Skocz do zawartości
hausner

Dfi Infinity P965-s Dark

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj stalem sie szczesliwym posiadaczem DFI DARK ktora nawet za oceanem jest trudno dostepna w sklepach.Mysle ze za chwile ktos bedzie mogl sie podzielic wrazeniami z uzytkowania rowniez w Polsce.Niestety praca nie pozwala mi na porzadne zapoznanie sie z mozliwosciami. Jutro dodam porownanie do mojej poprzedniej mobo Gigabyte DS3.

 

Pare fotek na zachete :) :

 

DFI INFINITY P965-S DARK

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

DFI INFINITY P965-S

INFO:

CPU

LGA 775 socket for:

- Intel Core2 Quad, Intel Core2 Extreme, Intel Core2 Duo, Intel Pentium D or Intel Pentium 4

Supports Intel Enhanced Memory 64 Technology (EMT64T)

Supports Enhanced Intel SpeedStep Technology (EIST)

Supports Intel Hyper-Threading Technology

 

 

Supports 1066/800MHz FSB

Chipset

Intel chipset - Northbridge: Intel P965 Express chipset (with Intel Fast Memory Access technology) - Southbridge: Intel ICH8R

Memory

Four 240-pin DDR2 DIMM sockets

Supports DDR2 533, DDR2 667 and DDR2 800 DIMMs

Supports dual channel (128-bit wide) memory interface

Supports up to 8GB system memory

Delivers up to 12.8GB/s bandwidth

Supports unbuffered ECC/non-ECC x8 and x16 DIMMs

Expansion Slots

2 PCI Express x16 slots - CrossFire mode : PCIE 2 slot operates at x16 bandwidth. : PCIE 4 slot operates at x4 bandwidth. - Single VGA mode : Supports only one x16 bandwidth on PCIE 2.

2 PCI Express x1 slots

3 PCI slots

BIOS

Award BIOS

8Mbit flash memory

Power Management

ACPI and OS Directed Power Management

ACPI STR (Suspend to RAM) function

Wake-On-PS/2 Keyboard/Mouse

Wake-On-USB Keyboard/Mouse

Wake-On-LAN

Wake-On-Ring

RTC timer to power-on the system

AC power failure recovery

Hardware Monitor

Monitors CPU/system/Northbridge temperature and overheat alarm

Monitors Vcore/Vdimm/Vnb/VCC5/12V/V5sb/Vbat voltages

Monitors the speed of the cooling fans

CPU Overheat Protection function monitors CPU temperature and fan during system boot-up - automatic shutdown upon system overheat

Audio

Realtek ALC882 High Definition audio CODEC

8-channel audio output

True stereo line level outputs

S/PDIF interface

LAN

Realtek RTL8111B PCIE Gigabit LAN

Fully compliant to IEEE 802.3 (10BASE-T), 802.3u (100BASE-TX) and 802.3ab (1000BASE-T) standards

IDE

JMicron JMB368 supports up to 2 UltraDMA 100Mbps IDE devices

Serial ATA with RAID

6 SATA ports

SATA speed up to 3Gb/s

RAID 0, RAID 1, RAID 0+1 and RAID 5

IEEE 1394

VIA VT6307

Supports two 100/200/400 Mb/sec ports

Rear Panel I/O Ports

1 mini-DIN-6 PS/2 mouse port

1 mini-DIN-6 PS/2 keyboard port

1 parallel port

1 optical S/PDIF-out port

1 RCA S/PDIF-out port

1 COM port

1 IEEE 1394 port

1 RJ45 LAN port

4 USB 2.0/1.1 ports

Line-in, line-out (front R/L) and mic-in jacks

Center/subwoofer, rear R/L and side R/L jacks

I/O Connectors

3 connectors for 6 additional external USB 2.0 ports

1 connector for 1 external IEEE 1394 port

1 front audio connector for line-out and mic-in jacks

1 CD-in internal audio connector

1 connector for IrDA interface

6 Serial ATA connectors

1 40-pin IDE connector

1 floppy connector

1 24-pin ATX power connector

1 8-pin 12V power connector

1 4-pin 5V/12V power connector (FDD type)

