Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

Weź olej testy i memtesty, ja przynajmniej tak zrobiłem. Moje Hz'ki ( 4GB ) wywalają sie w Orthosie przy 1000 4-4-4-12 2.2V po paru minutach. Gry, programy Spi 32 MB i cała reszta chodzi bez zająknięcia a do tego używam kompa, więc się nie przejmuję.

Chyba tak zrobie bo mam juz dosc, super pi 32 ok i inne testy tylko memtest lipa raz po godzince jest ok a raz po 10 minutach eror. Jak sobie radzisz z gorącem bo u mnie bez nawiewu to prawie parzą jakis powiew wskazany, u mnie 12 cm pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp zlozony, odpalilem bez zadnych szopek, interesuje mnie tylko co za debil z asusa umiescil kontroler IDE na samym dole plyty :mur: :mur:

Ja sie dzis rozpedziłem by karte przełozyc do dolnego slotu ale gniazdo ide z kablem to uniemozliwiły :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

era ATA sie konczy bezpowrotnie... dluzszy kabelek powinien rozwiazac sprawe??? nie uzywam juz ATA, wiec strzelam.

 

za to jak mam obsadzone wszystkie saty to nie miesci mi sie ultra a gtx jest mocno na styk :/. katowe kabelki trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarła do mnie P5K-E i już na wstępie

mam pytanie - jak podłączyć +12V?

8-pinowe gniazdo ma zaślepione 4 piny, więc

włożyć tylko 4-pinowy wtyk z zasiłki, czy wyjąć zaślepkę

i włożyć wtyk 8-pinowy? :mur:

Instrukcja zdaje się dopuszcza oba warianty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto cos tam marudzil ze p5k ma problem z 4x1024 ...?

wlasnie mam wlozony moje Reapery 1066 z Crucial Balistix 667

i lataja razem 500 4-4-4-4-3-30-3-3-3 bez zajakniecia ..

 

fakt ze XP widzi ino 3072mb ale coz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto cos tam marudzil ze p5k ma problem z 4x1024 ...?

wlasnie mam wlozony moje Reapery 1066 z Crucial Balistix 667

i lataja razem 500 4-4-4-4-3-30-3-3-3 bez zajakniecia ..

 

fakt ze XP widzi ino 3072mb ale coz :(

 

Gemmy o tym pisal. u mnie na dlx 4x1gb smigaly bez zajakniecia. screeny gdziestam byly. 4x1gb 1100 4-4-4-4 2,45v i 1200 z malym hakiem na 5-5-5-15 calkiem stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie patrioty lataja na 1000mhz 5-5-5-15 2.2v wszystkie testy przechodza sp 32,orthos 3 dmarki jedynie w memtescie 86 sie wysypują ale go olewam jak wszedzie indziej działaja zadnych restartów itd.Napiszcie czym je chłodzicie u mnie 12cm ale szukam innej alternatywy bo mi przy wodnym będzie przeszkadzac.

Edytowane przez darok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się bardzo zastanawiam nad czymś takim http://www.thermaltake.com/product/Cooler/...26/cl-r0026.asp bo tez mam wentyla 12 cm puszczonego jako nawiew. Tym bardziej ze radiatory z G.Skill'i sie poodklejały, jakby ktoś je zdejmował, przez co nie są chłodzone tak jak powinny.

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... znalazłem jeszcze takie coś, akurat na 4ry kości. Nie wiem co wybrać teraz...rozwiązanie z heatpipe'ami termaltake'a połowę tańsze w sumie.

post-109434-1185049620_thumb.jpg

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam sie na kupnem P5k tylko martwi mnie brak łacza LPT do mojej drukareczki :/ moze jest w zestawie jakis sledz albo sa jakies przjscowki do kupienia osobno ... z ltp na usb ( jesli takich rzeczy nie ma to przepraszam ze bredze ) ale moze istanija takie gadzety, chciałbym sobie ja kupic tylko nie wiem co z tym lpt ..... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia 4 kosci ram u mnie to sie sprawdza http://img339.imageshack.us/my.php?image=k...pict5798nh8.jpg

http://img484.imageshack.us/my.php?image=pict5800rk2.jpg wg mnie lepiej sie sprawdza niz wentyl 12cm

To mi sie lepiej podoba niz moj OCZ memory cooler. Jakies szczegoly jak to jest przymocowane itd? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szczegółów to 2 wentyle 70 siątki spięte tasiemkami obroty 2100, powiem szczerze dają wiekszy strumien powietrza niz 120cm ,i obejmuja całe ramy.Jesli chodzi o zamocowanie to zwykły aluminiowy płaskownik dostepny w obi.Mi bardzo podobał sie własnie ocz memory cooler tylko niestety nie zdał egzaminu na 4 kosciach.Jestem w trakcie składania wc wiec jesli chodzi o głosniosc tych wentyli jest ok :)

Edytowane przez darok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops: Niestety, ale nie udało mi się uruchomi P5K-E. Wyłączyłem wszystko co zbędne,

zostały tylko: klawiatura, grafa (GF 8600 GTS) oraz HDD (Samsung HD501LJ) i cały

czas ten sam motyw: po kilku sekundach następuje wyłączenie i uruchomienie od nowa

ale bez obrazu i jakiegokolwiek dźwięku. Pozostało jeszcze przełożenie grafy do drugiego slotu,

ale wątpię aby to coś pomogło. Może jakieś wskazówki? :angry:

Pozostałe komponenty:

Patriot Dual LLK 2x1GB, Corsair HX520W, E4300, Scythe Ninja Plus, FDD Samsung, DVD Lite-On (SHW-160P6S-ATAPI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamawiać taki zestaw: Asus P5K Deluxe i E6750, ale z tego co wiedzę, Asus ma problemy z E6750. Nie mam drugiego proca, żeby wsadzić i zrobić update BIOSU. Co robić? Zmieniać cały zestaw?

Jakie problemy ma P5K Dlx z E6750 ? U mnie pięknie pracuje proc na tej płycie, na dzień dobry tylko trzeba bios zmienić bo nie rozpoznaje kodu procesora.(wersja 202 jak dobrze pamietam jest na płycie, po załadowaniu 404 wszystko działa jak należy)

Podczas POST-u ALT+F2 i flash biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...