Skocz do zawartości
Gość igrok

GB-7VAX i jego zmiany...

Rekomendowane odpowiedzi

zresztą ja sam od około 2 lata zawsze mam około 37-39Mhz i nigdy nie miałem przez to problemów.

mówiąc szczerze to .... OK

Powiedzmy ża za rok - dwa będę mógł się pochwalić podobnie długimi doświadczeniami ...

 

A co do tekstu:

to powinno działać tak : 

" In the 133/16Mhz mode, the board will auto detect whether you are running a 133Mhz or 166Mhz core chip, and it will automatically lock your FSB options to 133-165Mhz and 166-200Mhz respectively. " 

to chyba źle zrozumiałeś. Tam jest napisane że płyta automatycznie wykryje typ proca i ustawi dla niego odpowiednią FSB. Czyli że w teorii nie ma możliwości na rev1.2 ustawienia dla większości Athlonów FSB 166 a już na pewno nie ma takiej możliwości dla AXP1700 ponieważ płyta wykrywa że jest on na FSB133 i taką mu automatycznie ustawia. Co za tym idzie maksymalne FSB jakie można dla tego Athlona ustawić na rev1.2 jest 165 i nic więcej. Czyste marnotrawsto potencjały tego proca. Zresztą to samo odnosi się do AXP2000.

O tym że rev.1.2 źle wykrywa AXP1700 0,13 czytałem.

Mam nadzieje że ostatni bios ( F10 z 15 Sty ) tą usterkę likwiduje.

 

Co do proców na Palomino - zdecydowanie kupa śmiechu.

Z przewagą tego pierwszego. Trzeba to softowo ustawiać.

 

Jak to dobrze że mam rev.1.1 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny dyskurs chlopaki... to co? ustawic fsb na 165 (u mnie max) i mnoznik 10x... teoretycznie wszystko bezpiecznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy ...

bardzo lubisz swojego HDD ?

to pamiętaj że przy FSB 165 masz taktowanie PCI 41,25 MHz ...

a to dużo. czasami - tymi tragicznymi czsami - ZA dużo.

Zresztą powyżej jest to odrobinkę przybliżone...

 

p.s.

mołbyś zapodać te ustawienia powyżej x12 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaaaaargh !

FSB 132 spowoduje ustawienie dzielnika na ... 1/3 ( ? )

czyli PCI na 44MHz - ŹLE

wartością progową jest / powinno być 133 (od niej dzielnik 1/4)

ustaw na 133 ( PCI 33 ), podciągaj do góry testując stablilność, IMHO do max FSB 148 jeśli wszystki urządzenia wytrzymają, testuj np. w Wingrozie obciążając system, to wszystko przy możliwie niskim mnożniku np. x10.

Jak znajdziesz stabilne / bezpieczne FSB to podciągaj mnożnik (btw: na jakim rdzeniu masz proca ??? ) uważając na temperaturkę (czym go chłodzisz ?)

 

Czy tym razem napisałem wszystko ? :wink: :evil: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tym razem napisałem wszystko ?    

Jeszcze nie :P

 

Dobra a wiec bede robil jak mowisz...

Co do rdzenia to niewiem a chlodze wiatrakiem artic cooling czy jakos tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos jest nie tak albo niemoge znalezc.... u mnie maxymalnie mozna fsb ustawic na 132 zreszzta dalem na 130 i nieposzlo... teraz mam 120 i 11.5x... Ale gdzie w biosie (chyba ze tez jest na plycie ale ja niewidze) jest ustawienie fsb bo 132 to chyba zamalo na max... Apropo macie jakis upgrate na ten bios albo wogole jakis inny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dżizas !

miszczu :

- przeczytaj instrukcje do płyty

- sprawdź jaki masz procek - Palomino czy TBread - np. sprawdzając napięcie jakie podaje Ci płyta na jądro - 1,75-> Palomino, 1,5 -> TBread A0, 1,65 -> TBread B0 (dobrze pamiętam ?)

