Jump to content

tyranxp

Stały użytkownik
 • Posts

  259
 • Joined

 • Last visited

tyranxp's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

-11

Reputation

 1. Daję sobie już z tym spokój i kupiłem sobie karte na USB i tym razem uważnie przejrzałem urządzenie pod kątem sterów. Jak na razie ma tam wszystko czego trzeba....przynajmniej na razie 😕
 2. Dalej to samo ;( Jak na obrazku tak samo z innymi sterownikami. Tylko jedynie te sterowniki na stronie MSI instalują się bez problemu (ale jak wspomniałem nie ma tych opcji co mnie interesuje)? A te starsze już nie ;( Co prawda tego błędu można ominąć ale i tak nie działa.
 3. Witam, Spróbowałem wymusić instalacje starego sterownika Realtek R2.82, ponieważ obsługuje procesor. Ale nie działał lub system automatycznie zainstalował swój sterownik..co jest mega irytujące. Z tym sterownikiem używałem na starej płycie MSI Z87-G43 oraz ten sam system W10 wersja 20H2 i nie było problemów. Faktycznie wygląda to dosyć chamstwo. Na stronie producenta MSI jest jeszcze gorszy sterownik niż zainstalowany przez system W10. Może ma ktoś jakiś jeszcze inny sposób czy pozostaje kupić inną kartę dźwiękową bez gwarancji że będzie inaczej 😕 Albo może przejdę na inną wersje Windows np. W7. Ale nie wiem czy będzie obsługiwać tą nowszą płyte, bo w ogóle na stronie MSI nie ma sterowników pod starsze systemy.
 4. Czy ktoś posiada płyte główną Msi Z490-A Pro i mógłby sprawdzić czy posiada opcję "Tłumienie zakłóceń" oraz "Redukcja szumu" "Usuwanie echa" w sterowniku dźwiękowym mikrofonu? Spróbowałem pobrać sterownik zarówno ze strony produenta jak i ze strony Realteka. Niestety żadna z nich nie posiada takiej opcji to znaczy że to są możliwości procesora dźwiękowego Realtek® ALC892? Pytam, ponieważ mam problem przebijającym dźwiękiem znajomych z Discorda. Co ciekawe jak gram to dźwięki z gry nie przebijają ale znajomi coś mówią już tak.
 5. Witaj miałem ten sam problem i też kupiłem w tym miesiącu. Myślałem że kupiłem zły zasilacz bo miał w zestawie 2x 8 pin CPU. Ale okazuje się że ten 8 pin jest rozłączalny. Nie wiem jak ale lepiej mieć zasilone 8+4 pin jak nie chcesz mieć problemów.
 6. A no faktycznie, dopiero co ją sprawdziłem. Ale ze mnie debil 😉
 7. Dzisiaj odebrałem zamówiony zasilacz MSI MPG A650GF. Od razu zauważyłem że na płycie MSI Z490-A PRO wymaga 8+4 pinów zasilania CPU na płycie. A zasilacz posiada tylko 8 pinów lub 8+8 pinów w zestawie. W ogóle w zestawie nie ma chociażby 4 pinów. Czy zakupiłem zły zasilacz? Jaki zasilacz powinien zakupić żeby weszło do płyty głownej?
 8. Albo jestem głupi albo kolega pomylił się z zasilaczem. Ten zasilacz MSI MPG A650GF nie ma w ogóle wtyczki 4 pinów dla CPU! Ma w zestawie albo 8 pinów lub 8+8 pinów. A płyta główna MSI Z490-A PRO wymaga 8+4 pinów na CPU 😕 Dzisiaj składałem kompa i niestety utknąłem na zasilaczu.
 9. Komp czyszczę co miesiąc i nie mam tam ani tona kurzu 😄 Nawet zasilacz wygląda jak nowy.
 10. Zapomniałem dodać że na płycie zauważyłem dziwne odczyty temperatury CPU i pokazał raz ujemną wartość potem normalną. A poza tym jak wspomniałem o spadkach taktowania procesora jakiej udało mi się obserwować. W obu przypadkach to już lepiej kompa zmienić 😄
 11. No tak zapomniałem dodać do listy: SilentiumPC Fera 5 120mm
 12. Czy opłaca się brać pamięci z 4000 Mhz do tego zestawu? Na razie taki zestaw wybrałem: Intel Core i5-10600KF 4,1GHz BOX (BX8070110600KF) MSI Z490-A PRO GoodRam IRSSDPRP34B01T80 MSI MPG A650GF CRUCIAL BallistiX 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz (BL2K8G36C16U4B) Antec New Gaming NX800 (0-761345-81080-7)
 13. @rdaneel wątpię ale udało mi się znaleźć coś jeszcze. Zauważyłem przy okazji jak taktowanie procesora spadały do 1 Ghz a potem spowrotem i dalej nie byłem w stanie śledzić bo komputer automatycznie zresetował. Po restarcie wszystko wraca jakby do normy. Ale niestety jak opisałem to dzieje się za każdym razem przy pierwszym uruchomieniu komputera i dopiero po odpaleniu gry Destiny2. Bez odpalenia gry wszystko jest OK ale jak znowu gre odpale to problem dalej jest taki sa ;( Nie mogę zamienić pamięciami ponieważ pracują w trybie dual i jest aktywny XMP.
 14. Mógłbyś jeszcze raz podać tego 4000 Mhz RAM którego wcześniej podałeś?
 15. Co do karty dźwiękowej i nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale używam Discorda. Komunikator głosowy z mikrofonem. A te karty dźwiękowe nie mają wejścia mikrofonowe. Dobra na razie wezmne bez dźwiękowej i zobaczę ile płyta da rade i podłącze obecnie starego wzmacniacza.
×
×
 • Create New...