Skocz do zawartości

Fulgor

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    178
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Fulgor

  1. Już poradziłem sobie z problemem - przełożyłem napęd do innego komputera i wgrałem najnowszy firmware. W nowym komputerze Win7 zbootował po tej operacji bez problemu, a ten post pisze już na świeżo zainstalowanym systemie :) Czasem na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść, mi zajęło to jakieś 6 godzin :)
  2. Witam. W zasadzie nie wiem, czy konflikt jest natury sprzętowej czy programowej, czy ustawień w biosie, choć najbardziej podejrzewałbym nagrywarkę. Ale do rzeczy: Kupiłem nowy komputer, oczywiście każdą cześć oddzielnie, samodzielnie go złożyłem. Na początek config: AMD PhenomII 955 BE, Gigabyte GA-880GA-UD3H, Corsair CMPSU 620HXEU, HD4870, pamięci Adata 1333 Cl7 2x2GB, nagrywarka Samsung SH-S223C SATA, dyski: dwa Samsungi HD502HJ do RAID0, dwa Samsungi HD322HJ do RAID1. Niby wszystko działa, w biosie bez problemu skonfigurowałem macierze, tylko z niewiadomych względów płyta instalacyjna Win7 Home Premium 64bit nie chce mi bootować. Teraz zagadka: co jest tego przyczyną? Na innym komputerze z nagrywarką pod IDE ta płyta instalacyjna bootuje bez problemu, więc to nie wina płyty (tym bardziej że jest świeża prosto ze sklepu, ledwo odpakowana, zero rys). Ale też nie jest to wina nagrywarki czy ustawień w biosie, bo stara płyta instalacyjna z WinXP bootuje na nowym komputerze bez problemu. Skoro zatem i nagrywarka i płyta są sprawne, czemu nie chcą razem współpracować? Może Win7 gryzie się z dyskami spiętymi w RAID, lub nie lubi, gdy nagrywarka jest właśnie na SATA? Nagrywarkę próbowałem podłączać najpierw do oddzielnego kontrolera SATA2 na płycie głównej, później do SATA3 w mostku południowym, objawy są zawsze takie same. Napęd po prostu mieli płytę jakąś minutę, po czym wywala komunikat, aby włożyć właściwy dysk instalacyjny. Może przy próbie bootowania płyty instalacyjnej Win7 na napędzie SATA należy wykonać jakąś sztuczkę o której nie wiem? Ludzie poratujcie mnie :(
  3. Fulgor

    Ati Radeon Hd58xx

    Jak Hydra200 będzie tak wydajna, jak na to wskazują znaki na niebie i ziemi ( :rolleyes: ), to żadne SLI/CF nie będzie już potrzebne. Kto nosi się z zamiarem kupna nowego pieca niech poczeka na testy MSI BigBang z tym układem. Ciekaw jestem wyniku pracy dwóch radków 5870 na tej płycie ^_^
  4. Fulgor

