Skocz do zawartości
N1CO

Jakie Płyty Do Jakich C2d?

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć jeszcze jeden temat odbiegający nieco od mojego poprzedniego. Mianowicie chciałem zobaczyć co polecacie do konkretnych modeli. Np. do E4300 czy E4400 to może być jak już zauważyłem Abita AB9. Do E6320 pewnie płyta, na której można wyciągnąć bardzo duże FSB. Do E6420 i E6600 pewnie polecicie jeszcze co innego. Tak więc czekam opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pod E4XXX starczy w 100% Abit / albo MSI 650 i

pod E6320 no to już Abit ale QuadGT ale nie zapomnij w tym wypadku o dobrych pamięciach -dlatego to drogie rozwiązanie

Pod E6420 i E6600 hmm no Abi Ab9 / MSI 650i też by ewentualnie stykały bo jeden proc ma mnożnik 8 a drugi 9 czyli już przy możliwościach ok 430 Abita no MSI ma na pewno ponad 400 ale nie wiem dokładnie ile ta płyta pociągnie na maksa , daje przyzwoite osiągi

ale wiadomo lepiej było by sie w Abita Quad GT wyposażyć , bo o ile proce na allendale nie śmigają ponad no granica ok 3600mhz to na Conroe już 4ghz śmigaja wszystko zalezy czy te ponad 3ghz na Abicie Ab9 ci styka

POZDRO

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod E6320 no to już Abit ale QuadGT ale nie zapomnij w tym wypadku o dobrych pamięciach -dlatego to drogie rozwiązanie

coś tak się uparł na tego abita? pracujesz tam czy co ;) pod E6300 i E6320 nie ma lepszych płyt niż asus P5B/-e/-e plus/deluxe i comando do wyboru do koloru w zależności od zasobności portfela i aspiracji overclockerskich. Tutaj akurat możliwość osiągania wysokich FSB ma wielkie znaczenie. Co do pamięci to też nie przesadzaj, szybkie 800MHz cl4 nie zaszkodzą żadnemu c2d a wcale nie są aż takie drogie. Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tak się uparł na tego abita? pracujesz tam czy co ;) pod E6300 i E6320 nie ma lepszych płyt niż asus P5B/-e/-e plus/deluxe i comando do wyboru do koloru w zależności od zasobności portfela i aspiracji overclockerskich. Tutaj akurat możliwość osiągania wysokich FSB ma wielkie znaczenie. Co do pamięci to też nie przesadzaj, szybkie 800MHz cl4 nie zaszkodzą żadnemu c2d a wcale nie są aż takie drogie.

nie uparłem sie ale Abit to pod 965 bardzo dobra propozycja i taniej wychodzi od Commando a nawet ma lepsze osiągi , ale masz racje że zależy dużo od tego czego autor oczekuje

co do ramu to nie każde 800mhz robi powiedzmy 1 tys , a pod tego E6320 ze wzgleu na maly mnożnik to do jakiego takiego OC to niestety by sie przydało , a nei każde zwykłe 800 setki pociągną do 1 tys , wiadomo dużo zależy od sztuki :wink:

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAMy mam akurat niebieskie Geile i u kumpla chodziły na 1000, więc myślę, że u mnie nie będzie gorzej. Aczkolwiek przyjmuje rezerwę, że SPi 32M pełnej stabilności nie gwarantuje. A tylko w ten sposób były sprawdzane , bo na szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko co ma wysoki mnoznik (x8, x9, x10) nie potrzebuje raczej plyt z wysokim fsb. problemy z o/c zaczynaja sie przy procesorach z nizszym mnoznikiem... tutaj juz trzeba inwestowac zarowno w dobre pamieci i plyty glowne, zeby osiagnac jak najwyzsze fsb...

 

to tyle, cze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że mnożnik 8x (E6420) to wysoki mnożnik? Przecież to tylko o 1 więcej od E6320 ;]

Zgadza się to 1 więcej bardzo się przydaje, do uznawanego za przyzwoite oc c2d 3,5GHz, wystarcza FSB~440MHz zamiast 500 jak w E6300 lub E6320 a to już jest bardzo duże ułatwienie. Niemniej płyta powinna wyciągnąć to FSB440MHz, także pamięci nie mogą być byle jakie, co wyklucza najtańsze rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie doszedłem do wniosku, że wezmę E6420. A co do płyty to chciałbym się dowiedzieć, którą uważacie za lepszą? Abit AB9 Quad GT czy Abit AW9D-MAX? A może jeszcze coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze wszyscy szukacie dobrych mobo ale z wyzszej polki ;)

Jako uzytkownik dosc ograniczonego portfela zastanawiam sie nad dwoma modelami :)

Biostar Tforce 965 i nowa EVGA 650ultra.

Biostara mozna kupic w cenie ~340zl a na EVGE trzeba troszke poczekac.

Zwlaszcza nowa nVidia mi zaczyna sie coraz bardziej podobac ze wzgledu na cene i mozliwosci fsb ~460, jedyny jej mankament to Vdimm 2.1 ale powinno styknac do moich ramek :huh:

Jestem optymista i chyba zamiast biostara bede czekal na EVGE ;)

 

EDIT literaki ;)

Edytowane przez cekin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AB9 odpada, tylko 2xpci a potrzebne sa 3 :|

Msi niby pasuje ale skoro EVGA ma byc tansza a tez spelnia moje wymagania tak jak biostar. Jesli bedzie mniej kaprysna w doborze ramek to mam swojego winnera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...