Skocz do zawartości
Juzef

Jaka Buda ;] Dla Mnie

Rekomendowane odpowiedzi

Widać że nie miałeś do czynienia na żywo z Aplusem. Ja miałem okazje oglądnąć chiefteca i mam aplusa i wiem że to co Ty napisałeś to to nie do końca prawda :-| Po pierwsze obudowy tracera pod żadnym względem nie masz o porównywać do w/w Aplusa. to tak jakbyś porównał codegena do huntkey'a :?

Hehe, ja tyko oglądałem tego Aplusa, w tej cenie to może i jest to dobry wybór ale ogólnie wygląda marnie w porównaniu z Chiefteciem. A te ostre słowa krytyki to żeby przekonać niezdecydowanego Juzefa do lepszej budy :)

I nie ma co oszczędzać na budzie, kupujecie drogie procesory/grafiki i inne i zmieniacie co pare miesięcy, a szkoda 100zł więcej na dobra bude. Jak sie kupi dobrą bude to jeszcze Wasze dzieci i wnuki z niej będą korzystały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juzef - przyznaj się - Ty jesteś babą. Zmieniasz zdanie częściej niż moja ex. Dramat... :mur: Juzefa, a nie Juzef :-P

 

:wink:

 

Ja tam nic nie mówię, ale to co na zdjęciach wygląda nienajgorzej może w realu wyglądać gorzej jak krowia kupa. Wiesz, dział marketingu już zadba o to, żeby piersi zawsze były większe, a wady lakieru mniejsze. Ja bym się w to nie pakował, chyba że budę zapakujesz głęboko pod biurko i nie jesteś przesadnym estetOM. Taka sama jest TU za 275 zylka. Sam musisz stwierdzić, czy to duża różnica czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Juzefa ;) tą bude z angeli ma kilu użyszkodników naszego forum i są tam jakieś drobne wady, ponoć za wcześnie po malowaniu je pakowali, jakoś nikt na to nie narzekał specjalnie a bude sobie chwalą, poczytaj temat o budach Chieftec.

Jak jesteś z Wrocka to wybierz sie do tego sklepu (sikorskiego, nieopodal pl. 1go maja) i obejżysz ją sobie czy Ci sie podoba czy nie.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łokutfa.. :blink: No fizjologicznie bynajmniej wasze podejrzenia nie mają podstaw. Tylko to niezwykle trudna materia się okazała i po prostu nie mam tu pewnych podstaw dla własnej oceny.

No cóż, od jakos tak pół godziny jestem bliższy wyboru Aplusa, chief'a bez gwarancji bym nie ryzykował, a z gwarancja to dla mnie za dużo - przeca za proca dałem 245.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga Juzefiono,

 

A po kiego Ci gwarancyja? Azaliż mechanicznych części obudowa ta nijakich nie posiada. A kiedy swoimi paluchami od topora sama coś ułamiesz, to i tak Ci nikt gwarancyi nie uzna i tak - choćbyś miała dekolt do pępka. Wiatraków i tak (chyba?) tam nie ma, to już w ogólnej ogólności części samodzielnie ruchomych nie ma.

 

Twój Na-pole-on

 

Nic nie myj - niedługo przyjeżdżam :rolleyes:

 

 

Wiecie pewnie, że z Na P.O. Leona to świnia była zbereźna jak jaki uczestnik Love Parade? Hmmm, a może to był Sobieski??? Łotewa...

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to sie obudowe kupuje raz - a dobrą. Będzie służyć przez kilka pokoleń płyt głównych. Warto licytować na allegro w tych aukciach co nieraz nowe budy wystiają od 1 zł, mozna czesto zaoszczędzić nawet 100 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"przeca za proca dałem 245" :)

A ja 109zł za Sempa, a na Chief'a 200zł...

Jak wyżej, buda to zakup na lata.

IMO Chief :)

 

Pozatym jak co to Madtech na allegro Chief'a BH za 199zł nowego bez wad z 2 letnią gwarą sprzedaje :)

Nie mówiąc o licytacjach.

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to sie obudowe kupuje raz - a dobrą.

Też tak uważam, ale 'dobrość' jest tu względna.- gdybym miał 1k do dyspozycji, taka za 600 by mnie nie interesowała.

IMO Chief :)

Zaczynam podejrzewać czy wy aby nie jakaś agentura Chiefteca.... :lol:

Pozatym jak co to Madtech na allegro Chief'a BH za 199zł nowego bez wad z 2 letnią gwarą sprzedaje icon_smile3.gif

Nie mówiąc o licytacjach.

E, nie bardzo widzę. Szefy chodzą po ~190, to takie jak z angela.pl.

