Skocz do zawartości
wamak

Evga Nforce 650i Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Oki sprawdzilem to nie o ram chodzi, najprawdopodobniej przy 80 stopniach robi niebieski ekran, ale czemu jesli zabezpieczenie w procku jest na 100 dopiero i niejedna osoba miala na tym forum 90 ;/ jest cos jeszcze w biosie o czym nie wiem??

Jak dla mnie to dużo, może spróbuj zwiększyć troche ten alarm, albo wyłącz go. Tylko musisz się liczyć z uszkodzeniami na takich temperaturach...

Jest jeszcze opcja że zasilacz nie wyrabia, jakiego masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Tagan u15 430w z tego co miezylem z gniazdka komp pobiera w 3dmarku okolo 280 wat, wiec przeliczajc jescze efektywnosc bierze z zasilacza jakies 250 wiec raczej spokojnie powinine wyrabiac. Alleande niby powyzej 100 sie pala wiec zapas jest duzy. Gdzie znajduje sie alarm\??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Tagan u15 430w z tego co miezylem z gniazdka komp pobiera w 3dmarku okolo 280 wat, wiec przeliczajc jescze efektywnosc bierze z zasilacza jakies 250 wiec raczej spokojnie powinine wyrabiac. Alleande niby powyzej 100 sie pala wiec zapas jest duzy. Gdzie znajduje sie alarm\??

qrcze, nie pamiętam, poszukaj, to chyba obok ustawień wiatraczków było więc możliwe że w "cośtam... Monitor". Zaraz sprawdzę jeszcze...

 

No i nie mogę znaleźć, może to było na poprzedniej mobo jeszcze?? Co do temperatur to w Evereście mam 32 stopnie a w core temp 38 i 39 na rdzeniach w idlle więc na AC różnice w stressie powinny być jeszcze większe... Poza tym 80 stopni to już na prawdę dużo...

Edytowane przez Marin0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o tym właśnie mówiłem...

DziubekR1 Co do Biostara, to zależy do czego Ci potrzebny...

A co masz na mysli ? :) Chce poprostu miec bardzo stabilne 3,0Ghz moze 3,2Ghz, a zadne Raidy sie nie bawie, ma byc poprostu dobra, stabina i niezawodna plytka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: EVGA ma bardzo ubogie wyposażenie(tylny panel), Biostar prezentuje się dużo lepiej

Po drugie:EVGA pozwala na "oddzielne" kręcenie proca i pamięci, a Biostar jest na chipsecie 965 więc na takowe nie pozwala=musisz mieć super ramy...

Po trzecie: nie wiem jak jest z awaryjnością Biostara ale mobo od EVGA może trafić ci się dość awaryjne(z tego co przeczytałem w tym temacie tak wynika), choć zdarza się to raczej rzadko...

 

Sisay1982 Może spróbuj dać napięcie nieco niższe niż to przy którym ostatnio komp ci działał stabilnie? To powinno nieco zmniejszyć temperaturę procesora :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no jest, na moim gigusiu 965p-s3 miałem takie: 2.66, 3.00, 3.33, 3.66, 4.00 czyli FSB x Dzielnik=zegar pamięci, poza tym nie miałem ustawień timinigów...

 

Ale procka starego z 2.8 na 3.7 stabilnie puściłem na goodramach 667, które są praktycznie nie krętliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu tej płyty biorę jeszcze pod uwagę (MSI P6N SLI V2) i możecie mi wytłumaczyć kiedy będzie mi potrzebne napięcie dla pamięci większe niż 2,1v?.Nie mam zamiaru podkręcać pamięci tylko procesor e4400 który mam i do tego mam OCZ DDR2 CL4 800MHz 2GB2x1GB Platinum Dual Chanel.

Będę się bawił tylko w oc procesora i grafiki i nic więcej.Pamięci nie tykam czy w tym wypadku to 2,1v nie będzie mi w niczym przeszkadzało?.Zależy mi na stabilności i nic więcej.

