Skocz do zawartości
EnderSai

Maksymalnie Ekonomiczny* Komp Pod Am2 - Wasza Ocena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poskładałem coś takiego:

 

ZESTAW:

 

Płyta: ASUS M2N4-SLI - nForce4 SLI, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-AM2

255 zł

 

Procesor: Procesor AMD ATHLON 64 X2 3800+ BOX / S- AM2

295 zł

 

Pamięć: Pamięć GOODRAM DDR2 1024 MB / 667 (2x 512), CL 5

185 zł

 

Karta graficzna: tu planuję wstawić 8600GT (patrz podsumowanie)

około 500 - 550 zł

 

Dysk twardy: Dysk SEAGATE 300 GB, 16 MB, SATA II - ST3300620AS

245 zł

 

Całość w założeniu ciągnie mój świeżo wymieniony Chieftec 350W z poprzedniego komputera.

 

Cena - około 1500 zł

 

PODSUMOWANIE

Jak widać, interesuje mnie zestaw do 1500 zł.

Teraz to, co budzi moje wątpliwości:

1. Czy ram się nadaje (nie planuję natrętnego OC)

2. Czy zasilacz uciągnie zestaw?

3. Burzliwy może być wybór 8600gt, ale porównując ją do kart serii 7xxx (w tym udanego 7600gs ddr3 1.2 ns) i przyjmując, że będzie obsługa dx10 - wydaje się najlepszy. Tutaj jednak muszę poczekać, bo póki co oferta jest tylko jedna:

MSI GF 8600 GT 256MB DDR3 - NX8600GT-T2D256EZ

4. C2Duo wydaję się nie do osiągnięcia przy granicy 1500 zł i potrzebie wszystkich wymienionych części - m. in. nowego dysku pod sataII. Zakładam bowiem, że byłby to model E4300 kręcony na dobrej płycie i dobrych pamięciach do poziomu E6300, a na to mnie już nie stać.

Edytowane przez EnderSai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc :

Abit KN9 ( chyba, że zależy Ci an SLI to ten Asus może być )

X2 3600+ Brisbane

7900gs ( po o/c jest znacznie wydajniejsza od 86gt, a DX10 jeszcze nie jest niepotrzebny )

Seagate 300GB

Goddram 667 1GB ( będziesz wkrótce dokupował ?? jeśli tak to kupuj w jednej kości )

Zasilacz powinien dać rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor, mówisz o tym: Athlon 64 x2 3600+ s.AM2 BOX ?

 

Co do płyty, zależy mi na sklepach miejscowych. We Wrocławiu, gdzie mieszkam, za chiny nie mogę znaleźć żednej oferty z płytą Abita, więc siłą rzeczy jestem skazany na Asusa.

 

I jeszcze jedno, co do SLI - czysto teoretyczne. Jaki procek z serii Athlonów X2 uciągnąłby dwa gf7600 ddr3 ns 1.2 (te z zalmanem)?

Edytowane przez EnderSai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to miało być moje następne pytanie, jak z wydajnością. Cóż, czysta teoria, więc zostawmy to.

 

Inna sprawa.

 

@ eQ.

Jak możesz mówić, że 7900gs jest lepsza od 8600gt, skoro we wszystkich testach 8600GT góruje nad 7950gt? I jest od tego tańsza.

Edytowane przez EnderSai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to miało być moje następne pytanie, jak z wydajnością. Cóż, czysta teoria, więc zostawmy to.

 

Inna sprawa.

 

@ eQ.

Jak możesz mówić, że 7900gs jest lepsza od 8600gt, skoro we wszystkich testach 8600GT góruje nad 7950gt? I jest od tego tańsza.

poniewaz ten gt jest krecony w tychc testach. A tamten 7950 jest wynik z przed pol roku. I ban referencyjnych tatktowaniach. i pewnie nvidia zrobila dylemat ze ma byc testowane w tym i tym alb onei dostaneicie karty do testu :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, chyba trzeba będzie jeszcze trochę poczekać na jakieś wiarygodne testy. Dobrze jest się opamiętać, skoro faktycznie pierwsze gry wyjdą za jakiś czas. Do tego nie ma testów tych kart w dx10, co też mogłoby być interesujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...