Skocz do zawartości
raiders

Nowa Grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zastanawiam sie nad kupe nowej karty graficznej W gre wchodzi tylko NVidia i seria 8XXX

Zastanawiam sie czy jest sens kupic teraz np GF 8500/8600 za te 600zl > nie ukrywam ze moim celem jest GF 8800GTS /GTX.

Podobno ceny kart g raficznych maja leciec w dol to by byla super spraw dla mnie jak i dla w szystkich :D ale czy tak bedzie ......

Poradzcie co robic uzbroic sie w cierpliwosci czekac do lipca/sierpnia moze cen y poleca w dol i w tedy kupic 8800GTS/GTX

Czy kupic teraz jakiegos 8500/8600 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sinsx

Nie no oczywiście radzę ci się ws3mać z bólami i poczekać. Co do serii 8500 to raczej omijaj z daleka, wydajnośc znacznie słabsza niż 7300GT. A co do 8600 to wybór ok ale jak polujesz na 8800 to chyba nie ma sensu teraz kupowac. Lepiej sobie przyoszczędź tych pieniędzy i dozbieraj do 8800.

 

Pozdrawiam.

 

ps. faktycznie, ceny będą lecieć w dół w wakacje. a na jesieni znów pójdą w górę (Gwiazdka), żeby po nowym roku polecieć w dół.. eech te prawa rynku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poczekał choc na to co Ati pokaże bo to co wypuściła Nividya to szkoda gadać już chyba to zauważyła i mowa jest o 8600gts z 256bit szyną zoabczymy co z tego bedzie

ale karty Ati wyglądają solidnie :rolleyes:

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Witam

zastanawiam sie nad kupe nowej karty graficznej W gre wchodzi tylko NVidia i seria 8XXX

Zastanawiam sie czy jest sens kupic teraz np GF 8500/8600 za te 600zl > nie ukrywam ze moim celem jest GF 8800GTS /GTX.

Podobno ceny kart g raficznych maja leciec w dol to by byla super spraw dla mnie jak i dla w szystkich :D ale czy tak bedzie ......

Poradzcie co robic uzbroic sie w cierpliwosci czekac do lipca/sierpnia moze cen y poleca w dol i w tedy kupic 8800GTS/GTX

Czy kupic teraz jakiegos 8500/8600 ???

Jeśli chcesz wymienić 7600 GT na coś wolniejszego, niekoniecznie kompatybilnego, to 8500GT będzie dobre do tego.

Dla DirectX 10 nie ma sensu kupować karty bo żaden producent gier 3D nie zrezygnuje z możliwości sprzedaży swojego produktu

dla posiadaczy systemu XP i Direct X10 zwyczajnie będzie bardzo długo martwe i zanim się przyda to karta będzie zabytkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sinsx

DX10 będzie wykorzystywany pod Vistą, ponoć dla XP w ogóle nie wyjdzie DX10. Więc jeśli masz zamiar używać tylko XPka to po co ci karta z DX10? Chyba żeby tylko się pochwalić na forum, albo przed kolegami. Z nowościami u NV bywa tak, że są słabsze od tych starych.

Nie mówię o serii 8800.

 

Mój znajomek ostatnio zakupił Radeona X1950 i jest baardzo zadowolony. Wydał około 600zł (36 pokotów!!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LudwiG

Ja bym poczekał, za 2 tygodnie i tak ATI 2900XT będzie może NV zareaguje spadkiem cen :wink: 8600 i 8500 bym nie brał wydajność nie zachwyca a jak będzie w co grać w DX10 to ta karta i tak będzie już słaba i tania :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

A moze 7900/7950????

Interesuje mnie tylko i wlacznie dobra wydajnosc w grach/smarkach icon_smile3.gif

Bierz 7900gs od palita albo galaxy. Obie 256MB. Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ale czy po przesiadce z 7600Gt na 7900 odczuje roznice ??.Niby na 7900GS w 3Dsmarku 03 robi sie 18K punktow .

ja na swoim 7600Gt zrobilem 16K ale mocno krecona .czyli powinienem odczuc roznice w grach FPS.

A jakies inne firmy oprocz PALIT ,GALAXY?

 

Np LEADTEk,Gainward,BGF? przeceiz swiat sie nie kreci wokol palitai galaxy sa chyba duzo lepse firmy ktore robia solidne karty .

Oczywiscie od karty oprocz wydajnosci oczekuje dobrego cichego chlodznia

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość teat

No ok ale czy po przesiadce z 7600Gt na 7900 odczuje roznice ??.Niby na 7900GS w 3Dsmarku 03 robi sie 18K punktow .

ja na swoim 7600Gt zrobilem 16K ale mocno krecona .czyli powinienem odczuc roznice w grach FPS.

A jakies inne firmy oprocz PALIT ,GALAXY?

 

Np LEADTEk,Gainward,BGF? przeceiz swiat sie nie kreci wokol palitai galaxy sa chyba duzo lepse firmy ktore robia solidne karty .