1 front panel connector

3 fan connectors

EZ touch switches (power switch and reset switch)

PCB

4 layers, ATX form factor

24.4cm (9.6") x 30.5cm (12")

 

LAYOUT:

Dołączona grafika

 

 

POMIAR NAPIEC

 

.::: OFICIALNY BIOS :::. :326 tutaj

 

.::: BETA BIOS :::.:Tutaj

 

.::: STEROWNIKI :::.:Tutaj

 

.::: PORADY :::.

Po zrobieniu Clear CMOS`a brak odpowiedzi:

- wylacz zasilacz przelacznikiem na zasilaczu, odczekaj kilka sekund

-wlacz ponownie zasilacz i przytrzymaj klawisz INSERT gdy wlaczasz przyciskiem Power z obudowy

- kiedy uslyszysz dzwiek z plyty glownej pusc klawisz INSERT i szybko nacisnij DELETE zeby wejsc do biosu

 

 

Po uruchomieniu Windowsa nie wykrywa klawiatury i myszy podlaczonej przez port USB:

- podlacz klawiature pod 1 po lewej dolny USB port, mysz podlaczona musi byc na 1 po lewej na gornym porcie USB

 

 

Plyta bootuje sie i ciagle restartuje:

Wyciag jedna kosc ram i po ponownym uruchomieniu wylacz komputer przytrzymujac klawisz Power nastepnie wloz spowrotem pamiec ram, odlacz zasilanie od zasilacza i sproboj ponownie.

 

 

 

 

Moja wrazenia z uzytkowania:

 

Przede wszystkim klopotliwy poczatek nie chciala wykryc klawiatury i myszy na portach USB co w Gig DS3 nie wystepowalo.Jutro jesli uda mi sie wczesniej urwac z pracy dodam wyniki benchmarkow z porownania z moja poprzednia plyta glowna Gig DS3. Plyta startuje z FSB 500mhz bez podnoszenia napiecia na mostku.Jesli chcecie cos wiedziec na temat tej plytki to piszcie w tym temacie w miare mozliwosci odpowiem.

 

-

 

Rezerwacja na wyniki

Edytowane przez hausner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka z layoutu nawet przyjemna, gdzie ją dostałeś i za ile jeśli można spytać?

 

Ncix.com w Kanadzie 169$CAD +Tax :lol2:

 

 

ps.wieczorem testy B-) sprzet dostepny jak w sigu..

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez hausner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy ,z wielkim zniecierpliwieniem ,a najbardziej na max fsb z 1066 strapa.

Też miałem na nią chrapke,ale nigdzie nie znalazłem-widać za słabo szukałem

Hehe

Czekamy z fsb 550+ :D (widziałem gdzieś 575 na tej mobo)

ach to DFI jak to jeden kolo z XS podsumował - wszystko pięknie tylko za późno o pół roku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt poskładany odbyło się bez jakichkolwiek niespodzianek,teraz ładuje się Winda.

Takie spostrzeżenia na szybko:

1.Trzy dzielniki 1:1,4:5,2:3

2.Vcore dev+ 875mV

3.Vdimm 1,8-3,375V

4Vnb 1,25-2,0V(chyba bo już zapomniałem)

5.Ciekawa(dobra imho) reg wiatraków od60%-100% co 10%

 

Narka,trzeba troche poklikać. :lol2:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sliczna ;) Ale co racja to racja teraz juz powoli trzeba sie rozgladac za plytami na nowym chipsecie ;)

 

PS. Te 500 FSB bez podnoszenia napiecia to pewnie chlopaki z DFI firmowo podniesli ponad specyfikacje ;) Trzeba by miernikiem zmierzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek: :)

 

Dołączona grafika

 

Wszystko na najniższych ustawieniach napięc (oprócz Vdimm-tutaj 2,2V zapodałem).Na FSB 480MHz przy tych parametrach do windy wbił sie ale pi nie policzył;nie sprawdzone może memki ale raczej Vnb.Memki-timingi podstawowe ustawione ręcznie,pozostałe na auto,stąd takie wskazania.

