Skocz do zawartości
Fulgor

Ocena Zestawu Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Niedługo zamierzam kupić nowy komputer; procem będzie prawdopodobnie C2D E6420 wykręcony 3600-4000Mhz. Chciałbym zbudować dla niego zestaw WC, do dyspozycji mam max 700zł. Co mślicie o takim doborze komponentów:

-pompka: Laing DDC 12V 1RT 270zł

-złączki do pompkizewn. 8/10; 1/4''; 2x10zł=20zł

-chłodnica: Black Water Ultimate 123 rev. 2.0 210zł

-blok: Frost 3 Duo 120zł

-odpowietrznik: AirTrap 30zł

-węże Innovatek przezroczyste 8/10 (dwa metry wystarczą?) 20zł

-trójnik: 10zł Dobry będzie TAKI ?

Razem 670zł (3 wiatraki do chłodnicy planuję wziąć od obudowy Sunbeam Quarterback) W wężach będzie borygo 50/50 z wodą destylowaną. Czy zestaw jest kompletny, czy potrzebne będą jeszcze jakieś złączki/króćce?

 

EDIT: przepraszam za niekompletny stan poprzedniej wersji posta, już wyedytowałem :oops:

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :D

Rzeczywiście, chciałem zapytać, jak możnaby zaoszczędzić tu i owdzie, coby nie wydawać tyle forsy. Zastanawiałem się już wcześniej nad Cooliverem, skoro jednak mówicie że da radę, to go wezmę. Chłodzenia NB/SB nie będzie, bo płyta DS4 Gigabyta ma dziarskie chłodzenie chipsetu zintegrowane z chłodzeniem mosfetów (ale mi się zrymowało :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze dales sie przekonac.

 

A co do chlodzniea mofow i reszty zobaczysz ze szybko bedziesz chcial dolozyc kolejne bloki od ukladu.

To wciaga i to mocno. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje, że jak raz zacznę przygodę z WC, to nieprędko ją skończę ;)

 

Mam takie pytanie: Coolriver rev.2 (z Realitynet) ma wbudowany rezerwuar 100ml. Czy w związku z tym mogę zrezygnować z AirTrapa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zly pomysl. Przez CR2 sie naprawde paskudnie uklad napelnie. Nie ma co oszczedzac na takich rzeczach jak latwe i przyjemne napelnianie ukladu, potem bys zalowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki że mnie uprzedziłeś :D

 

Jeszcze jedno mam pytanie: czy ten trójnik to plastikowy czy metalowy lepiej brać? Boję się, że z plastikowego ciężko mi będzie później sciągnąć przewody gdybym ewentualnie w przyszłości chciał rozbudowywać układ WC. Z drugiej strony metalowy jest trzykrotnie droższy od plastikowego.

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie piotraleka jest intersujące... hmmm... Sam nie wiem...

 

Na razie zapodaję linki:

trójnik plastikowy:KLYK

trójnik metalowy: KLYK

Jak widać, plastikowy ma choinki, a metalowy wkrętki. Tutaj pojawia się moja wątpliowość:

Boję się, że z plastikowego ciężko mi będzie później sciągnąć przewody gdybym ewentualnie w przyszłości chciał rozbudowywać układ WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za podpowiedzi :)

Nie bijcie za dociekliwość, ale mam jaszcze dwa pytania:

1) Co z wężami - dwa metry powinny wystarczyć, czy lepiej od razu kupić np. cztery metry?

2) Podobno nie powinno się łączyć elementów miedzianych z aluminiowymi w jednym układzie, bo mogą wystąpić "problemy". Moja chłodnica jest właśnie z miedzi, a blok na CPU z aluminium (o ile się nie mylę). Czy mam się czego obawiać i czy to prawda, że borygo będąc inhibitorem reakcji, zarazi temu problemowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Co z wężami - dwa metry powinny wystarczyć, czy lepiej od razu kupić np. cztery metry?

Wez wiecej, moze sie przydac. Zawsze lepeij miec zapas

 

2) Podobno nie powinno się łączyć elementów miedzianych z aluminiowymi w jednym układzie, bo mogą wystąpić "problemy". Moja chłodnica jest właśnie z miedzi, a blok na CPU z aluminium (o ile się nie mylę). Czy mam się czego obawiać i czy to prawda, że borygo będąc inhibitorem reakcji, zarazi temu problemowi?

Blok nie jest z aluminium tylko z miedzi. Nastepnie jest niklowany.

Nic nie bedzie korodowac na 100%, Borygo/pertygo zawiera inhibitory korozji czyli nic nie ma prawa korodowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja wiem już chyba wszystko :D Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi przy wyborze tego zestawu WC. Szczególne podziękowania kieruję do użytkownika mib'a. Gdy zrobię mój zestaw WC, zapewne zamieszczę galerię w odpowiednim dziale ;)

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...