Pytanie może trochę śmieszne ale siedzę jeszcze na socet A i athlonie i zostałem trochę w tyle jeżeli chodzi o pewne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu tej płyty biorę jeszcze pod uwagę (MSI P6N SLI V2) i możecie mi wytłumaczyć kiedy będzie mi potrzebne napięcie dla pamięci większe niż 2,1v?.Nie mam zamiaru podkręcać pamięci tylko procesor e4400 który mam i do tego mam OCZ DDR2 CL4 800MHz 2GB2x1GB Platinum Dual Chanel.

Będę się bawił tylko w oc procesora i grafiki i nic więcej.Pamięci nie tykam czy w tym wypadku to 2,1v nie będzie mi w niczym przeszkadzało?.Zależy mi na stabilności i nic więcej.

Pytanie może trochę śmieszne ale siedzę jeszcze na socet A i athlonie i zostałem trochę w tyle jeżeli chodzi o pewne rzeczy.

Nie będzie w niczym przeszkadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nic nie będzie ci przeszkadzało. To napięcie 2.1V pozwala podkręcić pamięci 800MHz co najwyżej do jakichś 900-950MHz, no ale skoro mówisz, że nie chcesz podkręcać pamięci to dasz im tylko max napięcie 2.1V, ustawisz timingi i 800MHz, oraz tryb unlinked i kręcić można procka ile Bozia da :-P (pewnie ponad 3GHz). Więc to niskie napięcie ci w niczym nie przeszkodzi, ale i tak można troszkę podkręcić na nim pamięci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas bawię się z tą płytką... i znowu odkryłem coś ciekawego. Możliwości OC w dużej mierze zależą od napięcia na NB. Dla przykładu: domyślnie jest 1.2V i pamiątki idą mi 849MHz 5,4,4,12,2T 1,8V, proc 3GHz 1,4125V. Jak dam 1.3V to pamiątki już idą 867MHz, timingi i volty te same, a procek potrzebuje napięcia 1,40625V, żeby ukończyć CPU Test w 3dm 2k5 (to taki mój tester stabilności, dość wymagający). Jak dam 1.4V (ale to już musi być nawiew z budy - te Papsty są idealne na 12V do wymagających benchmarków :P) to pamiątki już mogę puścić na 900MHz. Natomiast to ile dam napięcia na RAM ma drugorzędne znaczenie - generalnie podniesienie nic nie daje :D W sumie można uzyskać całkiem przyzwoite rezultaty, ale płytka mimo tego do bicia rekordów się nie nadaje - co nie znaczy, ze jest to niemożliwe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś łaskawie zmierzyć rozstaw otworów pod kołki dla NB

Kupiłem płytkę na allegro za okazyjna cenę 250zł nówka, gwara+ dowód zakupu i tak się teraz zastanawiam czy mi w ogóle na chipset Abadon NB Pro wejdzie

 

Edit: chcę kupić kości Adaty 800MHz zauważył ktoś może różnicę (lepsze /gorsze działanie, oc itp.) po obsadzeniu kości w bankach raz czarnych a raz białych?

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeczytałem większość opinii o tej płycie, recenzje i cały ten wątek na forum i mimo to jestem zainteresowany tą płytą. Nie znalazłem jednak odpowiedzi na jedno pytanie, i jeśli ktoś może mi odpowiedzieć to byłoby miło.

 

Jak wiadomo na płycie w wersji A1 jest mniej (o 6 ) MOSfetów niż w T1, ale za to mamy 8-pinowy EPS, w przypadku wersji T1 tylko 4 pin.

 

w chwili obecnej to dla mnie niepokojąca różnica, nie znam się na tym ale jak te różnice w ilości MOSfetów i gniazd 4 pin/8 pin odbiją się w praktyce gdybyśmy włożyli do tej płyty mocny czterordzeniowy procesor ?

