Skocz do zawartości
LCC

Asus P5b-e

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko czym różnią się te płyty i która z nich będzie lepsza?

Pytam gdyż w opisie nie widzę żadnej różnicy ale pewnie się mylę.

Asus P5B i P5B-E. Proszę o wyrozumiałość :)

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy tymi płytami głównymi sprowadza się do:

 

P5B - mostek SB ICH8 - 4 porty SATA, LAN obsługiwany przez chipset Realtek 8111B

 

P5B-E - mostek SB ICH8R - 6 portów SATA z obsługą RAID, LAN obsługiwany przez chipset Attansic L1

Ten model posiada również kontroler FireWire 1394a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Czyli co byś brał? Chcę to dla kumpla. Będzie się bawił w OC. Różnica cen dość znaczna - tam gdzie on kupuje... P5B-380zl, P5B-E-450zl.

W oc nie ma różnicy, zapytaj się czy chce stawiać RAID, na P5B jest to trochę utrudnione, bo drugi dysk trzeba podpiąć do zewnętrznego e-sata, a o kabelek jest ciężko. Kartę FireWire jak będzie potrzebował kupi za dużo mniej niż różnica w cenie pomiędzy płytami.

 

Jak będzie brał P5B to koniecznie rev 1.04, bo starsze mają max tylko 2.1V na pamięciach.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakby wziął P5B-E to nie ważne jaką rewizję? Tylko przy P5B trzeba na to patrzeć?

w starszych rewizjach P5B-E też max było 2.1V, bo to z wyjątkiem dodatkowego wyposażenia dokładnie ta sama płyta, ale jak wyglądają nowsze rewizje i od której rozszerzono zakres napięć nie mam zielonego pojęcia, popytaj się w wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko dla szczęśliwych posiadaczy tej oto płytki Asus P5B-E s.775 i965 DDR2 sATA2.

Czy ona obsłuży mi 2 kontrolery na ATA , bo mam dysk pod ATA i nie chcę zmieniać na SATA , bo nie mam na niego kaski za bardzo.Na wielu stronkach jest napisane , że raz obsługuje 1 ATA a na innych , że 2.To jak to w końcu jest ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko dla szczęśliwych posiadaczy tej oto płytki Asus P5B-E s.775 i965 DDR2 sATA2.

Czy ona obsłuży mi 2 kontrolery na ATA , bo mam dysk pod ATA i nie chcę zmieniać na SATA , bo nie mam na niego kaski za bardzo.Na wielu stronkach jest napisane , że raz obsługuje 1 ATA a na innych , że 2.To jak to w końcu jest ???

Do płyty podepniesz 2 urządzenia na ATA za pomocą jednej taśmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tej płycie P5B-E idzie podkręcić proca bez synchro z pamięciami? Np. proc na FSB 450, a pamiątki na 800 Mhz (400). Jeśli tak to jak to się robi bo ja nie widzę takiej opcji tylko synchro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko przy okazji tematu o P5B ;]

Lepiej zakupić Asusa P5B czy Abita AB9 dla C2D E4300?

Przeglądałem zestawy sysaka i nigdzie nie ma P5B, a w kilku pojawia się AB9, czy ona jest lepsza od P5B?

W sumie zależy mi aby troche podciagnać tego procka do ok 3GHz (jak się uda) i to mi starczy :)

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...