    Galeriawc.pl

    Nie wiem jak innym to działa, ale pod podanymi przez Ciebie linkami, Arni, nic nie ma :( Komunikaty "Połączenie zostało zresetowane" albo "Strona o podanym adresie nie istnieje". A miałem taką nadzieję, ze wreszcie znalazłem obszerną galerię WC.
  5. Panowie, mam bardzo ważne pytanie: czy sposób podłączenia nagrywarki DVD wpływa na pracę dysków twardych spiętych w RAID0? Podobno po podłączeniu nagrywarki przez IDE trzeba w biosie zmienić jakąś opcję "IDE Bus Master" (czy jakoś tak) na Enabled, natomiast w przypadku podpięcia nagrywarki przez SATA należy opcję tę ustawić na "Disabled". Czy zatem ustawienia tej opcji mają jakiś wpływ na pracę dysków w RAID0?
  6. Przyjaciele, mam do Was wielką prośbę: czy ktoś z Was mógłby zmierzyć na płycie P5E (lub na Maximus Formula, bo mają taki sam laminat) odległość pomiędzy krawędzią metalowej zapinki socketu a najbliższym mu slotem pamięci RAM? Od tego zależy przyszły config mojego komputera :rolleyes: Poniższy obrazek pokazuje, o którą odległość mi dokładnie chodzi:
  7. MSI już od dłuższego czasu nie zawodzi w biosach - na pewno prędzej czy później ukaże się jakiś porządny bios do tej płyty. MSI to w końcu nie Foxconn, który nie potrafi przez rok dobrego biosu do własnej płyty wypuścić :rolleyes:
  8. Xtreme Addict, czy nadal na tym nowym biosie płyta wywala jakieś irytujące błędy czy już WSZYSTKO jest ok? Pytam się, bo sam składam nowego kompa i zastanawiam się pomiędzy tym Abitem a Asusem P5E...
  9. Przypominam, że płyta Msi Neo2-FR ma to samo PCB co wersja Platinum i niewiele się od niej różni, o czym już wspominałem w temacie o Platinum (zainteresowanych odsyłam do wątku). Sama Msi Neo2-FR wygląda na bardzo fajną płytkę, sam zastanawiałem się nad jej kupnem ( zastanawiałem a nie zastanawiam, bo w końcu stwierdziłem, że kupię coś na chipsecie X38, mimo to z ciekawości będę dalej śledził ten wątek) Gi3r3k, czekamy na dalsze testy ;)
  10. Panowie, na forum hardwarezone pierwsze nieśmiałe testy P45 Neo2-Fr, przypominam, że to jest ten sam laminat co wersja Platinum (nawet rewizja płyty ta sama: 1.1 ). Patrzeć tutaj: KLYK Co prawda 501 FSB nie robi wrażenia :mur: , ale to dopiero pierwsze testy (nowy bios beta). Patrząc na sprawę z drugiej strony, wygląda na to, że choć w SuperPi rekordów się na tej płycie bić się nie będzie, to OC do 500 FSB w zupełności do domowego użytku 24/7 wystarczy. Ciekawym, co pokażą kolejne testy tej płyty w PL (a mam nadzieję że jakieś się prędko pojawią). » Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Odp. nt. Foxa" Sliza, może trochę zbyt szorstko się wyraziłem o Foxconnie, ale OC dość średnio mi idzie na tej płycie, mimo, że w temacie podkręcania PeCeta obracam się już ponad dwa lata i przebiłem się przez CAŁY wątek o tej płycie na forum PPC. Być może trafiła mi się po prostu gorsza sztuka i tyle. Peace :wink:
  11. Nie bardzo wiadomo, dlaczego wentylatory te są tak bardzo pomijane zarówno przez producentów, jak i handlowców. A przecież teoretycznie oferują taki sam przepływ powietrza co wiatraki 120mm przy znacznie mniejszej ilości obrotów i - co najważniejsze - znacznie mniejszym hałasie. Wiele markowych zasilaczy ma fabrycznie wbudowane wentylatory 140 mm, pojawia się coraz więcej obudów oferujących możliwość montażu tak dużych jednostek wentylacyjnych. Przykładem może być wypuszczona stosunkowo niedawno na rynek obudowa CoolerMaster Dominator, która udostępnia aż cztery miejsca na montaż wentylatorów 140mm. Jednak mimo nieśmiałych starań producentów obudów, wentylatory 140mm wciąż traktowane są raczej jako ciekawostka. Co wiecie na temat wentylatorów 140mm? Macie jakieś doświadczenia na tym polu? Jaką przyszłość im wróżycie? Zapraszam do dyskusji ;)
