Skocz do zawartości
MeHow

Router Do Neostrady

Rekomendowane odpowiedzi

Na nowy standardzik za bardzo czekac mi sie nei chce ;)

Wpadla mi jeszcze jedna mysl do glowy. Po radiowce zostanie mi karta pci Planet (jakis tam model), wiec jesli do niej dokupilbym mala antenke zamiast talerza, to moze daloby ten sam efekt co lepszy nadajnik? Koszty bys sie wtedy zmniejszyly, a narazie nie mam w planach wiecej niz jednego kompa za stropem i sciana.

Dzieki za rady, pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam neo1024 + SMC7401BRA (v2) + LINKSYS WRT54GL (v1.1) od jakiegoś czasu chodzi stabilnie w następującej konfiguracji:

*SMC (podłączony RJ11 do NEO i RJ45 do WRT54GL)

*WRT54GL (4xLAN, 1xWAN, AP) podłączony do:

-SMC przez port LAN - nie WAN,

-komputer PC z EMULE na LAN (FW odpowiednich portów z SMC),

-komputer PC z LINUX na LAN,

-komputer PC na AP

 

SMC loguje do neo, robi FW portów ED2k, świadczy DHCP.

LINKSYS robi za Switch i access point (nie uzywam portu WAN)

 

SMC i LINKSYS są w tej samej podsieci 192.168.1.x

192.168.1.1 - SMC

192.168.1.3 - linksys

192.168.1.101 - komputer z EMULE podlaczony RJ do linksys

192.168.1.102 - komputer z wifi podlaczony WIFI do linksys

192.168.1.10 - komputer z LINUX podlaczony RJ do linksys

 

SMC nie nie ma DMZ, chce wstawic moj serwer w DMZ linksysa. Jak to zrobić? Jakiś bridge SMC-LINKSYS?

Edytowane przez Watcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że do takich sytuacji (wifi w całym domku) idealnym rozwiązaniem jest AP z MIMO. Mocno upraszczając technologia ta sprawia, że fale radiowe poniekąd odbijają się od przeszkód (ściany itd.) i dzięki temu docierają w trudno dostępne miejsca. MIMO jest zaimplementowane w nowy standard 802.11n, nad którymi jednak nadal trwają badania.

Pozwole sobie sprostowac, bo jest tu pare dziwnych sformulowan:

 

- poniekad fale radiowe odbijaja sie od przeszkod zawsze (albo zachodzi dyfrakcja , zalezy od wielkosci przeszkody, ale nie o tym temat) ;)

Technologia MIMO (Multiple Input - Multiple Output) robi po prostu uzytek z tego faktu. W skrocie: za pomoca kilku anten rozsiewa sie sygnal w roznych kierunkach, zeby do maksimum wykorzystac fakt powstawania odbic. Po stronie odbiornika z kolei anteny zbieraja sygnaly dochodzace roznymi drogami, skladaja je do kupy i dzieki temu zwiekszaja stosunek sygnal/szum (czyli poprawiaja odbior).

Zeby zrobic z MIMO uzytek, rowniez odbiorniki musza obslugiwac ten standard, sam AP nie wystarczy. Co wiecej, odbiorniki z MIMO sa w stanie dac poprawe jakosci nawet bez dedykowanego nadajnika - w budynku zawsze powstaja jakies odbicia, ktore taki odbiornik jest w stanie wylapac, ale jest ich zdecydowanie mniej niz w przypadku AP z MIMO.

 

- Co do 802.11n - tu nie trwaja badania, tylko przepychanki prawno-regulacyjne dotyczace przydzialu czestotliwosci i paru innych rzeczy, ktorego zwyklego zjadacza chleba malo obchodza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...