- jeśli masz Palomino to CZY MASZ ODBLOKOWANY MNOŻNIK ?

- jeśli masz nieodblokowany mnożnik to po przełączeniu go na SW2 komp może odmawiać posłuszeństwa

- sciągnij bios z http://www.gigabyte.com.tw/ ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

- zapodaj te ustawienia SW2

- przełącz SW1 na to ustawienie gdzie masz taktowanie FSB NIE 100MHz tylko wyższe 133/166 .... !

- i bardzo, ale to bardzo Cię proszę - pomyśl zanim zadasz kolejne pytanie

 

 

ufff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamper- spoko dzis wieczorem powinienem miec ten skan...

CthulpiSS- wyluzuj troche. Nieznam si zabardzo wiec sie pytam 10 razy dla pewnosci aby czegos niespieprzyc... czy taka swiatlosc niebios moze to zrozumiec- nas zwyklych zjadaczy chleba.... A teraz do zeczy... wnosilem w sw1 rzeba ustawic na auto jak chce sie miec automatyczne wykrycie procesora natomiast na 100 jak samemu chce sie ustawiac, a to sie okazalo ze ws1 jak sie da na 100 to mozna fsb ustawiac od 100 do 133 a na auto od 133 do 165... spoko wlasnie tak zrobilem i dziala... teraz mozna sie bawic.

Apropo bios podaje ze mam napiecie 1.65 wiec moral z tego taki ze procka mam- TBread B0, a czy jest inna mozliwosc sprawdenia czy jest odblokowany niz wyciaganie cpu?

Ps. Pytam bo niewiem a lama jak inni niemam zamiaru byc zeby sie madrzyc na dany temat niemajac onim pojecia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo bios podaje ze mam napiecie 1.65 wiec moral z tego taki ze procka mam- TBread B0,

hmmm, no rzeczywiscie jesli masz świeży bios to niemodyfikowane napięcie Vcore 1,65 => TBread B0

tylko nie bardzo kojarzę CZY XP 2000 w wersji/steppingu B0 już wyszedł / dotarł do Polski ...

 

UPDATE :

dotarł :P

a więc najprawdopodobniej jesteś szczęśliwym posiadaczem owego procka

 

a czy jest inna mozliwosc sprawdenia czy jest odblokowany niz wyciaganie cpu?

tutaj bonusik :

TBread'y mają odblokowany mnożnik ! :P

Więc, jak już masz "wyczajoną" bezpieczną & stabilną szynę FSB to żyłuj mnożnikiem uważając na temperaturkę

 

p.s.

czekamy na skan lub po prostu tabelke w formie " oxxox "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

igrok podesłał mi skan tej tabelki mnożników z rev 1.2,

a ja go sobie "zOCRowałem manualnie" :P

 

wynik :

 

DIP 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | mnożnik----------------------------------- x | x | x | x | x | x | AUTO o | o | x | o | o | o | 5 x x | o | x | o | o | o | 5,5 x o | x | x | o | o | o | 6 x x | x | x | o | o | o | 6,5 x o | o | o | x | o | o | 7 x x | o | o | x | o | o | 7,5 x o | x | o | x | o | o | 8 x x | x | o | x | o | o | 8,5 x o | o | x | x | o | o | 9 x x | o | x | x | o | o | 9,5 x o | x | x | x | o | o | 10 x x | x | x | x | o | o | 10,5 x o | o | o | o | o | o | 11 x x | o | o | o | o | o | 11,5 x o | x | o | o | o | o | 12 x x | x | o | o | o | o | 12,5 x o | o | x | o | x | o | 13 x x | o | x | o | x | o | 13,5 x o | x | x | o | x | o | 14 x o | o | o | x | x | o | 15 x o | x | o | x | x | o | 16 x x | x | o | x | x | o | 16,5 x o | o | x | x | x | o | 17 x x | o | x | x | x | o | 18 x

więc :

