywatny interes.

Ja tam widze czarno na bialym takie zdanie w poscie rozpoczynajacym watek: "Po prostu mam kumpla czytaj dzieciaka który namówił tate na kupno drugiego komputera i teraz jego najwiekszym marzeniem jest żeby mógł sobie pograć z bratem czy kumplami w conter strike-a.

"

Dlatego radzilem z korzystac z polaczenia przez TCP/IP.

 

I co, znowu z armata na krolika? Tak czy inaczej wiekszosc czytnikow bedzie na PS/2 chociazby ze wzgledu na prostote instalacji.  

Tak jak myszki sa na RSie, PS/2, USB i pewnie juz FireWire, tak i czytniki rozni producenci w rozny sposob podlaczaja do komputerow. To rzecz gustu i oczywiscie rzecz wygody implementacji sterownika.

 

RS232D o ile mi wiadomo nie wszedl powszechnego do uzycia, wciaz bazujemy na RS232C z 1969 roku. Z reszta nie badz taki detalista, pewnie mnie jeszcze zrugasz za LPT ktore powinienem nazywac Paralell? A moze Centronics to niedozwolona nazwa? O Yezoo... :roll: Przeciez przykumales o ktory port mi chodzilo gdy powiedzalem COM? Wiec komunikacja miedzyludzka nie szwankuje :P

Fakt, moze sie i czepiam, ale jakos tak sie nauczylem trzymac formalizmow. Czesciej siedze pod Debianem niz pod Winda, stad nie lubie nazwy COM, ktora jest powiazana z systemem a nie ze sprzetem.

 

Mialem na mysli Popixs'a a nie Ciebie, Ty gadales calkiem z sensem (chociaz z tymi czytnikami to nie do konca bym sie zgodzil, LPT, czy jak wolisz rownolegly, jest duzo bardziej wszechstronny...). Przykro mi ze wziales sobie to tak bardzo do serca... :?

W takim razie przepraszam za zle zrozumienie - dlatego wlasnie lubie formalizmy, bo unikamy wieloznacznosci :D Mysle, ze mozna zamknac topic, bo jego tworca juz sobie zakupil 2xsieciowka plus cross. Dla mnie EOT.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O żesz ty, ale się nawyrabiało !!!!!!!.

Właśnie wróciłem do pracy po weekdzie i:

 

bardzo przepraszam iNtEnSea i baeviska za "mój" poprzedni post. Niech to będzie nauczką dla mnie i każdego, kto zostawia kompa z niewylogowanym kontem.

 

Niestety, to co się wcześniej napisało, zapaskudzi mi opinię.

 

A teraz sorry, idę przeprowadzać wewnętrzne śledztwo :twisted: :twisted: :twisted:

 

PS. z "moim poprzednim postem" zgadzam się tylko, do pewnego stopnia co do sposobu kładzenia kabla. Prawidłowe jego ułożenie (i właściwe zarobienie na patchpanelach i gniazdach markowej firmy - ale to inna bajka) daje spokój na prawie resztę życia sieci. Sam mam taki LAN w firmie z dwudziestoletnią ! gwarancją modtapa na okablowanie - potwierdzone oficjalnym, dedykowanym certyfikatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apologies accepted :)

 

a co do dyskusji spavatch-a i nasteq-a to się nie wypowiadam, szkoda tylko, że temu pierwszemu tak łatwo <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły prawić

 

i co wyszło drogo???? 70 zeta za wszystko to jest drogo???

co do funkcjonalności rozwiązania na rs-ie się nie wypowiadam również, bo chyba nie ma sensu (czego dowodzi powyższa dysputa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...