No cyż; uczymy się P965,do piaskownicy nowy piasek dowieźli. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>> Ricci

Zapodaj 16M @ 6x500 ;)

Na razie do zawodów 6x500 nie staje. Musze ją opanować,po przekręceniu są restarty na dwóch kościach,na jednej ok.Po clear cmos wraca do normy i jest ok.Mam dwa nowe elementy,musze sprawdzić na co stać memki coby wiadomo było czy problem jest po stronie mobo czy ramu.Teraz jadę na 2:3 z ramem do góry sprawdze też jak działa 4:5 i jak ze stabilnością mobo.Na 6 x 500 trzeba jeszcze poczekac bo chaotyczne działanie powodują regułę korkociągu :lol2: (sypie się i nie wiadomo co)

 

@hausner

Zapodaj jak tam u Ciebie OC,u mnie fsb 500MHz na def nie poszło. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dfi Infinity P965-s Dark VS Gigabyte p965-DS3

 

Dołączona grafika

 

 

Testy robione na ustawieniach auto jedynie ustawienia ramu zmienione na 4-4-4-12 z biosu.

e6600- 3200Mhz

Corsairs XMS2 6400 2x512mb ddr2

Swieza instalka WinXP z sp2 bez jakilkowiek optymalizacji.

 

SPI 1M

 

15.812s

Dołączona grafika

15.937s

Dołączona grafika

 

 

SPI 32M

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-

 

 

PiFast

 

29.48s

Dołączona grafika

 

30.00s

Dołączona grafika

 

 

 

Wprime 32mb

 

865,937s

Dołączona grafika

 

868,375s

Dołączona grafika

 

 

SiSoft Sandra - memory bandwitch

 

7032 MB/s

Dołączona grafika

 

6627 MB/s

Dołączona grafika

 

 

SiSoft Sandra - multimedia

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

SiSoft Sandra - processor arithmetic

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez hausner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna rzecz jest u mnie; jak ustawię Vdimm powyżej 2,3V obojetne czy to jest 400MHz 1:1 czy 450MHz 1:1 to komp sie restartuje w momencie włączenia Orthosa (stress ram) lub Pi, przy tych samych ustawieniach lecz Vdimm=2,2V wszystko jest stabilne.

Czy termiczny styk na mostku NB może mieć na to wpływ?

Dzisiaj przesmaruję NB,ustawień pamięci w biosie jest też dużo oprócz timingów alpha(podstawowe+dodatkowe)6 innych ustawień(DFI ma bardzo rozbudowane tryby pracy ramek)Gdyby to była tylko kwestia ustawień to bajka...wgrałem też najnowszy bios...

Sprawdziłem też na alphach Venom-Crusher'a z wątku na XS i dalej to niewiele dało. :unsure:

No nic wieczorkiem dalsza część zabawy. :wink:

 

@hausner

Nie wiem czy Twoje pamięci wytrzymują np 2,3V jeżeli tak spróbuj czy Twoja mobo pracuje stabilnie(orthos stress ram) przy ustawieniu Vdimm=2,3-2,4V? (takty mogą być niższe np 400MHz).

