Skocz do zawartości
panel

Kilka Pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się do zmiany procka, ramu i płyty głownej. Zamierzam kupić procka i mocno go podkręcić. na całość przeznaczyłem ok 1600zł.

 

 

Jeśli chodzi o pamięć to za trochę ponad 400zł upatrzyłem coś takiego.

GEIL 2x1GB DDR2 PC800 ULTRA CL4-4-4-12 800Mhz

 

 

Procesor napewno któryś z rodziny core 2 duo, ale tu mam kilka pytań:

1. Słyszałem, ze procesory 1,8Mhz kręcą się lepiej niż ich szybsze wersje :huh:

2. czy te dwa procesory różnią się tylko taktowaniem?

E4300 taktowany 1.8Mhz

E6300 taktowany 1.86Mhz

 

Z tego co wiem dobra płyta to podstawa, ale niestety w tyme temacie nie mam za dużo doświadczenia.. Jaką płytę polecacie (coś ok 600-800zł)?

3. Czytałem gdzieś, że nie warto kupować pod core 2 płyty na nforce :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam się do zmiany procka, ramu i płyty głownej. Zamierzam kupić procka i mocno go podkręcić. na całość przeznaczyłem ok 1600zł.

Jeśli chodzi o pamięć to za trochę ponad 400zł upatrzyłem coś takiego.

GEIL 2x1GB DDR2 PC800 ULTRA CL4-4-4-12 800Mhz

Procesor napewno któryś z rodziny core 2 duo, ale tu mam kilka pytań:

1. Słyszałem, ze procesory 1,8Mhz kręcą się lepiej niż ich szybsze wersje :huh:

2. czy te dwa procesory różnią się tylko taktowaniem?

E4300 taktowany 1.8Mhz

E6300 taktowany 1.86Mhz

 

Z tego co wiem dobra płyta to podstawa, ale niestety w tyme temacie nie mam za dużo doświadczenia.. Jaką płytę polecacie (coś ok 600-800zł)?

3. Czytałem gdzieś, że nie warto kupować pod core 2 płyty na nforce :huh:

1. Jest to zalezne od tygodnia w ktorym procek był wyprodukowany ;) Jakis czas temu tak było, teraz ciezko powiedziec. Ale generalnie kazdy C2D ma tą "gwarancję" 3GHz (mowa o tych 1,8/1,86GHz)

2. E4300 ma mnożnik 9x, a E6300 ma mnożnik 7x

3. Tak, dobra płyta to podstawa. Ja bym polecił cos w stylu Asus Commando, Asus P5W DH Deluxe, Asus P5B Delixe WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko.

Wszytskie płyty oparte to chpsety intera mają PCI-E x16, ale jak się korzysta z dwóch to prędkość spada do 8x. Tak?

 

Myslałem w przyszłości o zakupieniu kontrolera RAID na PCI-E 8x. Wnioskuje że po włożeiu kontrolera prękość PCI-E w którym siedzi karta graficzna spadnei do 8x. Czy to sięjakoś przelozy na wydajność karty graficznej? czy może zaspas jest tak duży że nie martwić w tej chwili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomylilo ci sie z grafami

- Sli pozwala laczyc dwie karty graficzna tak aby pracowaly jak jedna (ogolnie ten manewr sie nie oplaca troche klopotu i niezbyt oplacalne)

- Raid to laczenie dwoch dyskow twardych w jeden tutaj zauwazalny wzrost wwydajnosci

 

Sli od Raid nie ma nic ze soba wspolnego.

 

Abit Ab9 Quad gt wspaniala plyta jak to Sysak napisal klasa sama dla siebie tylko dosyc droga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomylilo ci sie z grafami

- Sli pozwala laczyc dwie karty graficzna tak aby pracowaly jak jedna (ogolnie ten manewr sie nie oplaca troche klopotu i niezbyt oplacalne)

- Raid to laczenie dwoch dyskow twardych w jeden tutaj zauwazalny wzrost wwydajnosci

 

Sli od Raid nie ma nic ze soba wspolnego.

 

Abit Ab9 Quad gt wspaniala plyta jak to Sysak napisal klasa sama dla siebie tylko dosyc droga

Wiem, ze nie ma nic wspólnego...Nie pomyliło mi się. Może troche źle się wyraziłem...sorki

 

Gdy mam jedną kartę graficzną PCI-E 16x sprawa jest prosta - PCI-Edziała z prędkością 16x

 

Ale co się dzieje jeśli wkładam dwie graficzne (dwa dowolne urządzenia) to przepustowość obydwu PCI-E wynosi 16x czy spada do 8x?

 

Czyli jeśli włożę kontroler RADI do jednego PCI-E 16x

i jeśli w tym samym czasie włoże graficzną do grugiego PCI-E to będzie działała jako 8x czy 16x?

Edytowane przez panel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...