A więc, jutro przy sprzyjających warunkach zajadę do tego Angeli, ew. Zenfista i obadam. Z tych tam dostępnych podchodzi mi niejako ew. także CM elite 330. Ma wiatraki gdzie trzeba i jako tako wygląda. Ten chieftec mnie zastanawia, zależy jak to będzie wyglądało... Są gdzie realistyczne zdjęcia takiego egzemplarza? A z allegro, dyche tańszy http://allegro.pl/item193897787_chieftec_c..._b_okazja_.html - to z tego samego źródła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item193837528__chieftec_...ocja_nowa_.html

To samo co angela, tylko czarno (w zasadzie ciemno-szaro) - srebrne :)

 

A co do:

"Zaczynam podejrzewać czy wy aby nie jakaś agentura Chiefteca.... "

 

Póki się go nie ma to się go olewa... ale odkąd zawitał do mnie do pokoju to potrafię przystanąć przed nim i się nim zachwycać :) (ahh ten urok Chief'a)

Jego prostota jest piękna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też powiem, że Chieftec.

 

Gdzieś na allegro są BH lub CH za 199 bez wad - o tu o widzę, że już ktoś dał link mój błąd

 

Sam właśnie kupiłem, tylko lekko używaną, mam 2 dni i nie oddam nikomu :D

Edytowane przez P@t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem chieftecka z allegro, i w stosunku do mojej zwyklej, obecnej obudowy, jest to sprzęt innej klasy. Nie ma co nawet porywnywać bude za 100 zł z hakiem do chieftecka, nawet te najtańsze są klasą samą w sobie. Choćby takie blachy: porządne, grube. U mnie jedna ścianka waży tyle, co 1/3 całej starej obudowy :P też polecam chieftecka, będę w niego pakować nowy komp w wakacje, teraz lezy pod biurkiem w kartonie i czeka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupowalem ta bude w angeli to z kilku sobie wybralem z najmniejszym syfem. w sumie ciezki wybor bo uszkodzenia nie sa mocne, a kazdy egzemplarz podobnie. ogolnie tych wad pod biurkiem nie widac, a buda jest przekozacka. nie daje glowy ale 8*00GT* powinna sie zmiescic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zaosczędzić trochę pieniędzy i kupić porządną obudowę bez fajerwerków, to poczytaj nieco o obudowach Foxconna. Jest kilka modeli, mozesz znajdziesz coś dla siebie. W googlach znajdziesz parę recenzji. Mnie się o te obudowy nie pytaj, bo wiem o nich tylko tyle, co przeczytałem w necie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec gadki, dziś sprawa się rozstrzygnęła. Dołączyłem niniejszym do Chieftecowej mafii - egzemplarz z Angeli, niebardzo pokiereszowany, tylko cholernie ciężki i trudno się go na rowerze wiozło. Ale jest i na pierwszy rzut oka nie żałuję. Zobaczę w pełni jakie to ma feature'y jak złożę do kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec gadki, dziś sprawa się rozstrzygnęła. Dołączyłem niniejszym do Chieftecowej mafii - egzemplarz z Angeli, niebardzo pokiereszowany, tylko cholernie ciężki i trudno się go na rowerze wiozło. Ale jest i na pierwszy rzut oka nie żałuję. Zobaczę w pełni jakie to ma feature'y jak złożę do kupy.

Zarzuć jakieś foty co by było na czym oko zawiesić :P i zapraszam do tematu o chiefteckach, od teraz jesteś tam boss bo masz bosską obudowę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiściej, jak się oświetlenie poprawi gdzie z rana, zapodam co należy. Póki co badam zawartość pudła i zagadką pozostaje dla mnie zastosowanie tej dziwnej metalowej obrączki... cóż to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierścień ferrytowy - zmniejsza zakłócenia elektromagentyczne. Przynajmniej w teorii. Czy faktycznie coś daje? Chyba tylko inżynierzy Chiefteca wiedzą. Nie zakładaj tego na palec bo potem nie schodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierścień ferrytowy, załóż to na jakieś kable, ja to chyba uzyje do upięcia kabli, albo czegoś innego. Jak będzie mi hałasować pod wpływem wibracji, to wywale, bo nic konkretnego on nie daje. Slyszalem ze dobrze jest go miec na zasilaniu grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem czy jest taki zbędny :)

W końcu na kablu od monitora + na zasilaczach niektórych też jest :)

Czyli zbędnym bajerem nie jest chyba.

 

Ja osobiście go u siebie nie dostałem (mimo, że był wypisany jako element paczki), mała strata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana wspord posiadaczy CH! :D

Ja ta bude musialem niesc do samochodu w rekach az pod sadowa :D

A buda jest warta swojej ceny, cieka ale i solidniejsza od reputacji .pl rzadu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana wspord posiadaczy CH!

Dziękuję, obędzie się bez owacji :rolleyes: Jak na razie nie stwierdziłem większych wad, nizej zapodaje foty, na których jednak nie udało mi się uchwycić wad lakierniczych, ale są one niewielkie w porównaniu z egz. wystawowym. A targać to ją musiałem rowerem aż za Psie Pole, więc lekko nie było, ale myślę że się opłacało...

Nie zakładaj tego na palec bo potem nie schodzi

Ciekawe, że taka była moja pierwsza myśl... :lol2: No dobra, gdzieś upchnę...

post-147041-1179382586_thumb.jpg post-147041-1179382608_thumb.jpg

Edytowane przez Juzef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...