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna rzecz po update na nowy oficialny bios, plytka wstala wczytal win i zawiesil sie, po restarcie juz nie wstala, nie pomoglo clear cmos ani przestawienie zworek, zmiana ramu, dziwne :(, reszta rzeczy sprawna wlasnie pisze z gigabyte ds3 i ram sprawny.Musze poczytac czy jest jaka szansa to naprawic samemu, aha pl. bootuje sie wiatraki sie kreca dysk startuje a grafika nie odpowiada, komp nie wylacza sie ale brak sygnalu

 

 

moje memki koncza sie na 2,1v wiec nie sprawdze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna rzecz po update na nowy oficialny bios, plytka wstala wczytal win i zawiesil sie, po restarcie juz nie wstala, nie pomoglo clear cmos ani przestawienie zworek, zmiana ramu, dziwne :(, reszta rzeczy sprawna wlasnie pisze z gigabyte ds3 i ram sprawny.Musze poczytac czy jest jaka szansa to naprawic samemu, aha pl. bootuje sie wiatraki sie kreca dysk startuje a grafika nie odpowiada, komp nie wylacza sie ale brak sygnalu

moje memki koncza sie na 2,1v wiec nie sprawdze..

Hmm niedobrze ... miejmy nadzieję że odżyje

Tymczasem gdzień daleko daleko ... pogonili DFI na strapie 1066 i dociągnęłi do 590MHz fsb ...

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c.d. :)

 

Dołączona grafika

 

1.Problem z pamięciami nierozwiązany.(sprawdzane również na 2 x 512 PDP ELK 1000 5-5-5 które na p5wdh robiły 545MHz 4-4-4 2,4V bios)

2.Napięcia Vdimm sprawdzane miernikiem pokazują +0,1V do nastawień biosu, np. bios Vdimm=2,2V, miernik Vdimm=2,3V

3.Mostek NB przesmarowany na ceramique.

4.Sprawdzane również na innej zasiłce Enermax 460W objawy podobne.

 

Wynik jest jaki jest,wydaje się że muszę sie skupić na przedziale FSB 470-480MHz z czworkami na ramkach optymalizować pozostałe alphy;jest realna szansa ze w tych granicach procek poleci ( x 9). :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik jest jaki jest,wydaje się że muszę sie skupić na przedziale FSB 470-480MHz z czworkami na ramkach optymalizować pozostałe alphy;jest realna szansa ze w tych granicach procek poleci ( x 9). :wink:

Oczywiście że szansa jest - w końcu na FC dobre procki śmigają w okolicach 4,4-4,5GHz (chociaż na SS Orthosa to nie zobaczysz raczej na takich taktach i SS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

480MHz na czwórkach :)

 

Dołączona grafika

 

@Yoto :wink:

1.W wolnej chwili możesz puścić na tych samych ustawieniach cpu i ram dla porównania;mój czas nie wydaje się być specjalny.

2.Ustawienia do OS:winxp+sp2,wydajność,bufor systemu,uruchomienie diagnostyczne,priorytet wysoki,bez zmian w rejestrze i bez CW.

3.Widzę,że masz nowe memki,dużo mocniejsze od poprzednich G.Skill'i ?;zresztą te OCZki polecałem Blue bodajże.

4.Gratki za 17k w Nuclearus. :)

5.Chyba atakujesz Pi16 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yoto :wink:

1.W wolnej chwili możesz puścić na tych samych ustawieniach cpu i ram dla porównania;mój czas nie wydaje się być specjalny.

2.Ustawienia do OS:winxp+sp2,wydajność,bufor systemu,uruchomienie diagnostyczne,priorytet wysoki,bez zmian w rejestrze i bez CW.

3.Widzę,że masz nowe memki,dużo mocniejsze od poprzednich G.Skill'i ?;zresztą te OCZki polecałem Blue bodajże.

4.Gratki za 17k w Nuclearus. :)

5.Chyba atakujesz Pi16 ? :)

nieco mocniejsze od Gskili (zreszta kto to wie :D albo mam i975 albo i965 źle ciągnące memki - bo taki jest quadgt)

Z Pi nic nie będzie - albo mobo albo proc nie podołają

spróbuję przepuścić 6x480

Co masz za memki ? jakoś słabo idą (alphy takie sobie ...)

