Skocz do zawartości
dymy

GF2 TITAN. 64MB TV ULTRA vs. GF4 MX420 64MB DDR TV ULTRA

GF2 TITAN. ULTRA vs. GF4 MX420 DDR ULTRA  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. GF2 TITAN. ULTRA vs. GF4 MX420 DDR ULTRA

    • GF2 TITAN. 64MB TV ULTRA
      32
    • GF4 MX420 64MB DDR TV ULTRA
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Ten shit stary w porownbaniu z technologiami zastosowanymi w jadrze moze konkurowac ze stacjami SGI, Pecet domowe z GF4 sa w stanieprzebic stacje FUEL SGI.

heheh :) chyba Gf4Ti! bo Gf4mx to podkrecony gf2mx a gf2mx to obciete gf2ti!. Cos ci sie myli wilczku.! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral jednak chyba mx-a , bedzie chyba szybszy, a i zawsze go lepiej opchniesz,, jak znajdzesz kolesia, ktoory nie nza sie na kompach, ty mu powiesz gf4, a on ci da wiecej kasy, niz by dal za gf2 ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral jednak chyba mx-a , bedzie chyba szybszy, a i zawsze go lepiej opchniesz,, jak znajdzesz kolesia, ktoory nie nza sie na kompach, ty mu powiesz gf4, a on ci da wiecej kasy, niz by dal za gf2 ti

szybszy nie bedzie jest duzo wolniejszy! patrz moj post powyzej. Ale on sie teraz zastanawia nad kupnem a nie nad sprzedaza :).

 

No i jeszcze cytat z jednego z najwiekszych polskich serwisow: "I jeszcze kilka słów o samym GF4 MX420 jako układzie sprzedawanym przez nVidię.

Obniżenie taktowania rdzenia nie jest jeszcze czymś strasznym, gdyż spokojnie można go sobie podkręcić, za to umieszczenie starych pamięci SDRAM na takiej karcie jest już straszną pomyłką. Różnica w cenie niewielka, a w wydajności kolosalna. Nawet starsze układy GeForce2 Ti rozkładają na łopatki GF4 MX420.

Przestrzegam wszystkich przed tym modelem. Nie dajcie się nabrać na sztuczki marketingowe nVidii. Model GF4 MX420 nie jest wart swojej nazwy ani pieniędzy jakie żąda za niego nVidia. To nawet nie GF3 MX jak sugerują niektórzy, a co najwyżej GF2,5 MX."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral jednak chyba mx-a , bedzie chyba szybszy, a i zawsze go lepiej opchniesz,, jak znajdzesz kolesia, ktoory nie nza sie na kompach, ty mu powiesz gf4, a on ci da wiecej kasy, niz by dal za gf2 ti

szybszy nie bedzie jest duzo wolniejszy! patrz moj post powyzej. Ale on sie teraz zastanawia nad kupnem a nie nad sprzedaza :).

 

No i jeszcze cytat z jednego z najwiekszych polskich serwisow: "I jeszcze kilka słów o samym GF4 MX420 jako układzie sprzedawanym przez nVidię.

Obniżenie taktowania rdzenia nie jest jeszcze czymś strasznym, gdyż spokojnie można go sobie podkręcić, za to umieszczenie starych pamięci SDRAM na takiej karcie jest już straszną pomyłką. Różnica w cenie niewielka, a w wydajności kolosalna. Nawet starsze układy GeForce2 Ti rozkładają na łopatki GF4 MX420.

Przestrzegam wszystkich przed tym modelem. Nie dajcie się nabrać na sztuczki marketingowe nVidii. Model GF4 MX420 nie jest wart swojej nazwy ani pieniędzy jakie żąda za niego nVidia. To nawet nie GF3 MX jak sugerują niektórzy, a co najwyżej GF2,5 MX."

Najpierw przeczytaj temat posta, a potem się pluj :lol: Kolega ma do wybory między GF2 TI, a GF4MX420 z DDR a nie z SDRAM !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten shit stary w porownbaniu z technologiami zastosowanymi w jadrze moze konkurowac ze stacjami SGI, Pecet domowe z GF4 sa w stanieprzebic stacje FUEL SGI.

heheh :) chyba Gf4Ti! bo Gf4mx to podkrecony gf2mx a gf2mx to obciete gf2ti!. Cos ci sie myli wilczku.! :)

Poiwedz jak podkręcisz GF2MX z 180 Mhz na 330 Mhz i jak do gotowego chipu włożysz układ wyjścia TV z wszystkimi funkcjami ! Co do wyjścia TV to jest naprawdę super, można mieć obraz równoczesnie na monitorze jak i na TV w przeciwieństwie do GF2 Ti, gdzie można wybrać albo TV albo monitor !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważając GF2Ti vs. GF4MX 420 bierz GF2Ti.

