Skocz do zawartości
kris592

Wymiana Zasilki Na Delte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy ten fortron którego posiadam jest odpowiedni do tego zestawu? Mocno się grzeje i halasuje. Może lepiej wymienić go na Delte. Tylko pomóżcie ktory model bedzie wsamraz please :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jakąś nówkę, niż szrota po przeróbkach? Może Modecom MC-350W?

1. to nie szrot po przeróbkach

2. nawet gdyby to była wersja 400W z przeróbka to ten szrot jest mocniejszy od nieszrotu MC

3. moze zerknij jaki sprzęt ma człowiek (zasilany symetrycznie a nie z 12V) więc po co doradzasz cos do nowoczesnychj konfigów zasilanych z 12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. moze zerknij jaki sprzęt ma człowiek (zasilany symetrycznie a nie z 12V) więc po co doradzasz cos do nowoczesnychj konfigów zasilanych z 12V

Nie chcę się wstrącać,ale czy mógłbyś powiedzieć oco w tym chodzi??...jeśli się mylę to pewnie chodziło Ci o te wtyczkę 4 pin(12v),bo jeśli tak to napewno on posiada tą właśnie wtyczkę i jest z 12v...więc dla niego jest ważne a poza tym posiada procek Intel Celeron D na rdzeniu Prescot i wymaga dodatkową wtyczkę 12 v

 

A nie lepiej jakąś nówkę, niż szrota po przeróbkach? Może Modecom MC-350W?

A właśnie że nie jest aż taka podróbna...a co do tematu oczywiście polecam do tego konfingu brać zasilkę Delta DPS-350-PB2 :D ,przynajmniej ja teraz aktualnie posiadam tą zasilkę i jestem z niej (na razie) zadowolony bardzo cichy i mało się grzeje :wink: .

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wstrącać,ale czy mógłbyś powiedzieć oco w tym chodzi??...jeśli się mylę to pewnie chodziło Ci o te wtyczkę 4 pin(12v),bo jeśli tak to napewno on posiada tą właśnie wtyczkę i jest z 12v...więc dla niego jest ważne a poza tym posiada procek Intel Celeron D na rdzeniu Prescot i wymaga dodatkową wtyczkę 12 v

proc zasilany jest z 12v a grafika radeon 9700 z 5V więc symetrycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sinsx

Hey, posiadam tego Fortrona co kolega @kris592. U mnie jest bardzo cichy i chłodny nawet po 12h pracy !!(mam ob. Ultramedii Black więc zadna revelka), wszystko jest stabilne. I korzystam z 12V. Jeszcze tylko nie podkręcałem sprzętu, ale mnie to nie bawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbył się pojedynek Fortron FSP400-60PFN Vs Delta DPS-350PB-2. Ten pierwszy dostał sromotne baty :lol: Ta delta o wiele lepiej pasuje do mojej konfiguracji. Dzięki tyranxp za użyczenie sprzętu do porównania.Z uwagi jednak na to, że wole mieć troche zapasu mocy wybrałem model:DPS-450PB-4 D. Potestujemy i zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Delta 350W jest swietna. A co do DPS-450PB-4 D to troche bide wybrales. Dobry zasilacz, ale trzeba bylo brac 400W za 55zl. Ona ma 3 linie 12V, jest o niej osobny temat troche nizej. Swietny zasilacz, sam teraz mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbył się pojedynek Fortron FSP400-60PFN Vs Delta DPS-350PB-2. Ten pierwszy dostał sromotne baty :lol: Ta delta o wiele lepiej pasuje do mojej konfiguracji. Dzięki tyranxp za użyczenie sprzętu do porównania.Z uwagi jednak na to, że wole mieć troche zapasu mocy wybrałem model:DPS-450PB-4 D. Potestujemy i zobaczymy...

Może napiszesz coś więcej na temat tego jak radziała sobie delta? Komputer wogóle się nie uruchamiał, pracował niestabilnie, czy inne objawy tych batów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbył się pojedynek Fortron FSP400-60PFN Vs Delta DPS-350PB-2. Ten pierwszy dostał sromotne baty :lol: Ta delta o wiele lepiej pasuje do mojej konfiguracji. Dzięki tyranxp za użyczenie sprzętu do porównania.Z uwagi jednak na to, że wole mieć troche zapasu mocy wybrałem model:DPS-450PB-4 D. Potestujemy i zobaczymy...

....nie ma za co dziękować :wink:

Ta Delta 350W jest swietna. A co do DPS-450PB-4 D to troche bide wybrales. Dobry zasilacz, ale trzeba bylo brac 400W za 55zl. Ona ma 3 linie 12V, jest o niej osobny temat troche nizej. Swietny zasilacz, sam teraz mam.

...tak ale ta Delta 400W owszem ma 3x linie 12V tylko że ma za słabe natężenie i w sumie wychodzi 32A ale to jest nieprawda napewno ma mniej .A poza tym linia +5V też ma znaczenia dla tego konfingu,więc to jest za mało.

