Skocz do zawartości
marcin_modzel

Podkrecanie Semprona 2800+ @754

Rekomendowane odpowiedzi

moja pamięć to goodram, ona raczej lepsza gorsza średnia? coś na niej wycisnę? ~235 poszło

 

pytanie 2 czy radiatory na pamięć coś pomogą? i jeśli tak to jakie?

http://www.allegro.pl/item182120301_therma..._pll_8_szt.html ??

 

tylko ja mam ddr1

 

pytanie 3. czy podkręcanie ramu ma duży wpływ na wydajność? całego kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze wyższa szyna dla pamięci da Ci wyższą przepustowość/wydajność. Wczoraj robiłem małe testy w Evereście. taktowanie pamięci takie same, tylko przestawiałem T1/T2. Wyniki przy T1 dla odczytu, zapisu i memory copy były średnio o 25% wyższe niż przy T2 więc większą wydajność może dać Ci pamięć ustawiona np na 210MHz i T1 niż 230MHz i T2

 

ad2. przy radiatorach miedzianych przydałby Ci się na nie nawiew bo same to będą magazynować ciepło, a nie je oddawać.

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a warto je kupić?

 

//edit

 

mój proc ma oznaczanie

Nazwa kodowa Venice-256 S754

Seria DH-E3

CPUID: nr wydania 00020FC0h

 

to dobra seria?

 

edit2

a ktoś może test mojego chłodzenia?

Pentagram Freezone NX-80 Cu

nie mogę nic na googole znaleśc

ps wiem ze freezer lepszy ale zapłaciłem 45zł :) a frezery sa po 65 :]

 

 

edit3

teraz jest tak: jeden w budzie z tylu pod zasilaczem wyciąga, 1 z przodu zasysa. jest on za taka pianka chyba ma ta pianka przed kurzem chronić. daje ona coś? jest sens dawać jakieś z boku? mam miejsce na 2x 80mm. mam tez jeszcze komin kolo procka

 

 

mam na chipsecie

PENTAGRAM NP-40 Cu

dać mu 40mm na górę??

tak nawet na 3v?

Edytowane przez marcin_modzel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hary

chodzi ci o rev DH8-D0 ? Widać akurat mój tyle nie robi :D A czy stary to nie wiem , może przeleżakował trochę w sklepie [;

Raczej to nie przez temperature co ? j/w pisałem 55-60 to chyba nie dużo ...

Hej, mamy takiego samego rodzynka DH8-D0, moj byl kupowany jakies prawie 2 lata temu 2600+... Chodzi mi na 2200MHz, napiecie podniesione +5% i jest stabilny jak skala. Podnoszenie napiecia nic nie daje niestety, kilka razy wstal mi na 2400MHz, windows sie zaladowal dalo sie nawet gry odpalic, ale SuperPI sie wywalal juz...

 

Mielismy niezle szczescie nie? :P

Moj tez ma box chlodzenie ale zwolnione znacznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hary ale nie na 754 ;)

Jak nie jak tak? Ja tam stabilnie 1060 bez problemu robilem, a przy bench'ach nieraz miałem dużo wyżej. Pozatym to zależy od chipsetu, a nf3 i nf4 dla 939 i dla 754 niczym sie nie rozni ;] Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Sam mam zestaw podobny do opisywanych a konkretniej:

------------------------------------------------------------------

Mobo- Gigabyte K8NS [F19]

CPU - Sempron 2800

GPU - Gigabyte GeForce 7600GS

-------------------------------------------------------------------

Obecny kongig

CPU Clock: 290

CPU/DDR Clock 2/1,5

DDR Speed: 435Mhz

CPU Voltage NORMAL

HT Speed 870Mhz

--------------------------------------------------------------------

Konfig stabilny co daje czestotliwość 2,33Ghz. W idle wystarcza samo chłodzenie CPU (box) jak gram to załanczam dodatkowy system fan (wiatraczek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale macie te semprony 2800+ padaczkowate :P Moj idzie na 2700MHz full stable przy 1,575v i poszedlby wyzej, gdyby nie pamieci ktore sie wywalaja... Bo mam kingstony na badziewiastych kosciach. Proc kupiony 12 stycznia 2007 wiec noweczka. W stressie robi 42 stopnie, a w idle 35. Oczywiscie na WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać odnośnie mojego procka, oczywiście Sempron 2800+. Na płycie Gigabyte miał bardzo małą temperature (ok 30*C), po podkręceniu na 2200mhz, ale po zmianie MOBO nagle mam temperature 55*C :blink: po podkręceniu na 2000mhz, bez podkręcania też jest taka wysoka temperatura. Chłodzenie Boxowe i oczywiście przesmarowałem pastą po zmianie mobo. Wiecie skąd się może brać taka temperatura?? N szczęcie komp chodzi stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używaj do odczytu temperatury CoreTemp! On podaje prawdziwą temperaturę, czujniki z mobo mogą (i to robią) przekłamywać :wink: Może za dużo pasty?

