Skocz do zawartości
dw86

Potrzebuje Opinii Jakie Wybrac Najkozystniejsze Pozespoły

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, noszę się z zamiarem wymiany wiekszosci części w moim kompie. Mam na to jakieś 1200 zł, max 1400.

Czytalem tu na forum troche opinii na temat różnych zestawów i wybralem coś takiego:

+ Abit KN9

+ AMD Athlon 64 x2 3600 +Box (brisbane)

+ grafa i tu mam problem bo nie wiem czy dobry bedzie wybór GF 7600 czy lepszy 7900 GS. Mam tez pytanie czy Palita czy Galaxy, prosze mi pomoc bo zupełnie się pogubiłem.

+ A Data Vitesta 1GB

+ zasilacz to tez taż sie nie orientuje ale pewnie Chieftec GPS 350EB

+ Dysk Segate 250 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit lepszy bo tańszy, a OC ma też bdb. Jakość ma jak Gainward, czyli bardzo dobrą. Jak masz kasę to 7900GS.

 

Zasilacz HuntKey 350W / BQT 350W

Chiefy sa dobre, ale głośne.

 

Dysk weź z 16MB kaszy,

 

A tak poza tym to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno wszystko zrozumial B-)

 

pamieci mozesz wziac goodramy. tez sa bardzo tanie, a ostatnio podobno nawet na micronach je produkuja (dobre oc :))

 

co do karty graficznej to zalezy ile ci pieniazkow zostanie. palit 7600gs sonic albo 7900gs zwykly. jezeli ci starczy na jeszcze wiecej (ok. 580 zl) to kupuje galaxy geforce 7900gs coolermaster 600/1600 SUPER.

 

zasilacz to j/w huntkey 350w (w rzeczywistosci ok. 450w). mozesz go zamowic ze strony www.zenfist.pl

 

panu powyzej z dyskiem chodzilo zeby mial 16mb cache. jezeli ci wystarczy to kup wd caviar wd3200aaks. wypadl ostatnio znakomicie w testach. jezeli to troche za duzo to chyba bedzie lepszym rozwiazaniem seagate z serii 7200.10.

 

procesor i plyta glowna wporzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 18 mb cache ma duze znaczenie? Mysle ze optymalny dysk do moich potrzeb to 250 gb i nie sądze zeby mi to bylo malo. Zastanawialem sie wlasnie pomiędzy WD Caviar a Segate. Jesli coś polecacie szgolnie to prosilbym o linka zebym pozniej w sklepie mogl powiedziec dokladnie ze ten model mnie interesuje.

 

Aha i jeszcze co do tych kart to wiem ze ta 7900gs coolermaster 600/1600 jest EXTRA ale jak to sie ma do zwykłego 7900 gs? Czy bedzie troszke rożnicy? Bo w cenie to napewno. A jesli bym podkręcil zwykła 7900gs to mysle ze da rade pociagnącć nowsze gry i powinna wystarczyć na kilka lat co?

 

Godramy mam teraz ale to troche za mało 2x256 ddr, pewnie trzeba bedzie kupic nowe a tych sie pozbyc.

 

No a jesli chodzi o zasilacze to czekalem na jakąś podpowiedź, mam nadzieje że ten huntkey bedzie dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit lepszy bo tańszy, a OC ma też bdb. Jakość ma jak Gainward, czyli bardzo dobrą. Jak masz kasę to 7900GS.

:D kolega raczy zartowac prawda ...

Unikaj PALITA iGAINWARDA za pewne jak wiesz Palit jakis czas temu wykupil/przeja calego Gaimwarda i od tego czasu marka Gainward schodzi na psy i do w zastraszajacym tepie .

TAk naprawde nie ma juz kart Gainward zostala tylko marka a karty spzredawane pod nazwwa GAINWARD to badziewne Pality w koszulce gainwarda.

Od czasu przejeceia pzrez Palita firmy Gainwart palit wykorzystuje tylko dobre imi i marke bardziej znanej firmy. Nie robiac nic w kierunku tego aby chociaz podczymac dobre imi i dobry produkt gainwwarda o rozwoju juz nie wspomne.

Serwis gainwarda nie istnieje jesl ci nawali karta to zapomni ze dostaniesz nowa :D serwis trwa bardzo dlugo do 3 miesiecy albo i dluzej a dostaniesz ten sam spzret co osdales tylko ze polutowany badziewnie .

Jesli szukasz problemow to Palit & gainwart ci to zapewnia , swoja droga czemu Palit jest najtansyz??? bo ma produkuje najgorsze karty chodzi mi o samo wykonanie i podzespoly na czyms trzeba ostzredzac prawda .

