Skocz do zawartości
Ant3k

Laptop Hp Kilka Pytan

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

planuje w niedlugim czasie zakup laptopa i w zwiazku z tym mam kilka pytan.

 

nie wiem czy warto inwestowac w grafike, w procesor i w dysk twardy. jezeli chodzi o hdd, to moze byc wymiana na cichszy szybszy itp. na forum czytalem troche o dyskach i zapewnie bym wybral seagate momentus ;). jezeli chodzi o procesor to jaka jest roznica wydajnosci pomiedzy M a Core ? nie mam zamiaru wykorzystywac 64bit. co do karty graficznej, to wolalbym raczej jakas LOW-ENDowa, nie gram w gry, ale boje sie ze zintegrowana bedzie mi mulila system, nie mam zaufania do dzielenia pamieci, wolalbym zeby karta miala wlasna pamiec.

 

a matryce? co sadzicie o SXGA+? widescreen odpada, wole tradycyjne rozmiary.

 

co do reszty : dvdrw musi byc, czytnik kart, 1gb ramu.

 

czy taki laptop w ogole jest na naszym rynku? czy trzeba by bylo sprowadzac z zagranicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozdzielczoscia

SXGA (Super Extended Graphics Array) - 1280x1024

SXGA+ - 1400 x 1050

UXGA (Ultra Extended Graphics Array) - 1600 x 1200

 

Czyli widzisz wiecej na ekranie, poniewaz jest wiecej punktow na cal. Takie matryce sa dobre do przegladania internetu, dokumentow, programowania (widzisz wiecej kodu na matrycy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli juz wiem ze warto wiecej na matryce wydac, i zapewne wezme UXGA o ile istnieje i uda mi sie zdobyc w proporcjach 4:3, nie chce panoramicznych,

 

a grafike to pewnie wezme x600, co o tym sadzicie?

 

czy szyna ramu 667MHz jest o duzo wydajniejsza niz 533MHz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika x600 jest ok, odpalisz nowe gry w miare dobrych parametrach :)

szyna 667MHz jesli chodzi o DDR2 jest duzo wydaniejsza niz 533MHz

UXGA dostaniesz w standardowej proporcji 4:3

Problem bedzie kupic cos takiego na CD/CD2 w cenie 3tys zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy bedzie problemem kupic cos takiego :

 

proc - pentium m 1,7ghz 2mb

ram 1gb (512mb) 667mhz

grafika x600 albo x300

dysk 60gb 5400rpm 8mb (16mb)cache ncq prostopadly

matryca uxga 4:3

czytnik kart, bt, zlacze stacji dokujacej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy bedzie problemem kupic cos takiego :

 

proc - pentium m 1,7ghz 2mb

ram 1gb (512mb) 667mhz

grafika x600 albo x300

dysk 60gb 5400rpm 8mb (16mb)cache ncq prostopadly

matryca uxga 4:3

czytnik kart, bt, zlacze stacji dokujacej

No to jest kilka opcji :

1)Kupiś w sklepie Jak masz około 7,5 tys. zł to nie ma problemu :).

2)Zapolować na okazję na allegro :

a)Kupić zwykłą 15 kę która spełnia postawione przez ciebie wymagania i wymienić matrycę - koszt około 700 zł

b)Na allegro jest model który mógłby cię zainteresować za około 2 tys.

Jakiś Dell - Niestety matryca to WUXGA 1920x1280 15'4" , to nie wiem czy ci się spodoba

c)Inny za 3,4 tys

HP nw8000

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haquim, podoba mi sie propozycja 2.a. ale czy jak kupie nowy sprzet i bede chcial wymienic matryce to nie trace gwarancji ?

Tak tracisz wtedy gwarancję , chyba że wymiany dokona uprawniony serwis producenta w ramach "naprawy" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glownie chodzi mi o laptopa w mniej wiecej takiej obudowie:

 

http://www.sklep.hp.com.pl/sklep/template_...catalog&v=d

 

no to trzeba bedzie szukac konkretnego modelu, a Core'a jakos sie boje, zreszta Pentium M Centrino mi wystarczy do netu, filmu, starszej gierki, etc. z reguly sa albo z tym albo z tym,a za Core trzeba juz sporo wiecej zaplacic, mam zamiar takze z nim czasem wyjechac za granice i uzywac jako GPS ;) oczywiscie odpowiedni modul dokupie. a zapytam jeszcze :

 

duza jest roznica (widzialna) pomiedzy UXGA a SXGA+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glownie chodzi mi o laptopa w mniej wiecej takiej obudowie:

 

http://www.sklep.hp.com.pl/sklep/template_...catalog&v=d

 

no to trzeba bedzie szukac konkretnego modelu, a Core'a jakos sie boje, zreszta Pentium M Centrino mi wystarczy do netu, filmu, starszej gierki, etc. z reguly sa albo z tym albo z tym,a za Core trzeba juz sporo wiecej zaplacic, mam zamiar takze z nim czasem wyjechac za granice i uzywac jako GPS ;) oczywiscie odpowiedni modul dokupie. a zapytam jeszcze :

 

duza jest roznica (widzialna) pomiedzy UXGA a SXGA+ ?

Centrino nie jest taki zly ;)

Jesli chodzi o roznice w matrycy to jest zauwazalna i lepiej sie pracuje, niz na SXGA+, ale nie est to juz tak ogromny skok jak XGA do SXGA+ :)

 

Jesli jestes z okolic Krakowa to moglbym Ci zademonstrowac takie matryce, tylko musialbys sie odezwac na pw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, nie jestem z krakowa, jestem z siedlec, na trasie wawa-terespol, takie male miasto ;). ew. moglbys podeslac fotki, ale ze zdjec zaduzo sie nie dowiem..

 

no to mniej wiecej wiem co chce, teraz musze wybrac sie do wawy i cos upolowac, albo u mnie w miescie w karennoteebook cos znalezc.

 

pzdr ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm w takich przypadkach polecam sklep MM, ale tylko po to, zeby zobaczyc uruchomiony notebook i bedziesz mial porownanie :)

prosze o nie kupowanie w tym sklepie hihi ;)

najtansze co znalazlem na komputroniku to:

 

http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus/s...pelny,id,33635/

 

niestety w przystepnej cenie sa tylko podstawowe matryce XGA/WXGA, a za takie "rarytasy trzeba juz slono doplacac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj znalazlem troche czasu, pogrzebalem w necie i znalazlem laptopa prawie idealnego dla mnie ;) najpierw link : KLIK a dlaczego prawie idealny? otoz wiekszosc mi odpowiada, jak procesor, szyna, matryca ale dlaczego w takim laptopie jest zintegrowana grafika i nie wiem co to za dysk siedzi, bo chcialbym miec szybki i cichy? na forum jest kilka opini o seagate momentus itp. wiec nie ma problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...