Skocz do zawartości
Gasto

San Diego - Dziwna Zależnośc Pamięć/proc

Rekomendowane odpowiedzi

wITAM

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć że nie jestem żadnym poczatkującym overclockerem. Zazwyczaj radze sobie sam z problemami ale przy tym już wymiękam ;p Od dłuzszego czasu borykam się z pewnym problemem. Zaczne od mojego konfigu:

 

-San diego939 4000 (2,4ghz)

-DFI LP UT NF4 ultra

-Geil dual 2x 512 ddr500 ultra

-TT tower 112 2x 90mm 3led

- reszta nieistotna B-)

 

Na czym polega problem, ano na tym że nie moge połączyć dobrze podkręconej pamięci oraz procka w jedną całość. Ustabilizowałem optymalne wartości dla procka (@3000Mhz 1,5V rev e6) dla pamięci (3V 550Mhz i w góre przy 2,5-4-4-7 dfi memtest). Problem polega na tym że moje optymalne wartości procka i pamięci śmigają odzielnie stabilnie czyli jak ustawie procka na 3GHZ a pamięć poniżej 500mhz to jest ok, super pi full stable 32M. a jak dołoże do 3ghz 550MHZ pamięć (11x 275 fsb 1:1) to super pi nawet nie zacznie liczenia tylko od razu wyskakuje błąd niestabilności "not exact..." tak samo jest na 16K 8M czy innnych cyklach w PI. Jest to dziwna sprawa bo nawet jak spuszcze mnożnik do 9 co da jakieś 2400Mhz z hakiem na procu to jest to samo, a wiem że pamięci są stabilne. Coś jakby pamięci odbierały moc prockowi heh. Identyczną sytuacje miałem przy Venice 3000 którego teraz zastąpiłem san diego, poprostu nie moge przekroczyć 500mhz na pamięciach jak chce kręcic procesor ;//

 

CZYżBY TO BYłA WINA WSPANIAłEJ DFI ?? JAKIEś SUGESTIE LUB PODOBNE DOśWIADCZENIA MILE WIDZIANE :mur: helppp me moje pamiątki się marnują :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- reszta nieistotna

zasilacz :P xD moze nie daje rady uciagnąć memek i CPU po O/C :] spr miernikiem albo czyms tam :P

 

moze masz pamiatki na 1T

zmniejsz mnożnik HT

 

 

zresztą u mnie tez oddzielnie chodzą na wyzszych taktach niz razem :] ale to glównie doszlifowanie paru Mhz lub ew timingi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz :P xD moze nie daje rady uciagnąć memek i CPU po O/C :] spr miernikiem albo czyms tam :P

 

moze masz pamiatki na 1T

zmniejsz mnożnik HT

zresztą u mnie tez oddzielnie chodzą na wyzszych taktach niz razem :] ale to glównie doszlifowanie paru Mhz lub ew timingi ...

heh no fakt dla mnie nieistotne, ale dla was zasiłka tak;p TAGAN 530w

 

nie jest to wina 1T ani HT, na 2T jest to samo

 

dziś sprawdze czy "hary" nie ściemnia B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...