Skocz do zawartości
Juzef

Winxp He Oem - Wymiana Sprzętu...

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie

Temat pewno nieoryginalny, ale zanim zabieram głos, przejrzałem gruntownie na ile mogłem to forum oraz kilka innych i jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem. Mój problem ogranicza się do tego, iż jestem frajerem, co legalnie kupił WinXP HE OEM. Uniemożliwia mi to solidną modernizację kompa, ale cóż.. za głupotę się płaci. :blink: Tylko się nie śmiejcie i nie rzucajcie niczym zgniłym. Więcej takiego błędu nie popełnię, ale teraz muszę się jakoś wygrzebać...

Z tego co zdołałem wykapować, mam takie wyjścia:

- odsprzedać system wraz z całym kompem,

- j.w. ale tylko z mobo,

- kupić nowy sprzęt i za pomocą wkrętu przez tel. z MS go aktywować.

Z tym że żadne rozwiązanie nie wydaje mi się do końca pewne.

Pierwsze mogłoby być niezłe, z tym że aktualnie dysk nieco mi pada, więc sprzęt robi się niekompletny. Drugie lepsze, ale musiałbym coś z naklejką zakombinować (widziałem temat na forum, więc może się dać...), a nie wiem czy da się tak legalnie, choć ponoć zależy to tylko od mobo. Trzecia opcja... hm... mówiąc szczerze nie umiem dobrze kłamać, a zresztą kupiony teraz nowy sprzęt byłby 64bit, a na kiego mi na takim 32bit windows.

No i jakie tu wyjście byłoby optymalne i legalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juzek nie przejmuj sie niczym / Ja aktywowałem Xp ponad 20 razy a po drodze znieniałem prawie wszystko. mówia ze Xp przywiązuje sie do płyty głównej ale ja w to wątpie..... zmieniłem Via KT600 na nForce2 potem jeszcze zmiana Mobo choć nForce2 został(Asus na Gigabyta)(wszystkie aktywacje przez neta) potem zmiana wiekszości podzespołów i wtedy musiałem zadzwonic ale i tak zmieniłem dysk wiec mówiłem prawde(tego nikt nie sprawdzi)(awarie części sie zdarzają każdemu) i ostatnio znów zmiana płyty głównej i myslałem ze bede sie tłumaczył a tu aktywacja przez neta skonczyła sie pomyslnie/hehe/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, to ja już nie wiem czy i czym mam się przejmować. Jedni gadają, że wystarczy byle śrubkę wymienić i już kicha, a innym hula zawsze. Cóż, trzeba by spróbować. Ale jeśli jednak mnie sie nie uda? Może lepiej opchnąc...

EDIT: Hm.... tak myśle że najlepiej by mi pasowało opchnąć mobo + win tylko:p Czy taka operacja byłaby legalnie możliwa?

Edytowane przez Juzef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie aktywujesz winde

 

jak sie nieda przez net to dzwonisz do nich

koles w biura obslugi zapyta cie o przyczyne ponownej instalacji systemu

powiesz ze awaria sprzetu (oczywiscie w ramach gwarancji)

 

dostaniesz nowy numer do wpisania

 

i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie aktywujesz winde

 

jak sie nieda przez net to dzwonisz do nich

koles w biura obslugi zapyta cie o przyczyne ponownej instalacji systemu

powiesz ze awaria sprzetu (oczywiscie w ramach gwarancji)

 

dostaniesz nowy numer do wpisania

 

i po sprawie

 

prawda.

Też tak robiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...