Skocz do zawartości
Hard-Pc

Mysz Optyczna - How It Works

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje Waszej pomocy. Mam przygotować notatkę o sposobie działania myszki optycznej, dobrze by było gdyby były jakieś obrazki i schematy. Póki co wiem tyle że promienie diody (lasera) padając na powierzchnie i odbijając się od niej trafiają poprzez plastikowe soczewki do cyfrowej kamery video a później do układu DSP który analizuje ~1500 zdjęć i wykrywa potencjalny ruch myszy, po czym obrobione dane trafiają do kompa. Jakby ktoś był w stanie pomóc, rzucić jakiś schematem działania myszki rysunkami lub po prostu linkiem do bardziej rozbudowanego opisu będę wdzieczny. Nie odsyłajcie mnie do Googli bo już tam zagościłem, jeszcze w piątek po wpisaniu frazy mysz optyczna miałem piękny opis działania ze zdjęciami dziś już tego nie ma :/

Edytowane przez Lexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim linku (pdf) masz chyba bardziej przystępnie. Generalnie wszystko ładnie dalej opisane włącznie z rysunkami działania.

Tutaj:

http://www.spritesmods.com/?art=mouseeye

masz nawet ciekawostkę - jak z myszki zrobić skaner albo aparat fotograficzny.

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...