Gdy w płycie mamy E2140, E4300 albo E6600 to pewnie nie ma znaczenia ale... no właśnie, czy ktoś mi wyjaśni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ktoś kupujący Quada za 1000zł na pewno się nie wyposaży w taką płytę za 300zł

I na tym założeniu bazują producenci

Wiem na czym bazują producenci, ale w życiu jest różnie, mam znajomego który wygląda jak pokurczony Goblin, jest niesympatyczny i pracuje na kasie w hipermarkecie a gdybyś zobaczył jego żonę... to powiedziałbyś:

"Matka Natura bazuje na takim założeniu że nie wyposaża takich gości w takie kobiety"

 

a już konkretniej na temat...

gdybym jednak załóżmy dostał w prezencie mocny czterordzeniowy procesor i świetny zasilacz, ale nie miał kasy na wymianę płyty a posiadałbym płytę Evga Nforce 650i Ultra to jak wtedy wygląda ta sprawa ? (różnica w MOSfetach i gniazdach zasilania na procek w wersjach A1 i T1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekcja zasilania procka w T1 wygląda identycznie jak w 680i SLI. Z tym, że w 680i jest pod radiatorami (które są notabene bez pasty ani taśmy - tak pisali na forum EVGA :D ) i nie wiem jakie elementy zostały użyte. Jedyną różnicą jest EPS 8-pin i w pełni zabudowane cewki (tak jak na kartach graficznych np.). Myślę, że płyta da sobie rady z Quadem. W końcu ma 6-fazowe zasilanie. Co do vdropa - jak się ostatnio dowiedziałem, vdrop to różnica napięć pomiędzy idle/stress, a nie ustawienie w BIOSIE/stress, co oznacza, że na tej płytce vdrop wynosi ok. 0.01V, czyli bardzo niewiele. Natomiast różnica napięć pomiędzy ustawieniem w BIOSIE, a idle waha się w granicach 0.03 - 0.04V (chociaż to nie jest pewne - bo miernikiem tego nikt nie mierzył). Tylko połączenie Quada + 650i Ultra raczej w naturze nie występuje :D i producenci dobrze o tym wiedzą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno do poprawnego zasilania procesorów czterordzeniowych potrzeba złącza 8-pin, może goście z EVGA wyszli z takiego założenia:

Nasza płyta jest całkiem udana ale zrobimy nową wersję T1 (jak wiadomo podobno A1 była najpierw) no i w tej T1 damy tylko wtyk 4-pin - i wtedy ludzie którzy zechcą przesiąść się na procesory czterordzeniowe będą musieli zmienić płytę na lepszą (może jedną z naszych, nowszych)

Może o to chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takimi pytaniami to raczej do przedstawicieli EVGA :wink:

 

Moim zdaniem płyta pociągnie Quada tak samo dobrze jak zwykłego c2d, a co do różnicy między napięciem w BIOSIE a tym jakie "naprawdę" mam na CPU to wynosi ok 0.1... co nie zmienia faktu że zakres ustawień jest dość spory i można dobrać napięcie takie jakie się chce. Tylko napięcie na pamięciach doskwiera... Pozostaje nadzieja że EVGA poprawi to w kolejnej wersji biosu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanko spotkał sie ktoś ze zjawiskiem wyłączania sie jednego rdzenia przy przetaktowaniu ? mam na stanie E2160 chodzi na 2700MHz bezproblemowo(2xcore) , chodzi również na 3,2Ghz z tym że przy ok 3GHz wyłacza się jeden rdzeń - juz w biose jest nieaktywny , dziwne

hmm płyta EVGA i650 , ocz podnoszenie napięć nic nie daje , heh może jakaś funkja w biosie ? nie mam pomysłu pierwszy raz się z czym takim spotykam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem płyta pociągnie Quada tak samo dobrze jak zwykłego c2d, a co do różnicy między napięciem w BIOSIE a tym jakie "naprawdę" mam na CPU to wynosi ok 0.1... co nie zmienia faktu że...