- regularność łatwo zauważyć

 

- niestety różnica jest zasadnicza - w rev 1.1 DIP 5 jest zawsze x (OFF) a w rev 1.2 jest o (ON) aż do dojścia do mnożników powyżej 12,5 :?

tak czy owak pokombijnuje ale z tego co wiem potrzbne jest mi jeszcze odblokowanie mnożników w procku - mam Palomino, i odblokowanie L1 daje tylko do 12,5

wie ktoś coś na ten temat ? bo w necie na razie nic nie znalazłem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zostalem posiadaczem wspomnianego GigaByte'a, nie dosc, ze testy wszedzie byly na wersje 1.1 to na stronie producenta manual jest tez do 1.1 Jakiez bylo moje zdziwienie w domu po zamontowaniu plyty... ehhhh... jestem poprostu wkurzony, Nigdy nie kupilbym tej plyty bdybym wiedzial ze tak jest z ta FSB i do tego zadnego dzielnika PCI.

Aktualnie mam zamiar sprzedac tego Gigabyte'a, moze ktos chce ?? za 370 zl oddam model GA-7VAX z lanem i 3 letnia gwarancja :)

 

pozdrowienia

PW

GG:665549

XP1700@2100(12x145)/GB GA-7VAX/256DDR333(2x145-290)2.5-2-2/GF2MX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość igrok

E nie jest zle, mozna krecic (cos tam zawse sie da) cna no i 2biosy... prawda ja tez bym chcial asusa na nforce2 ale "niema kasy na kielbasy"... jak sie niema co sie lubi to sie lubi co sie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za tabelke, sprawdzilem odrazu.

Niestety jak ustawilem mnoznik na 13 to moj 1700+ mial 667mhz.

Jak ustawilem na x15 to juz mialem 9**(cos) czyli tez do kitu. Coz pozostaje mi przepalic L3 zeby miec wyzszy mnozniki, ponoc plyta rozpoznaje wyzsze mnozniki albo ustawic na 166fsb ale moje pamiatki tego nie wytrzymaja na ustawieniu 2,2,2,6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem Wszystkim :)

Parę dni temu kupiłem sobie GA-7VAX niestety rev1.2 :) oczywiście nie

miałem pojęcia, że nie da się ustawić na 1700+ fsb=166. Już miałem się pozbyć dziadostwa ale pomyślałem od czego internet no i zacząłem grzebać.

Znalazłem coś takiego - strony już nie pamiętam - ale chodzi o to, że skoro płyta rozpoznaje sama czy procek czy jest na fsb 133 czy 166 to dlaczego jej nie okłamać :). Bierzemy do ręki ołówek lub coś bardziej wyrafinowanego do łączenia mostków i zabieramy sie za rozłączony ostatni mostek L12

przed operacją

wygląda to tak .:|:|

a po operacji tak .:|||

od tego momentu płyta zobaczy Waszego XP'ka jako 166.

Ja połączyłem na swoim Tb 1700+ ten mostek i moge śmigać fsb na tej płycie od 166 do 250MHz no a mnożnik do 18x.

 

Jeśli ktoś chce wskoczyć na rev.1.2 powyżej 165MHz to życzę powodzenia :) i dobrych ołówków :)

 

Pozdrawiam,

Gero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamper, o jakim przepalaniu mówisz ?

Palomino czy TBread ? bo tej kwestii nie kojarzę ...

 

 

Gero, gratuluję owocnego postu #1 ! :lol:

Oby tak dalej ....

btw: mógłbyś spojrzeć w historię przeglądarki po linka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, czy ktos bawil sie juz olowkiem i XP1700+ ?? mam ta plytke GB 1.2 no i ewentualnie bylbym sklonny do zabawy z olowiem, ale czy to faktycznie wystarczy kreseczke mini walnac i juz ?? Druga sprawa to to, ze majac 'normalna' plyte nie musialbym sie bawic w 'kreslarza' :)))

 

pozdrowienia

PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...