Skocz do zawartości
*Snow*

Cześci Do Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta główna:Asus P5W64 WS Professional Intel 975XProcesor:Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz (S775)Pamięć RAM:Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 low latencyZasilacz:Tagan 530W - U15 Easycon SerieChłodzenie CPU:Zalman CNPS 9700 LEDKarta graficzna:?? no idea  :ph34r:

Chciałbym sie dowiedzieć co myślicie o takim zestawieniu, czy jest dobre czy nie ? a może jakaś część należy zmienić na inną?

 

Procesor napewno zostanie taki jak jest jeśli chodzi o płyte głowną to zastanawiam się nad wersją profesjonalną i nad wersją DH (Digital Home) i tutaj jest pytanie co będę miał lepszego jesli kupie wersje profesjonalną a czego nie będę miał wersji DH (tańszej o prawie 200zł)

 

Jeśli chodzi o pamieć RAM to ta jakoś mi się spodobała ale jeśli można kupić coś lepszego to słucham ;]

 

Zasilacz wybrałem taki ponieważ jest dobry a do tego ma odpinane kable i ładny wygład co u mnie też ma znaczenie.

 

Chłodzenie procka jest w miare dobre i ładnie bedzie wyglądalo w mojej Lexie ;P zastanawiam się jeszcze nad Asus Silent Knight.

 

Jeśli chodzi o grafe to słabo się na tym znam doradzcie cos dobrego do 600zł.

 

Jeśli można kupic coś lepszego ale bedzię wiecej kosztowało to oki ale wiecej o max 200zł

Edytowane przez *Snow*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Co do grafy to do 600zł 7900GS 256MB DDR3 Palita lub od Galaxy albo jak chcesz DX10 to 8600GT 256MB DDR3 Palit Sonic ale jest on mniej wydajny od 7900, może gry z DX10 to zmienią, a tak w ogóle to ile masz kasy na kompa?

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile masz kasy ? jakie komponenty masz już ?

hmmm jakies 3500zł

 

hmm jakie mam komponenty ? caly komp tyle ze jedyne co zniego zostanie to:

Creative Sound Blaster X-Fi Fatal1ty

Creative GigaWorks G550W (wireless)

Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

Obudowa NZXT Lexa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak ma być E6600, a masz 3,5K to może :

 

- Core2Duo E66OO - 780 zł

- 2x1GB Patriot CL5 800MHz - 400 zł

- Abit AB9 QuadGT - 620 zł

- Sapphire Radeon X1950Pro - 620 zł

- Samsung SH-S182D - 100 zł

 

no i nie wiem jaki cooler, i jaki zasilacz , żeby miał te kable odłączane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak ma być E6600, a masz 3,5K to może :

 

- Core2Duo E66OO - 780 zł

- 2x1GB Patriot CL5 800MHz - 400 zł

- Abit AB9 QuadGT - 620 zł

- Sapphire Radeon X1950Pro - 620 zł

- Samsung SH-S182D - 100 zł

 

no i nie wiem jaki cooler, i jaki zasilacz , żeby miał te kable odłączane

ehhh chyba sie nie zrozumielismy ja wiem jakie czesci i po ile sa ;p tylko chcialem poczytac co inni mysla o takim zestawieniu i jakby cos bylo slabego to doradzic cos innego... (lepszego)

 

Co do grafy to chyba lepiej cos z Dx10 kupic nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 3,5 k to mozna miec takiego wypasionego kompa ze glowa mala. nie znam sie ale jak sobie skladalem to takiego:

MOBO: abit ab9 (wszyscy ją polecają :) ) okolo 450

CPU: e4300 okolo 450

GPU: 8800 gts okolo 1200

RAM:OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Special Ops CL5 382 zł

Dysk: Seagate 250 gb 7200.10 16 MB (tez okolo 250 zł)

Zasilacz: Pewnie jakis Be Quiet. Tylko ze nie mam pojecia ile Watow potrzeba na taki zestaw. Jak jakis kozak powie to bedzie fajnie. Tez jakies 350-400 zł

Obuodwa za jakies 250 zł

dvd-rw za jakies 100 zł

RAZEM: 3507 zł. Pewnie jakbys kupował oddzielnie to wyszoby taniej bo komputronik to kurde drogi sklep ;/ Btw. to jest moj pierwszy config i nie smiejcie sie z niego :) sam sobie chcailem takiego kompa zlozyc swego czasu i zamiescic tutaj do oceny, ale kasy nie wystarczy. Chetnie popatrze jak go skomentujecie :)

