Skocz do zawartości
sfonor

Nowe Sluchawki

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jestem tu nowy więc pozdrawiam na wstępie

a teraz do sprawy: który model od creative byście polecili? dodam, że są to słuchawki do grania (strzelanki i skradanki) oraz słuchania muzyki (metal) - na razie wybieram creative, bo czytałem bardzo pochlebne opinie o tych dwóch modelach, oczywiście są lepsze (i sporo droższe), ale ja nie jestem audiofilem, chcę po prostu w miarę dobry dźwięk na dzwiękówce sound blaster audigy 2 zs. czy ktoś miał może możliwość porównania tych dwóch modeli? szkoda mi tylko, że model hq-1700 nie ma regulacji dźwięku i mikrofonu. Zastanawiałem się też nad słuchawkami 5.1, ale nie wiem czy jest sens takie brać (nie znam się nat ym), może lepiej wziąć "zwykłe" (ale dobre stereo)?

dzięki za pomoc

Edytowane przez SWENOR27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz ~100zł, to daruj sobie słuchawki komputerowe i 5.1. Polecam poszukać Koss Porta Pro lub AKG K24P.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś ich? Czy tylko opierasz się na "testach" z internetu? Radzę iść do sklepu i posłuchać ich zanim kupisz, ja zawsze tak robie.

 

Creative do muzyki, metalu ? :o To są słuchawki do przenośnych odtwarzaczy z masakrycznie podbitym basem, który zagłusza inne częstotliwości. Żeby sie ludziki mogli pochwalić jakiego mają "wykopa". Takie coś jak "scena" (jeśli wiesz o czym mówie) jest fatalna, są bardzo zamulone. Do metalu, rocka absolutnie sie nie nadają. Do gier o jakich piszesz również.

 

Daruj sobie shit creativa kup byle co z oferty Koss, Sennheiser, AKG będzie o wiele lepsze niż to co podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem tu nowy więc pozdrawiam na wstępie

a teraz do sprawy: który model od creative byście polecili? dodam, że są to słuchawki do grania (strzelanki i skradanki) oraz słuchania muzyki (metal) - na razie wybieram creative, bo czytałem bardzo pochlebne opinie o tych dwóch modelach, oczywiście są lepsze (i sporo droższe), ale ja nie jestem audiofilem, chcę po prostu w miarę dobry dźwięk na dzwiękówce sound blaster audigy 2 zs. czy ktoś miał może możliwość porównania tych dwóch modeli? szkoda mi tylko, że model hq-1700 nie ma regulacji dźwięku i mikrofonu. Zastanawiałem się też nad słuchawkami 5.1, ale nie wiem czy jest sens takie brać (nie znam się nat ym), może lepiej wziąć "zwykłe" (ale dobre stereo)?

dzięki za pomoc

ja Ci tylko powiem ze 5.1 do muzyki nie kupuj :P do gier tak, ale tylko jesli masz dobra karte dzwiekowa i masz zamiar grac z EAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slasher - nie znalazlem tego tematu, ale chetnie z niego skorzystam,

 

sluchawek zadnych na sobie nie testowalem, opieram sie na testach z netu,

z EAX korzystam jak najbardziej

co do forsy, to sądze, ze tak 250 zlotych moge wydac, dalej to juz mi zal kasy

Edytowane przez SWENOR27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz odpowiedz sobie na zaje***** wazne pytanie, czy wolisz dobry dzwiek stereo do sluchania muzyki, czy 5.1 do grania, ale gorszy dzwiek przy muzyce :)

 

jesli 5.1 to ja polecam to co mam czyli medusy, chyba najlepszy wybor jesli chodzi o 5.1, a cena przystepna bo ponizej 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Słuchawki stereo i a3d w grach :) to jest idealne rozwiązanie :) Szkoda, że gry już od dawna a3d nie wspierają (chamskie zagrania Creativa :mur: ) Ale nic... Ja bym na twoim miejscu brał jakieś sensowne słuchawki stereo, do gier i do muzyki będą OK ;) Do 250 zł już jest sporo sensownych słuchawek :) Poszukaj Senków hd205, KOSSów UR-40 lub Philipsów bodajże HP8900... Tyle na szybko...

Edytowane przez Cviek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

creative teraz wprowadzil CMSS-3D, ktory symuluje dzwiek przestrzenny dla stereo, ale nijak to sie ma do prawdziwego 5.1 przykladowo w sluchawkach :) ale lepsze to niz nic

co ty, jak dla mnie dobre sluchawki stereo + cmss-3d duzo lepiej brzmi niz sluchawki 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty, jak dla mnie dobre sluchawki stereo + cmss-3d duzo lepiej brzmi niz sluchawki 5.1

moze i lepiej brzmi ale w grach nie ma szans, w cod2 z EAX3 na 5.1 slysze dokladnie wszystko, a jak raz z ciekawosci wlaczylem stereo i cmss to czulem sie jak bym gral na EAX1, dzwiek nie ukierunkowany, zero szczegolow, wiedzialem tylko ze przeciwnik byl z lewej prawej, z tylu, a nie w ktorym miejscu dokladnie pierdnal tudziez zakaszlal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz z ciekawosci wlaczylem stereo i cmss to czulem sie jak bym gral na EAX1, dzwiek nie ukierunkowany, zero szczegolow, wiedzialem tylko ze przeciwnik byl z lewej prawej, z tylu, a nie w ktorym miejscu dokladnie pierdnal tudziez zakaszlal

ale chodzi ci chyba o opcje 2.1 albo headphone w sterownikach x-fi a nie w opcjach wyboru dzwieku w grze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi ci chyba o opcje 2.1 albo headphone w sterownikach x-fi a nie w opcjach wyboru dzwieku w grze ?

moze opisze wszystko dokladnie :P, te same sluchawki, raz w 5.1 raz w 2.0

 

5.1:

game mode/cmss-3d OFF/ w grze wlaczony EAX3 - dzwiek idealny

 

2.0

game mode/cmss-3d ON/ w grze wlaczony EAX3 - dzwiek bez porownania gorszy, o wiele MNIEJ dokladny niz w przypadku 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki są zaprojektowane pod 5.1 więc nie ma co porównywać na nich dźwięku 5.1 i 2.0 ... Przecież w takich słuchawkach ułożenie membran jest zupełnie inne (jak głośników tylko na mniejszej przestrzeni)... Ja wiem że jak włączyłem A3D w CSie na SS to mogłem precyzyjnie określić gdzie się ludzie znajdują (nie tylko kierunek bo to pikuś i na normalnym stereo bez wspomagaczy, ale odległość ;) i mniej więcej zza czego może strzelać :) )... Więc porównywanie stereo i 5.1 na tych samych słuchawkach projektowanych przecież pod 5.1 to pomyłka... Trzeba by zrobić teścik słuchaweczek 5.1 na jakimś X-Fi ale w stereo puścić jakię Philipsy, Senki albo KOSSy..

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...