Za dużo pasty to raczej nie bo zaraz po zmianie mobo nie mialem zadnej pasty i dopiero po jakimś czasie posmarowałem procek. Przed i po posmarowaniu była taka sama temperatura.

 

Jeszcze sprawdze tego CoreTemp!

 

Edit--------

W CoreTemp! mam temperature 37-40*C

Edytowane przez binio21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam starego D0 i też się szałowo nie kręci [; Ale i tak na boxie osiągnąłem więcej niż ty na fryzjrze :P

Po prostu zależy od szczęścia a nie od serii

Ale tu nie chodzi o temperatury!! Bo w Idle ma jakieś 33 stopnie, pod obciążeniem np. BOINC jakieś 44-46 (szczytane z diody procesora)

Napewno wcześniejsze się lepiej kręciły; Ja przetestowałem 3 nowe sztuki i kapa!

Widać to po sygnaturkach innych użytkowników forum, którzy maja te proce kupione jakiś czas temu!

tzn. np. rok, dwa lata temu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zależy od szczęścia a nie od serii

w obecnych czasach to raczej od szczęścia :) mój całkiem niedawno kupiony 3k+ spi 16m bez problemu robi przy 2,7GHz na 1.45V (na 2.8GHz wbija sie do windy i mozna pracować, wywala się w połowie spi 16m przy 1,5V), a kilka dni po mnie jeden z użytkowników forum nabył takiego samego i pisał, że ma problem z podkręceniem go na 2,3GHz (seria ta sama) nawet na dużo wyższym napięciu, a ja na swoim robie tyle przy 1,35V, więc to loteria.

Lepszy albo gorszy tydzień i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kasek21

Źle zinterpretowałeś moją wypowiedz , nie zrozumiałeś buźki (:P) . Taka to była tylko ironia gdyż wiadomo że sam wentyl nic nie zrobi(no chyba że ln2 ale nie o tym mowa );)

@przemekbydgoszcz

Teraz nie ma bata jak będę kupował proca to poproszę w sklepie o selekta [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja podepne sie pod temat

mam mobo gigabajta k8NE, sempa 2800, pamięci 2X512 gudramów 400, zasilacz fortron 400

no i mam pewien problem z podkręcaniem, ponieważ gdy dam fsb nawet na 250 to komp uruchamia sie, i po momencie resetuje . . czasem ale to bardzo żadko wejdzie do windy i jest stabilny, w super pi nie ma żadncyh błędów.

Raz nawet przy fsb 275 uruchomila sie winda, problemow nie bylo, no ale przy nastepnym uruchomieniu kompa juz winda zaladowac sie nie chciała :/

Nie wiem co moze byc tego przyczyną, moze małe napięcie procka, ale z tego co wiem to na tej płycie nie mozna zmieniac napięcia . .

macie jakies rozwiązanie godne uwagi ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ta, htt było x3

2. dzielnik zmniejszałem

3. tego nie zrobiłem, ale teraz w dram config ustawiłem 2t (chyba dobrze), i nie wiem czy to wina przypadku czy tego 2t ale juz niby z fsb moge do 255 dojechac i sie nie restartuje, no ale to i tak chyba zbyt mało jak na ten procek . . .

4. bezbarwny ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek ma juz rok prawie

winą takiego stanu rzeczy jest mnożnik fsb

bo przy x1 fsb mozna dac nawet powyżej 300

ale przy htt x2 nawet przy 260 komp sie restaruje :/

a boje sie dawac mnoznik x1 bo to ponoc ma negatywny wpływ na wydjanośc w grach . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście procek to padaka, ale aż mi się wierzyć nie chce że "coś" takiego mogło się komuś trafić, żeby ledwo 2ghz zrobić :( . Z tego co na forum widać to większość sempów zakupionych w ciągu ostatniego roku na 754 to padaki (robiące po 2; 2,2-2,3ghz), przynajmniej mam się z czego cieszyć bo ja trafiłem :rolleyes:

 

@eRazel a jak u Ciebie z temperaturami? i do jakiej wartości zmniejszałeś dzielnik? próbowałeś wszystkich mozliwych?

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...