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieco mocniejsze od Gskili (zreszta kto to wie :D albo mam i975 albo i965 źle ciągnące memki - bo taki jest quadgt)

Z Pi nic nie będzie - albo mobo albo proc nie podołają

spróbuję przepuścić 6x480 Co masz za memki ? jakoś słabo idą (alphy takie sobie ...)

Wziąłem te A-DATA 2GB Kit DDR2-800 Vitesta Extreme (M) na Micronach , j/n:

1.W sumie niedrogie były i dodatek do mobo ;wykorzystałem koszty przesyłki

2.Sa na BP i myślałem że nap ich pogonię,a tu taki klaps wyszedł(mam nadzieję że narazie :lol2: )

3.Alphy takie dałem być może ostrzej pójdą.(na i965 2dni jadę :oops: ) :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem te A-DATA 2GB Kit DDR2-800 Vitesta Extreme (M) na Micronach , j/n:

1.W sumie niedrogie były i dodatek do mobo ;wykorzystałem koszty przesyłki

2.Sa na BP i myślałem że nap ich pogonię,a tu taki klaps wyszedł(mam nadzieję że narazie :lol2: )

3.Alphy takie dałem być może ostrzej pójdą.(na i965 2dni jadę :oops: ) :wink:

POdbij Vmch i alphy polecą ostrzej

Tak na szybko - bez CW, ale w normalnym trybie (nie lubię diagnostyka)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem trochę w dodatkowych alphach,uruchamianie też normalne,~1,5sek straty ale to już jakoś wygląda. :wink:

 

Dołączona grafika,

 

Edit:

POrada dla pragnących wysokiego fsb "Set GTL+ Driving Strength to 2 and DQ Calibration 4 or 5 for 500+ FSB"

Dzięki za info. :wink: Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- DDR configuration mode AUTO- GTL+ Driving strength AUTO- Enhance data transmitting FAST- Enhance Addressing FAST- DQ Calibration 4- MCH ODT latency 3

dane z XS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

490MHz na czwórkach

 

Dołączona grafika

 

Najprawdopodobniej zlokalizowałem problem niemozności ustawiania wyższego Vdimm,przyczyną jest...zasilacz.Przeczyściłem go z kurzu,ustawiłem lepiej(chłodzenie) i V dimm dało się ustawić 4 stepy wyżej(reg co 0.025V przedtem 2,2V teraz 2,3V to bios miernik+0,1V).Przypuszczam że linia 3,3V jest bardzo mało obciążona(o ile w ogóle jest wygląda na to że ram jest zasilany z lini5V) .Przy wspólnych(ociązeniowo) liniach 3,3V i 5V w przypadku nie obciążenia jednej z nich zasilacz może z lekka świrować.

 

Efektem podniesienia Vdimm z 2,2V do 2,3V(bios)jest praca memek na 490MHz 4-4-4,gdzie przedtem (2,2V)nie było o tym mowy.

No cóż przymierzam się do wymiany zasilacza;wybór padł na Antec TruePower Trio 550W--> ma wszystkie linie oddzielne więc nie powinno być tego typu problemów(może być ?)

Słowo o wyniku w Pi: parametry:

- Enhance data transmitting =auto

- Enhance Addressing=auto

Ustawione na auto,przy zmianie na fast zyskuje się ok 6-7 sek(ale ramce przy tym Vdimm nie poszły),taką własnie różnicę uzyskałem na niższym ustawieniu 6x480MHz,screeny wcześniej w wątku. :wink:

 

No i cyfrówka znów odjechała :unsure: (zasilacz)

 

@ryba

Thx,za info. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny link,dzieki. :wink:

 

@hausner

Prośba: informacje z tego linka,ustawienia biosu-komentarze-->opracować na pierwszej stronie po polsku,dużo tego jest, może zakładka: Genie BIOS Setting w pierwszej kolejności. :wink:

Z góry dzieki. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...