Skocz do zawartości
pablopawel

Kilka Pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy(proszę o wyrozumiałość). Od kilku miesięcy zacząłem się interesować podkręcaniem. Mam kilka pytań, tak z czystej ciekawości:

1. Jak sie nazywa ta "rurka" co ją na proca przykręcacie i tam azot wlewacie??

2. Po co sie izoluje płyty i czym to sie robi?

 

Z góry thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sprzęt:

ECS K7S5A

Athlon 1 GHz

Komp stoi w kącie i się marnuje, bo mam drugiego. Chciałbym odblokować mnożnik(nie martw się, wiem jak to sie robi, u kumpla odblokowywałem) i trochę się pobawić.

 

A są takie zapinki na Socket A??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale spróbować zawsze można.

 

I mozna kontener z zapinkami na Socket A kupić

jakieś 4 latka temu z tym samym poziomem wiedzy probowałem athlonika 850MHz na K7S5A podkręcić, no ale z własnej niewiedzy uwaliłem mu cache i kropka ;p bodajże później dokupiłem 900MHz i udało się podkręcić do 1000 z groszami, nawet z coolingiem wypasionym dalej nie pojdzie bo ta plyta nie ma takiej mozliwosci ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzę, że się nie rozumiemy. Mój athlon ma obecnie mnożnik 10,5x.

Planuje odblokować go na 16 i wtedy będę miał 2,1 GHz(16*133=2128), a możne nawet i więcej(trochę poeksprymantuje). Podniosę także napięcie, odblokowując odpowiedni mostek. Nic w BIOSIE robić nie trzeba. I tu moje pytanie, czy można kupić kontener z zapinkami na Socket A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzę, że się nie rozumiemy. Mój athlon ma obecnie mnożnik 10,5x.

Planuje odblokować go na 16 i wtedy będę miał 2,1 GHz(16*133=2128), a możne nawet i więcej(trochę poeksprymantuje). Podniosę także napięcie, odblokowując odpowiedni mostek. Nic w BIOSIE robić nie trzeba.

jak się na 1,4ghz odpali przy napięciu podawanym prosto z gniazdka to będzie dobrze :lol2:

 

[OT]

tak btw. to powiedz mi jak z mnożnika 10.5 zrobić Athlona 1GHz :blink: że on niby na fsb=95 MHz leci? :huh:

albo ma 10x i fsb=100MHz albo 7,5x i 133 MHz. Swego czasu miałem takiego procka Athlona (7,5 x 133 = 1GHz) i miał problem z wstaniem na 166MHz ;)

[/OT]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...