 

Chcesz dobra karte to wez cos og Galaxy,Gigabyte,MSI,Asus.

 

 

Aha i jeszcze co do tych kart to wiem ze ta 7900gs coolermaster 600/1600 jest EXTRA ale jak to sie ma do zwykłego 7900 gs? Czy bedzie troszke rożnicy? Bo w cenie to napewno. A jesli bym podkręcil zwykła 7900gs to mysle ze da rade pociagnącć nowsze gry i powinna wystarczyć na kilka lat co?

Na kilka lat co ci nie starczy :) ale tak na rok moze 1,5 to spokojnie .Roznica jest 600/600 da sie wykrecic na 675/1900 :D a te "zwykle " galaxiaki wiem ze leca 670/1750-1800 a wiec roznica jaks napewno jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem że dzisiejsze Pality 7300Gt, 7600GS i 7900GS to jedne z najlepiej podkręcających się kart. Kręcą się lepiej od nowych Galaxy.

Jak nie wiesz o czym piszesz, to nie pisz. O ile Gainward stracioł swoją renome po połaczeniu z Palitem, to Palit bardzo wiele zyskał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 7600 gs:

Co do serwisu palita to się nie wypowiem bo nie wiem.

Co do OC 7600 gs - no jest nieco słabsze 50-70 Mhz na memkach i na rdzeniu i z niższych wartości się zaczyna.

I do tego przy v-modach są drobne kłopoty bo trzeba przelutowywać zabezpieczenie a w galaxy nie.

Przy extremalnych zabawach nie ma chyba różnicy czy to palit czy galaxy.

Ale galaxy jest średnio 50zł droższe [;

Pozdrawiam

i jeszccej jeden maly mankament .Palit po O/C pada 2 razy szybciej niz np Galaxy.

Za szybko wyciągasz wnioski - mój palit chodzi oc'nięty już 3 miesiące - ostatnio wgralem mu bios na 400/700(1400) w d2 i na 500/700 w 3d z początkowych 450/500.

Do grania 600(570)/1550 temperatura w 2d 42, w 3d poniżej 58 - oczywiście galaxy kręci się lepiej ale jest też nieco droższe ja jestem zadowolony wszystko zależy od priorytetów i nie sądzę żeby pality byly zlymi kartami [;

A co do generalnej podkręcalności galaxy - taki model wypuścili jakiś czas temu 6800xt z memkami 200Mhz real - po prostu potwór :lol:

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem że dzisiejsze Pality 7300Gt, 7600GS i 7900GS to jedne z najlepiej podkręcających się kart. Kręcą się lepiej od nowych Galaxy.

Jak nie wiesz o czym piszesz, to nie pisz. O ile Gainward stracioł swoją renome po połaczeniu z Palitem, to Palit bardzo wiele zyskał.

No oczywiscie :blink: jak sodzisz e palit to najlepszy wybor do O/C to spoko ktwi dalej w swym pzrekonaniu.

Ale zapewniam cie ze jesli chodzi o firme ktora jest lepszaw O/C to galaxy wygrywa z Palitem.

palit ma tylko niektore modele dobre do O/C i trwale .A galaxy 80% produktow jest podatne na "dobre " O/C.

i jeszccej jeden maly mankament .Palit po O/C pada 2 razy szybciej niz np Galaxy.

Wiem bo sprawdzilem to na 2 modelach 7600GS oba padly po 2-3 tyg od podkrecenia . A obecny gigabyte idzie z"z usmiechem " na 5 miesiac po O/C duzo wiekszym niz na Palicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prosilbym o nie polemizowanie o tym ktora marka jest lepsza bo tego jednoznacznie nie da się rozstrzygnąc a ja nadal jestem w kropce. Poszukałem troszke po sklepach i wybralem kilka modeli, chcialbym abyście mi podpowiedzieli która bedzie spoko. Aha, ta karta naprawde ma wystarczyc mi na pare lat. Nie jestem zapalonym graczem bo nie mam na to czasu ale lubie sobie czasami odpalic jakąś fajną gierke i nie koniecznie musi byc na full detalach.

 

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/21/29729

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,38577/

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,34611/

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,31864/

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,34614/

 

 

Pewnie znacie sie lepiej o demnie to poradźcie ktora bylaby dobra ale i zeby zaraz nie trzeba bylo kupowac nowej... A jesli znacie jakiesz lepsze i bardziej wydajniejsze to poadjcie linka. Z gory dzięki.

 

No i jeszcze jaki bedzie dobry model twardziela bo jedni pisza ze ten był na 1. miejscy a ten sie znowu grzeje a mi chodzi o jakis sprawdzony model a nie wyczytany z gazety artykul itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...