Skocz do zawartości
mystery

Problem Z Odświeżaniem

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

nie wiem dlaczego i jak do tego doszło, ale pod windą, kiedy pracuję w rozdzielczości 1024x758 to ekran strasznie drga, tak jakby odświeżanie było na bardzo niskim poziomie. zmieniałem odświezanie, sterowniki gpu, ale nic nie dało. w innych rozdzielczościach jest ok, tylko na tej jednej jest źle. problem pojawił się dopiero wczoraj. najpierw uruchomiłem kompa pod linuxem, gdzie pracuję z rozdziałką 1024x758 i było ok, ale kiedy przelogowałem się na windę...

czego to może być wina?

gpu: abit radek 9550 128-cdt

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem na Mandrivie 2006 i 2007. Tylko na odwrót (znaczy mi odświeżenie słabo działało na linuxie). Stery pomogły.

 

U Ciebie jest troche inaczej. Podaj jaki masz monitor (crt/lcd i producent). Imo zrob coś takiego:

- wyłacz monitor z zasilania i dopiero potem uruchom winde ;)

- jak to nic nie da zainstaluje program do wymuszania odświeżenia dla danej rozdzielczości (dla Nvidii jest do coolbits a dla ATi niestety nie wiem) ale możesz skorzystać z reForce albo power Strip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki yuuCom, power strip zadziałał. tylko, że niestety po uruchomieniu komputera dalej jest to samo i muszę właczyć program i dopiero zmienić. nawet jak mam go w autostarcie to muszę odczekać dłuższą chwilę zanim załaduje się profil. no nic chyba będę musiał pracować na wyższej częstotliwości...

co do monitora to dość dziwna sprawa. mam monitor firmy bridge, całkiem fajny, ale dziś zauważyłem, że w manadżerze urządzń wykrywa go jako "monitor domyślny". sprawdziłem w evereście i hmm... zakładka monitor w ogóle pusta, zblokowana. kiedyś normalnie monitor był wykrywany i w menedżerze i w evereście jako brogde cos tam (dokładny model)

 

pozdrawiam

m

 

edit

na innych rozdziałkach max odświeżanie to 60Hz, tyle że ekran nie drga. nie wiem o co chodzi 2 dni temu wszystko było jeszcze ok...

Edytowane przez mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co. Spróbuj nastawić w menadżerze urzadzen na monitor plug&play ;). Ja tak mam i jest wszystko dobrze. Na linuxie mam Belinea model jakis tam a w Win Xp mam plug&play. Jak to nie pomoże to napisz to poślimy jeszcze co da sie zrobić :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Mikelos za podpowiedź. co prawda DDC było wyłączone, ale w atrybutach monitora (zakładka ekran) ustawiłem aby opcję "wymuszaj częstotliwość odświeżania: tak jak pulpit" i działa :) śmigam sobie teraz na 100Hz :)

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Mikelos za podpowiedź. co prawda DDC było wyłączone, ale w atrybutach monitora (zakładka ekran) ustawiłem aby opcję "wymuszaj częstotliwość odświeżania: tak jak pulpit" i działa :) śmigam sobie teraz na 100Hz :)

 

pozdrawiam

m

Mam nadzieję że masz 100-Hercowy monitor, jeżeli już śmigasz na tej częstotliwości?

Bo inaczej to czasami w najbliższym czasie możesz poczuć lekki swąt z tyłu monitora..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że masz 100-Hercowy monitor, jeżeli już śmigasz na tej częstotliwości?

Bo inaczej to czasami w najbliższym czasie możesz poczuć lekki swąt z tyłu monitora..

Jak ma crt to zaden problem ;]. 100hz to ja wyciskam na 1024x768 na starej belinea'i (5 lat) i jakoś nic sie nie dzieje. No chyba ze ma 15 calowy troche starszy monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że masz 100-Hercowy monitor, jeżeli już śmigasz na tej częstotliwości?

Bo inaczej to czasami w najbliższym czasie możesz poczuć lekki swąt z tyłu monitora..

monitor sie nie pali, jesli dana czestotliwosc odswiezania nie jest obslugiwna to sie co najwyzej paski na ekranie pokaza ;) Najczesciej gdzies pisze jaka czestotliwosc oraz odswiezanie jest zalecane dla stosownego moniotra ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam IBM'a P70 z 1995 roku (12 lat - toz to prawie antyk) i teoretycznie przy 1024/768 powinien miec 85 Hz ale od ladnych paru lat smiga na 100

nawet ja mu sie cos przez to stanie (a watpie) to przynajmniej bedzie powod do kupna lcd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej zaczna piszczec cewki (przy zbyt duzym odswiezaniu) niz padnie monitor ;]

 

ja tez pracuje na 100Hz(1280x1024) i niech mi nikt nie mowi ze przy 85Hz nic nie miga, wczoraj wlasnie na nizsza przelaczylem (1600x1200x85) i po powrocie, dziwiem sie przez pol dnia ze jakos dziwnie monitor 'chodzi' ;)

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...