Skocz do zawartości
sarmat

Płyta Na Nforce 650i Pod E6300 Za Około 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio padł mi Asus P5N-E SLI właściwie bez konkretnego powodu (swoją drogą niezły shit i nie poleciłbym jej nawet wrogowi - nigdy więcej produktów firmy ASUSTeK!). Niestety wprowadziłem lekkie modyfikacje mechaniczne, więc oddanie jej na gwarancję odpada. Na razie zostaję bez kompa. Za jakiś miesiąc chcę kupić jakąś nową płytę główną, tylko nasuwa się pytanie - jaką? W grę wchodzą tylko płyty na chipset'cie nForce 650i (chyba, że ktoś zna płyty na innych chipsetach, które mają dwa kontrolery UDMA, na których mi szalenie zależy). Co jest w tej chwili najbardziej godne uwagi? MSI P6N SLI-FI (czy warto dopłacać do Platinum?), Abit FP-IN9 SLI Fatal1ty czy może GIGABYTE GA-N650SLI-DS4? Najbardziej zależy mi na stabilności i bezproblemowości (tym głównie kieruje się przy wyborze płyty), no a na drugim miejscu jest OC. Nie interesuje mnie jakieś ekstremalne oc - chciałbym na swoim E6300 wycisnąć jakieś 2,8GHz (na więcej nie pozwoli mi raczej moje chłodzenie). Co polecacie? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo się mówi, że dobry jest MSI P6N :) Masz fsb na poziomie 400-410. Stabilna, dobra :) DS4 od Gigabyte też w sumie jest OK, o Abicie nic nie słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Giguś jest niezły tylko nie wiem jak z dostępnością, OC na poziomie Asusa P5N-E SLI ale układy zasilające lepsze ;] Jak nie to bierz MSI P6N-SLI-Fi :-P

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Giguś jest niezły tylko nie wiem jak z dostępnością, OC na poziomie Asusa P5N-E SLI ale układy zasilające lepsze ;] Jak nie to bierz MSI P6N-SLI-Fi :-P

A ja staje po stronie Asusa i nie uważam żeby ten producent był gorszy np. od msi czy od gigabyta prawdopodobnie koledze trafiła się felerna płyta , lub cos przekombinował na niej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca bym skreślał asusa, czasami uda im się nawet coś w miarę zjadliwego skombinować ;) Pod E6300 polecił bym z tańszych płyt asusa P5B rev 1.04. Płyta raczej mało awaryjna, stabilna, wyciąga duże FSB rzędu 470-490MHz co jest ważne w przypadku tego procka.

Niemniej muszę tu wypisać parę uciążliwych wad tej płyty by potem nikt nie miał do mnie pretensji: podła zintegrowana dźwiękówka (polecam kupno nawet starego SB Live) debilnie rozwiązany raid przez zewnętrzne esata, konieczność aktualizacji biosu zaraz po zakupie, oraz beznadziejne sterowniki z dołączonej płyty. Niemniej myślę że dla zaawansowanego "komputerowca" żadna z tych niedogodności nie będzie nie do przeskoczenia ;)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...