No tak, ale albo jestem głupszy niż sądziłem i nic z tego nie rozumiem albo odpowiadacie Panowie tak jakby nie na temat, też sądzę że EVGA Nforce 650i Ultra RACZEJ obsłuży procesor czterordzeniowy, ale może już nie da się go podkręcać (np jakiś tani czterordzeniak - odpowiednik E2140)

Poza tym niby odpowiadacie na moje pytanie ale nikt nie odpowiedział na moje wątpliwości co do różnicy sekcji zasilania w wersjach A1 i T1

Chodziło mi o to jaka według Was wersja poradzi sobie lepiej z czterordzeniakiem, A1 czy T1 ? (pytanie pod kątem różnic w ilości MOSfetów i różnych gniazd zasilania na procek w wersjach A1 i T1 itd...)

 

Pytam, dlatego że za kilka dni kupuję płytę, na 90% będzie to EVGA Nforce 650i Ultra, mam też niewielką możliwość kupienia wersji A1, z tym że wiąże się to z pewnymi komplikacjami przy zakupie, ale do rzeczy:

Ze wszystkich różnic wersji "T1" i "A1" najbardziej niepokoi mnie właśnie to.

To że w T1 jest mniej kabli SATA, że brak śledzi USB i COM i jednej przejściówki zasilania molex-SATA, no cóż jeśli nawet będą mi potrzebne (w co wątpię) to dokupię.

To że w T1 jest lepiej położone gniazdo IDE - nie ma dla mnie różnicy bo nie stać mnie na takie grafiki które przeszkodzą mi w korzystaniu z napędów ATA, a nawet jak będzie mnie stać albo przypadkiem będąc na grzybach, znajdę Geforca 9999 Ultra de luxe z potrójnym układem "speedy gonzales" to wtedy będę się martwił.

To że w T1 jest wlutowany BIOS... hmm... no trudno, jakoś przeboleję (ciekawe ile tysięcy dolarów zaoszczędzili na produkcji w związku z tym)

Niepokoją mnie tylko dwie rzeczy:

- dzwiękówka, według plotek wersja A1 ma lepszy zintegrowany dźwięk, recenzenci w necie podają że obie wersje płyty mają taki sam, ale jak wiadomo recenzenci w necie kłamią i to czasem bardzo beszczelnie i choć kilka osób tu na forum napisało że dzwiękówka w A1 jest taka sama jak w T1 to o ile się nie mylę żadna z tych osób nie posiada wersji A1 ani chyba nikt na tym forum, więc trudno uwierzyć na 100% - ale tego pewnie nigdy się nie dowiem i umierając za wiele lat z głodu i zimna (wiadomo przecież że emerytura z zarobków w tak cywilizowanym państwie mi to zapewni) będę się zastanawiał moknąc pod kartonem niedaleko budowy stacji metra "Młociny" czy wersja A1 miała lepszy dźwięk czy nie.

 

Pozostaje więc jedyna kwestia: zasilanie procesora, różnice w sekcji zasilania pomiędzy A1 i T1.

Jak już wspomniałem niewiele wiem o komputerach i miło by było gdyby ktoś spróbował mi wyjaśnić która wersja płyty ma lepszy potencjał do ewentualnej pracy z jakimś fajnym czterordzeniakiem

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

P.S.

Tylko proszę nie pisać że do takiej płyty nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie wkładał czterordzeniaka bo po pierwsze jestem biedny i płyta ma mi starczyć na kilkanaście miesięcy a często chodzę na grzyby i mogę znaleźć czterordzeniaka, a po drugie nie zadeklarowałem w żaden sposób że jestem przy zdrowych zmysłach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty dźwiękowej to znalazłem takie informacje (ale nie mogę potwierdzić ich prawdziwości):

 

- T1: karta dźwiękowa Realtek ALC888 97dB SNR (nie wspiera HDA Codec with Content Protection)

- A1: karta dźwiękowa Realtek ALC885 106dB SNR

Chyba wszyscy wiedzą o istnieniu tej plotki. Ja tam wierzę w egieldzie, gdzie fizycznie mieli obie wersje i obie mialy 885. Poza tym dlaczego niby mieliby kłamać, żeby stracić wiarygodność chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...