Edytowane przez RaaDeeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie umiesz czytać :| ?? Ma już hdd, budę , dźwiękówkę i głośniki, wiec nie potrzebuje całego kompa ... a Ty jak chcesz żebyśmy Ci ocenili, to sobie załóż wątek, bo się syf robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika to pewnie galaxy gf 7900gs cooler master 1,2 ns (600/1600), ale jak ja bym kupowal kompa za 3,5 kafla do grania to bym wzial 8800 gts

 

heh 3,5 kafla mam ale w sumie to bym wolal mniej wydać :? 8800gts to koszt 1000zl <_< fakt Dx10 i w ogole ale czy nie jest tak że z tym to lepiej jeszcze poczekać ? ile jest gier na Dx10 ? chyba narazie zadnej nie ma a jak bedzie to za jakies pare miechow ? pozatym Dx10 jest i bedzie tylko na Viste ? :?

 

I jeszcze jedno pytanie jakbym juz się zdecydował na 8800gts to była by to inwestycja na ile pół roku? rok? 2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakis typ mi na tym forum napisal tak:

7900 gs nie obsluguje NA RAZ aa i hdr, trzeba wybierac a na 8800gts wszystko smiga na max detalach na aa16 i hdr, jezeli jest to prawda i mialbym 3,5k to nawet bym nie pytal o 7900gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w 7900GS musisz wybierać, szczera prawda ... X1950PRO da Ci chyba oba naraz

ale spadek wydajności jest zbyt wielki by można płynnie grać z AA i HDR.

 

*Snow* jak masz 3,5kzł to można naprawde niezły sprzęt kupić. A 8800GTS jest najszybszą kartą zaraz po 8800GTX i ULTRA w DX9 i taki GF7900 się do niej nie umywa. Ale jeśli tak mocno szkoda Ci kasy to może waro wziąć 8800GTS i coś na AM2??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co sie ładować w 7900, po pierwsze niedlugo pierwsze gry beda wychodzic pod dx10,za pare miesiecy bedziesz tak w plecy z ta 7900 jak bedziesz chcial ja sprzedac ze to sie nie oplaca,poczekaj jeszcze na premiere ati za jaka kase ona bedzie swoje karty sprzedawać.Ja na twoim miejscu brałbym juz pod dx10 jeden powod i to główny CRISys dla tej jedynej gry warto brac dx10, szkoda ze nie mam linka do fajnego demka z tej gry poprostu powala na kolana, ja ostatnio sprzedałem swojego kompa,kupiłem notebooka i xboxa360 do grania i powiem szczerze, nie wiem czy nie bede tego załował właśnie ze wzgledu na efekty pod dx10 jakie maja byx w CRISYS mam nadzieje ze podobne beda na konsole.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co sie ładować w 7900, po pierwsze niedlugo pierwsze gry beda wychodzic pod dx10,za pare miesiecy bedziesz tak w plecy z ta 7900 jak bedziesz chcial ja sprzedac ze to sie nie oplaca,poczekaj jeszcze na premiere ati za jaka kase ona bedzie swoje karty sprzedawać.Ja na twoim miejscu brałbym juz pod dx10 jeden powod i to główny CRISys dla tej jedynej gry warto brac dx10, szkoda ze nie mam linka do fajnego demka z tej gry poprostu powala na kolana, ja ostatnio sprzedałem swojego kompa,kupiłem notebooka i xboxa360 do grania i powiem szczerze, nie wiem czy nie bede tego załował właśnie ze wzgledu na efekty pod dx10 jakie maja byx w CRISYS mam nadzieje ze podobne beda na konsole.

 

pzdr

Widzialem gre Crisys i zgadzam się że wygląda bardzo imponująco :-P. Ciagnie mnie do tego Dx10 bo co jak co ale jest to jakaś przyszłość tylko tu rodzi sie pytanie które zadawałem juz wcześniej czy Dx10 bedzie dostepny tylko pod Viste ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem. ale watpie aby producenci gier popełnili taki duży błąd i robili tylko gry pod viste,jednak nie widze problemu przejsc na viste bedziesz mial 2GB ramu jakie jest min wymagane aby dobrze pracował komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem. ale watpie aby producenci gier popełnili taki duży błąd i robili tylko gry pod viste,jednak nie widze problemu przejsc na viste bedziesz mial 2GB ramu jakie jest min wymagane aby dobrze pracował komp.

Racja. Wychodzi na to że z kartą graficzną poczekam gdzieś tak do końca czerwca i wtedy wybiore coś z 8800GTS 320. Narazie jak tak poczytałem to dobrze prezentuje sie XFX XXX Edition.

 

A jak oceniacie cześci które dobrałem ? bo o to mi najbardziej chodzi :-P

 

Aha i jak zostane na moim radkux1300pro z takim sprzętem jak kupie nie bedzie zadnych problemow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...