Może napiszesz coś więcej na temat tego jak radziała sobie delta? Komputer wogóle się nie uruchamiał, pracował niestabilnie, czy inne objawy tych batów?

Jak sprawdziliśmy Fortron został lanie od Delty (mimo obaj mieliśmy ten sam zasilacz tylko że mój się już spalił :mur: o tym już wcześniej napisałem w innych postach) :blink: mimo że ma większą moc ale to nie oznacza że lepszy a jednak Delta okazała się lepsza od Fortrona :mur: .Różnica była duża: napięcia były zdecydowanie wyższe od Fortrona (w stanie normalnym jak i w stresie) i do tego Delta trzymała dużo lepiej te napięcia i stabilnie oraz do tego nie robi zbyt dużego wahania jak przypadku było u tego Fortrona jakieś 0.25-36V na linii +12V (to już ponad 5% normy :? ).

Wszystko było sprawdzane oczywiście miernikiem :D do którego trzeba było jeszcze doliczyć za dokładnośc pomiaru tj ±0.05%.I jeszcze muszę powiedzieć że sprzęt był jeszcze dodatkowo podkręcony ponad 3.7 GHz !!

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napiszesz coś więcej na temat tego jak radziała sobie delta? Komputer wogóle się nie uruchamiał, pracował niestabilnie, czy inne objawy tych batów?

 

Chyba kpisz sobie.Delta 350 bije tego fortrona na łeb na szyje i jak tam jeszcze można.Napięcie stabilne, cisza.wziąłem jednak 450-tke żeby po wymianie jakiegoś podzespołu (najlepiej całego tego złomu) nie licząc myszki (jest bardziej precyzyjna niż skalper chirulgiczny) hehe zasilacz nadal dawał rade.Pozdrawiam wszystkich którzy przyłaczyli się do tematu. :wink:

 

 

The end....

 

peace for all :-P

Edytowane przez kris592

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziąłem jednak 450-tke żeby po wymianie jakiegoś podzespołu (najlepiej całego tego złomu) nie licząc myszki (jest bardziej precyzyjna niż skalper chirulgiczny) hehe zasilacz nadal dawał rade.Pozdrawiam wszystkich którzy przyłaczyli się do tematu. :wink:

Średni interes zrobiłeś kupując 450W, po wymianie jakiegoś podzespołu i tak 350W dałby radę, a jak zmienisz paltformę na coś nowoczesnego to i tak muisz zmienić zasiłkę, bo to sprzęt na zestawy symetryczne, a obecnie zasiłki to wybitne 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pod a64 + 6800GS bardziej pasowałaby Delta DPS-400MB-1 A niż DPS-350-PB2 ??

Przez chwilę myślałem o Pentagramie 460, ale skoro można taniej i lepiej to po co przepłacać .... B-)

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średni interes zrobiłeś kupując 450W, po wymianie jakiegoś podzespołu i tak 350W dałby radę, a jak zmienisz paltformę na coś nowoczesnego to i tak muisz zmienić zasiłkę, bo to sprzęt na zestawy symetryczne, a obecnie zasiłki to wybitne 12V.

 

Jak zacznie brakować mocy zawsze można zrobić fuzje dwóch zasilaczy.Już się w to bawiłem.Wcześniej się przejęzyczyłem nie będe modyfikował tego pc-ta (niezbyt opłacalne).Lepiej pomyśleć o drugim do kolekcji hihi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Kolega wymiania apre części w kompie i chcę wiedzieć czy jego delta to wytrzyma (taka sama jak tu: http://www.allegro.pl/item207895005_delta_...s_fvat_ss.html)

Ma wszystko na socket 754

Althon 3000@kręci się do 2900MHZ na napięciu 1,65-1,7

Epox 8NPA7I

2x1GB Twinmos 400MHZ CL3 @ 440MHZ CL2 (napięcie 3,2-3,3)

Samsung 250GB (ten cichy stata II ale chodzi jako stataI)

Palit 7900GS 630/800

Napiszcie czy zaisiłka da rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mineło trochę czasu.Już mam całkiem inną konfiguracje.I znów staje przed wyborem nowej zasiłki.Ta delta do starego konf. była ok. ale teraz brakuje jej mocy na lini 12v.I ogólnie boje się, że mi wyjara sprzęt.Kusi mnie o/c grafy ale wole nie ryzykować na tej delcie :? . Jaki zasilacz będzie odpowiedni. W gre wchodzi poźniejsze przejście na SLI.Cena ok. 500zł Jeśli chodzi o moje piorytety to lubie ciszę,i zapas mocy :wink: . Z góry dziex!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem troche inne rozwiązanie a mianowicie zrobiłem fuzje dwóch zasiłek (Delta 450 +Fortron 400) :) .Było troche strachu ale udało się.I efekt kąńcowy jest super.Napięcie w stresie odchyla sie teraz do wartości: 11,86v na grafice.W kąńcu będe mógł się pobawić w o/c grafy bo zrobił się mały zapasik wacików :lol2: A tak to wygląda w realu:post-145179-1203104639_thumb.jpg Nie za pięknie ale co tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...