Skocz do zawartości
Gość

Jakość obrazu na LCD i CRT

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem LCD Logix LGX174 - 17'' . Ale prawie wszyscy krytykują monitory CRT, dlaczego?

czemu mówicie, że jakość obrazu np. przy oglądaniu filmów jest słaba??

możecie zamieścić kilka zdjęć, abym mógł się o tym przekonać??

Nie miałem możliwośći wcześniej przetestować takiego monitora, a będę wdzieczny za każde info, dzięi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generlanie monitory LCD maja mniejszy kat pod ktorym mozna je ogladac,

maja mniejszy kontrast i znacznie gorzej odwzorowuja kolory niz klasyczne monitory CRT

, poza tym jako ze monitory te dzialaja na innej zasadzie niz CRT dlugie siedzenie przed nimi nie powoduje az takieog zmeczenia wzroku jak przy CRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generlanie monitory LCD maja mniejszy kat pod ktorym mozna je ogladac,  

maja mniejszy kontrast i znacznie gorzej odwzorowuja kolory niz klasyczne monitory CRT

, poza tym jako ze monitory te dzialaja na innej zasadzie niz CRT dlugie siedzenie przed nimi nie powoduje az takieog zmeczenia wzroku jak przy CRT

ja nie miałem możliwości przetestowania takiego monitoa, masz może jakieś fotki filmów odtwarzanych na LCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybor monitora jest tak samo ciezkim dylematem jak wybor odpowiedniej plyty,jak to w zyciu, sa gorsze i lepsze sprzety:)).Ja pracuje od prawie roku na LCD LG Flatron L1800P i dla mnie rewelacja,kolory soczyste nie widze jakis szczegolnych roznic w kolorach miedzy moim LCD a CTR czy to w grach czy podczas ogladania filmow,kontrast jest pelen wypas,trzcionki zyleta kont widzenia 170 stopni,czyli wszystko odwrotnie niz wspominali moi przedmowcy:))).Poczytaj na tej stronce powinno ci sie troszke rozjasnic po lektorze:))

http://www.monitor.pl/

 

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie miałem możliwości przetestowania takiego monitoa, masz może jakieś fotki filmów odtwarzanych na LCD

niesttey fotek niemam, ale na samsungu 15" LCD (modelu nie pamietam)ktory ostatnio mialem nie zauwazylem strasznego dyskomfortu w ogladaniu filmu , wlasciwie to ogladalo sie normalnie calkiem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...