 

GF2TI vs. GF4 440 to już bym się zastanowił, ale wtedy to już raczej GF4.

Zresztą wybór należy do ciebie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co ty kup ten Gf2Ti!!! on ma pamiec taktowana na 450mhz! i kosci 4ns!. Ten MX420 to najwiekszy shit!

Taaak GeForce 4 Mx 420 ma SDR-amy jakbyscie dekle chcialy wiedzie, ale chlopakowi doradzacie... Bierz chlopie GF2Ultra i nie marudz... Ewentualnie dokladaj kaski do GF4MX440 lub 460... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co ty kup ten Gf2Ti!!! on ma pamiec taktowana na 450mhz! i kosci 4ns!. Ten MX420 to najwiekszy shit!

Taaak GeForce 4 Mx 420 ma SDR-amy jakbyscie dekle chcialy wiedzie, ale chlopakowi doradzacie... Bierz chlopie GF2Ultra i nie marudz... Ewentualnie dokladaj kaski do GF4MX440 lub 460... :twisted:

Drogi początkujący użytkowniku :lol: jakbyś niewiedział to są 2 wersje GF4 MX420 z DDR i SDR ! Mowa jest o wersji z DDR !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dam taką konkluzje całej kłótni, jezeli planujesz wykorzystywac komputer do zadan profesjonalnych, a zwłaszcza CAD, CAE i grafika 3d to z pewnoscią lepszym a własciwie najlepszym wyjsciem z tanich kart ( takichdo 3000 PLN ) jest Geforce 4, nie wazne jaki model czy titanium czy mx, titanium ma wiecej zaawansowanych funkcji, a mx to wcale nie jest podkrecona wersja geforcea 2, no a jezeli masz amiar grac w gry i inne takie, to bierz tego TI ...i koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spojrz tutaj

 

chyba bedzie lepsza :wink: od obydwu omawianych tu kart, a cena jest BARDZO konkurencyjna (500 zl i masz od lapy)

 

w ogole to jakbym mial 500 zl (nie wiem skad ;) to bym ja bral :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ql ..to teraz sam jush nie wiem. tzn 2_ol wielkie thx. szczegolne jednak dla B3wolfa Wofka & Tristana. jush prawie jestem zdecydowany na 2Ti ale.. pojawily sie jednak glosy za GF4 420.. wiem wiem ze 420 wolniejszy bo sam testowalem i faktycznie wypadala slabiej od 2Ti ale jak niektorzy zauwazyli to jest 420 na DDRach. i teraz nie wiem. głównie gram. w CADzie nie grzebie, czasem jednak lubię pobawić sie grafą i zrzucic jakiegos mpga. w sumie chodzi mi o to ktory uklad mam wiecej i bardziej zaawansowane funkcje. bo jesli wydajnosc 420 na DDRach jest prawie ta sama a 4 to nowszy uklad i ma wiecej&lepiej a do tego jest tanszy o te kilka zlotych to wolalbym 420 i cztery browce nish 2Ti i sucho w pysku ;o) ..wiec jak? czy ktos ma jakies info na temat 420 na DDRach? warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ql ..to teraz sam jush nie wiem. tzn 2_ol wielkie thx. szczegolne jednak dla B3wolfa Wofka & Tristana. jush prawie jestem zdecydowany na 2Ti ale.. pojawily sie jednak glosy za GF4 420.. wiem wiem ze 420 wolniejszy bo sam testowalem i faktycznie wypadala slabiej od 2Ti ale jak niektorzy zauwazyli to jest 420 na DDRach. i teraz nie wiem. głównie gram. w CADzie nie grzebie, czasem jednak lubię pobawić sie grafą i zrzucic jakiegos mpga. w sumie chodzi mi o to ktory uklad mam wiecej i bardziej zaawansowane funkcje. bo jesli wydajnosc 420 na DDRach jest prawie ta sama a 4 to nowszy uklad i ma wiecej&lepiej a do tego jest tanszy o te kilka zlotych to wolalbym 420 i cztery browce nish 2Ti i sucho w pysku ;o) ..wiec jak? czy ktos ma jakies info na temat 420 na DDRach? warto?

W jakiej cenie mółbyś nabyć te karty tz. GF2Ti, GF4Mx420 i 440 ?

Może warto dołożyć 20 zeta do GF2Ti <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> dużo wydajniejszego MX440 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 zl nie starczy żeby kupić zamaist gf2ti ,gf4MX440. Z tego co widze w cenniku do ceny ti trzeba dołożyć 100 zł żeby mieć gf4mx440. A to jest duża róznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...