Skocz do zawartości
silver_pl

Dell 2407wfp A Gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś orientuje się jak jest z gwarancją na tego Della'a, gdy kupie go w USA przez znajomego. Będe musiał za każdym razem wysyłać monitorek do USA, czy będą respektować gwarancję w Polsce ??

 

PS. Ma ktoś może wykaz firm których gwarancje obejmują Polskę ??

 

 

 

EDIT: Nikt mi nie odpowie ?? Chodzi tylko o to czy po zakopie w USA ww. monitora będę go mógł ewentualnie odesłać na gwarancję do Dell Polska a nie aż do USA...

Edytowane przez silver_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania, jak jest z gwarancją na 2407 w PL jesli zakupilem monitor w DE bezposrednio od della przez ich www? Dostalem tylko papier cos na ksztalt potwierdzenia wysylki magazynowej z danymi sprzedawcy i odbiorcy... czy to jest gwarancja, czy w PL cos z nia zdziałam?

A pytam bo niestety po ponad roku wyskoczył mi subpixel na 2407 rev 02.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, radzie poprostu zadzwonić do polskiego działu DELL.

 

Jeżeli dobrze pamiętam to monitory zakupione w USA są najbliżej obsługiwane w Niemczech, mogą to jednak być informacje nieaktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, radzie poprostu zadzwonić do polskiego działu DELL.

 

Jeżeli dobrze pamiętam to monitory zakupione w USA są najbliżej obsługiwane w Niemczech, mogą to jednak być informacje nieaktualne.

Jesli monitory zakupione w usa obsluguja w DE to moze monitor zakupiony w DE obsluza w PL, cholera rzeczywiscie trzeba zadzwonic... ale jakby ktos cos dowiedzial to prosze o pomoc w spr. co z ta gwarancja DE w PL. I jeszcze jedno, ten service tag przydatny na swiatowych www dell'a (zdj. mojego) - nigdzie to nie dziala, probowalem mnostwa kombinacji z czesciami tego nru ale nic... na samym kartonie i na tym swistku z niemieckiego della widnieje wlasnie czesciowy service tag czyli w moim przypadku CC303 - oczywiscie nie dziala...

Przeczuwam problemy z dell PL poniewaz oni z gory sie zarzekaja ze tylko z firmami wspolpracuja a ja kupilem della prywatnie - w innych krajach nie dziela ludzi na tych z regonem i bez.

 

Ma ktos dead albo subpixela w dellu jakimkolwiek z serii xx07 ?

 

 

post-140822-1194613080_thumb.jpg

Edytowane przez promieniowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dell w PL chyba nawet nie zajmuje się klientami indywidualnymi...

DELL PL zajmuje sie obsługa wszelkich produktów DELL objętych gwarancja międzynarodowa niezależnie od tego czy jest to własność firm czy osób prywatynch. Nie mniej jednak monitorów nie naprawiają, przynajmniej tak było kilkanaście miesięcy temu...

 

Jesli monitory zakupione w usa obsluguja w DE to moze monitor zakupiony w DE obsluza w PL.

Takie są moje przypuszczenia, jednak moja pamięć czasami zwadzi ;)

 

Napisać maila lub zadzwonić -> jedyne sensowne wyjście :)

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli monitory zakupione w usa obsluguja w DE to moze monitor zakupiony w DE obsluza w PL, cholera rzeczywiscie trzeba zadzwonic... ale jakby ktos cos dowiedzial to prosze o pomoc w spr. co z ta gwarancja DE w PL. I jeszcze jedno, ten service tag przydatny na swiatowych www dell'a (zdj. mojego) - nigdzie to nie dziala, probowalem mnostwa kombinacji z czesciami tego nru ale nic... na samym kartonie i na tym swistku z niemieckiego della widnieje wlasnie czesciowy service tag czyli w moim przypadku CC303 - oczywiscie nie dziala...

bo to numer seryjny a nie service tag, polecam przeczytać to:

http://www.dellcommunity.com/supportforums...essage.id=60719

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko wiem... dzwonilem do dell PL i sprawa wyglada tak: gdziekolwiek byl zakupiony monitor w UE (o USA nie pytalem) bez problemu gwarancja zostanie rozpatrzona pod warunkiem ze zna sie nr seryjny monitora i !wazne! dane osoby ktora zamawiala monitor, chodzi im o wszelkie dane z faktury zakupu, dowodu zakupu - generalnie jesli sami zamawialismy albo ktos nam zamawial i podamy nr z tylu monitora to pol sukcesu.

Teraz bol - moj subpixel nie podlega reklamacji poniewaz przy zakupie nie zostala wykupiona jakas tam gwarancja dodatkowa na 100% czysty panel... czyli krotko mowiac mity ze dell gwarantuje wymiane monitora juz za 1 pixel mozna sobie wsadzic w d. Obowiazuje normalna gwarancja pixelowa czyli chyba tam 6 pixeli pozwala ubiegac sie o naprawe/wymiane.

 

Jak ktos chce cos wiecej wiedziec to telefony do dell PL:

Obsługa klienta 22 57 95 999 (ale tu nic nie wiedza mile panie)

Pomoc techniczna 22 579 57 00 (tu wszystko sie dowiedzialem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to ja numer seryjny znam ale dane osoby zamawiającej były wydarte z pudła :(

Dzwon do sprzedawcy powinien bez problemu podać dane.

 

Dzowniąc do DELL`a PL robisz cesje na nowego właściciela i po sprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm co do tej gwarancji 0 złych pixeli to są juz gwarancje które obejmują wymiane sprzetu juz przy 1 martwym pixelu,

 

3 YEAR Premium Exchange Warranty including Zero Deadpixel Guarantee!!!!!!.This is the top warranty and includes deadpixel free warranty, even with one dead pixel,and unlike the replacemnet warranty,guarantees you a like for like exchange witch is brand new,not refurbished or customer returns.

np. z tej akucji http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...A:IT&ih=008 mowa juz o 2408WFP

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektorzy sprzedawcy z uk odmawiaja wysylki do polski zaslaniajac sie wysokimi kosztami transportu - jak do niemiec wysylaja, to czemu nie jeden kraj dalej? pewnie dell sie postawil i nie zyczy sobie by ten monitor byl dostepny w nadwislanskim kraju w detalu, za 2/3 tego co kasuje dell polska od firm... mam pare km do montowni della w lodzi, az kusi zeby podjechac i zrobic jakis dym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...