  12. Ja proponuję w dyskusji zwrócić uwagę też na płytę MSI P45 Neo2-FR, gdyż za cenę 360zł jest to płyta na identycznym PCB jak omawiany Platinum a do tego nie ma tego śmiesznego słonecznika na radiatorze NB. Zachodzi chyba identyczna zależność jak między płytami FR oraz Platinum z serii opartej na P35. Sporo ludzi rozgląda się za tymi nowymi płytami na P45, aż dziw że tak mało jest recenzji w sieci. Sam obecnie mam Foxconna P35 i mam nadzieję jak najprędzej oddać go mojej siostrze, bo to straszny gniot strzelający fochy. Wydaje się, że obecnie optymalnymi konstrukcjami są płyty MSI na P35, ja jednak potrzebuję czegoś, na czym da się zbudować sensowne cross-fire. Mam nadzieję, że na dniach będzie wysyp jakiś recenzji tych nowych płyt MSI na P45, bo na razie to nawet za granicą niewiele na ich temat napisano (ale nic dziwnego, bo niedawno była ich premiera). Co do samego OC na Platinum, to ja nie byłbym takim pesymistą jak Boundrose. Pamiętacie historię z Neo-F z poprzedniej serii? Nowy bios po prostu odmienił tą płytę (piszę to co wyczytałem, bo sam nie miałem jej w ręku). Odwagi panowie, MSI w poprzedniej serii nie zawiodło z biosami, na pewno w tydzień lub dwa wypuści jakis porządniejszy bios do P45 Platinum.
  13. Witam, Mam kilka dość specyficznych problemów/wątpliwości. Otóż jestem szczęśliwym posiadaczem oryginalnej wersji XP SP2. Chciałbym w niedalekiej przyszłości zakupić sobie nową płytę główną. Podobno każda płyta główna ma własny unikalny w skali światowej numer, który system XP wysyła wraz z własnym numerem seryjnym do Microsoftu po podłączeniu kompa do internetu. 1) Czy powyższe zdanie jest prawdziwe? 2) Czy jest zatem prawdą, że jeśli zakupię nową płytę główną i na złożonym komputerze zainstaluję stary system WinXP, to po podłączeniu do internetu system uzna, że mam piracką wersję i zacznie sypać alertami? 3) Czy WinXP "utożsamia" swój numer jedynie z numerem płyty głównej czy innych komponentów także, np. procesora? Chodzi mi o to, czy gdybym oddał komuś moją obecną płytę główną wraz z "przyporządkowanym" do niej WinXP, a sam kupił nowy system do nowej płyty to czy ta osoba, której oddam płytę z przyporządkowanym jej windowsem nie będzie miała już żadnych problemów, bez względu na to, jaki będzie dobór pozostałych komponentów? Odpowiedzi na moje pytanie szukałem już w forumowej szukajce i skutki były żadne. Pomóżcie bo nie bardzo wiem co robić :mur: Zapewne wielu z was już wielokrotnie wymieniało płyty główne pozostając przy tej samej kopii WinXP, jak zatem sobie radziliście?
  14. O, to jest konkretny pomysł! Jak by bios od Marsa działał w pełni poprawnie na P35a to by było ciekawie :rolleyes: Kto wykaże się pionierską odwagą przetestowania tego pomysłu?
  15. Hmmm... to bardzo interesujące. :rolleyes: Bardzo bym rad poznać ten sposób na oszukanie czujki.
  16. Witam Szukam urządzenia wielofunkcyjnego (drukarka atramentowa + skaner) i mam podobne wymagania co użytkownik Wojtek14. Odpowiada mi Brother 330c, ale mam pewne wątpliwości. Nie jestem zbyt obeznany w temacie, ale słyszałem, że wiele współczesnych drukarek uniemożliwia wydruk czarnego tekstu w chwili, gdy zabraknie któregoś z tuszy kolorowych, bez względu na to, że tuszu czarnego jest wciąż pod dostatkiem. Czy zatem Brother 330c będzie w stanie drukować czarno-białe strony wtedy, gdy zabraknie tuszu kolorowego? Jeśli nie, to jakie inne dobre urządzenie wielofunkcyjne (które to potrafi) moglibyście mi polecić (za ok. 300zł)?
  17. Pewnie zdążyliście już porobić jakieś optymalizacje tak w sprzęcie jak i systemie, więc mam pytanie: jak długo trwa u was ładowanie się Windowsa XP z dysku (ile "pasków" musi przejść) ?
  18. Wsadzili do płyty Patrioty. Gdyby zastosowali np. OCZy to wyniki byłyby inne. EDIT: Jednak nie wsadzili Patriotów. To już nie wiem, czemu mieli tak niskie wyniki.
  19. @D154573R CPU-Z nie pokazuje aktualnych napięć! Było już o tym w tym wątku. Napięcia sprawdzaj miernikiem (albo Everestem w ostateczności).
  20. Ja mam pytanie - czy komukolwiek udało się aktywować NCQ na którejś z tych Msi dla pojedynczego dysku SATA?
  21. Czy ktoś jest w stanie zmierzyć, jaki vdrop ma ta płyta?
  22. Mnie po prostu rozwalił test na egiełdzie. Od samego początku uważałem płyty Msi za błogosławieństwo, a teraz... :| Poważnie zastanawiam się, czy jednak nie kupić Foxconna.
  23. Różnica pomiędzy 4-4-4-8 a 4-4-4-12 będzie realnie wynosiła jakieś 0,1% wydajności. Twój procesor to C2D, więc tu najważniejsze jest taktowanie ( w przeciwieństwie do platform AMD). Może jedynie w benchmarkach lub w WinRar zauważysz jakieś minimalne różnice wydajności, rzędu ułamków procentów. Ja bym w ogóle się nie przejmował tak minimalną różnicą.
  24. To niestety bardzo możliwe - wiele C2D E4xxx ma niskiego fsb walla. Może spróbuj pobawić się resztą napięć na płycie lub pamięci przełożyć do innych slotów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...