Oczywiscie od karty oprocz wydajnosci oczekuje dobrego cichego chlodznia

Coś mało <_< weź palita lub galaxy ponieważ produkty tych firm się dość dobrze kręcą. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kretliwe to sa karty od BGF i jeszce maja gwaranje na podkrecanie :D :E

 

Nom ale ten Galaxy 7900gs 600/1600 smacznie wyglada naprawde. a jak z jego chlodzeniem ten coolmaster cichy jets??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Galaxy lub Palita, są znane i lubiane na forum, a o Gigabytach, Leadtekach innych wynalazkach raczej mało kto co wie ;] CoolerMaster podobno cichy ;] A i zegary 600/1600 masz na starcie, do tego idzie wyciągnąć parenaście mhz, czego chcieć więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kretliwe to sa karty od BGF i jeszce maja gwaranje na podkrecanie :D :E

 

Nom ale ten Galaxy 7900gs 600/1600 smacznie wyglada naprawde. a jak z jego chlodzeniem ten coolmaster cichy jets??

Cichy. Mam 5 roznych wiatraktow w budzie i tego akurat najmniej slychac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maly ot ;/.

jak ktos ma stary monitor crt z kablem D-SUB, to zapewne musi kupic przejściowke na DVI. czy przez taką przejsciowke obraz traci na jakosci? czemu na komutroniku są one po 88 zł a na allegro widzialem za 4 zł. czym one sie roznia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

maly ot ;/.

jak ktos ma stary monitor crt z kablem D-SUB, to zapewne musi kupic przejściowke na DVI. czy przez taką przejsciowke obraz traci na jakosci? czemu na komutroniku są one po 88 zł a na allegro widzialem za 4 zł. czym one sie roznia?

Przejściówki są dawane razem z kartą, ja obecnie jade na takiej przejściówce i różnicy nie widzę. A te 88zł to :lol: Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maly ot ;/.

jak ktos ma stary monitor crt z kablem D-SUB, to zapewne musi kupic przejściowke na DVI. czy przez taką przejsciowke obraz traci na jakosci? czemu na komutroniku są one po 88 zł a na allegro widzialem za 4 zł. czym one sie roznia?

Na jakości nic nie tracisz, a jedynie możesz zyskac. Ja mam tak podpięty monitor CRT pod DVI przez przejsciówkę z zestawu z kartą. Podpiąłem w ten sposób ze względu na brak jednoczesnej współpracy kart X1xx0 TV-out'u z analogowym D-Subem.

Przykładem może byc także popularna karta swego czasu, RADEON 8500PRO (klony), gdzie przy odświeżaniu poniżej 100Hz (np. 85) występowało "falowanie" na obrazie (jakiś bug RAMDAC'a). Po podłączeniu monitora przez przejściówkę DVI-DSub z drugiego wyjścia wszystko wracało do normy.

Wracając do jakości takiego podłączenia - obraz 2D jest właściwie taki sam, z tym, że nie występuje już lekkie poszerzanie i zwężanie obrazu gdy zmieniam w sposób nagły np. białe tło na czarne; czyli zdecydowanie na plus.

Co do różnicy cen tych przejściówek to niestety nie mam o tym zielonego pojęcia :blink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ktora z podanych kart bdzie najlepsza ?

 

GAINWARD 7900GS @ 7900GTX 256MB 645/1720 1.2 ULTRA

GALAXY 7900GS 256MB 600/1600 1.2ns COOLERMASTER

MicroStar GeForce 7900GTO 512MB /256bit, 1.1ns-chociaz tu juz buy wolal dolozyc 300-400 i kupic 8800gts :)

 

W sumie to 2 mocnych kandydatow Gainward & Galaxy. Zastanawia mnie tylko jedn zecz czy tegoGAlaxy naprawde sie tak podkreca jak podaje sprzedajcy na 650/1900

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Ja bym kupił na twoim miejscu Palita 79gs i poczekał aż np 8800gts stanieje. IMO 8800gts to jedyna karta z serii 8xxx, na którą może pozwolić sobie średnio postawiony Kowalski i która jest godnym rywalem dla np 7900gs ;] Bo jak patrze na wyniki 8600GT i innych chłamów to aż ręce opadaja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowales krecic ta karte ??? na jakich taktach idzie stabilnie bez artow ???

Nie krecilem karty jeszcze, acz słyszalem o 650/1850. Nie wiem jak ci to przełożyć i czego chcesz od karty - Carbon 1280x1024 w max detalach jest zaj*biscie płynny, konfig jak w sigu. Jak nie jesteś maniakiem O/C to spokojnie wystarczy na rok grania w gry oparte na DX9 w porzadnych rodziałkach. Jak podkrecisz masz kolejne pare miechow płynnego grania... IMHO ta karta zestarzeje się na tyle że trzeba będzie wymienić, za jakieś 1.5 roku do 2 lat.

 

Co do przejsciowki, tez mam CRT i nie widze zadnej utraty jakosci w stosunku do LCD. Przejsciowka jest w pudelku z karta, nie doplacasz za nia. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...