Skocz do zawartości
Draco27

Upgrade Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za porady wkoncu cos konkretnego, jakos rozwija sie ta dyskusja a ja jestem bogatszy. Jedno wiem nie brac 8600. Ale nadal mam wahania co do reszty... Panowie a jest sens kupować teraz 8800? Moze za pól roku będzie wysyp tych kart tańszych i lepszych? Kupic 7900 a zaoszczędzone 500zł dołożyć do płyty i procka.

AMD 5200 z 2mb pamięci i jakąś lepsza płytę 1000mhz żeby potem wsadzić pamięci 1000mhz albo wziąć 800mhz patrioty/geil/... i podkręcić je na 1000mhz a kartę 7900gs/gt/1950pro?

Abit KN9 płyta ciekawa fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jezeli nie masz hajsu to nie marudz i bierz:

abit kn9

athlon x2 3600+

1gb goodram 667mhz

palit 7900gs

seagate 250gb 7200.10

huntkey 350w

samsung sh-182d

 

i nie wymagaj od nas zlozenia hiper zestawu za grosze. elo

 

"Wg. Draco "medium" nie wchodzi w grę icon_wink3.gif, więc sam nie wiem, może nie polecać chłopakowi zestawu, na którym później w nowych grach będzie musiał zjeżdżać z detalami, przy okazji wytykając "pseudo speców" na PPC, że się nie znają i "wtopił" kasę w szrota."

DOKłADNIE! po co mam kupować teraz taki sobie komp i za 4 miesiące znów pakować nowe podzespoły. Jakbym miał 6 tys na kompa to bym kupił 4rdzeniowca; ale nie mam, dlatego chciałem sie dowiedzieć jakiś optymalny sprzęt a tu każdy mi wciska procka za 250zł i 667 ramy a nagle słyszę ze w gothica 3 ciężko będzie a o crisis zapomnij... chciałbym usłyszeć kup sobie średnio wypasnego procka na szynie 1000, dobra płytkę, giga szybkich pamiątek jakiś ultra.... i 7900gs za 500zł a za pól roku sprzedasz 7900 za 350 i kupisz 8800 a nie będziesz musiał wymieniać całego kompa. polecam płyte taka, ktos inny taka a tu wciąż ta sama spiewka - przeczytaliscie gdzie 3600 i goodram 667 i wycinacie na kazde forum, jak widzicie ze mi to nieodpowiada to zaproponował by ktos cos innego ale wy potraficie tylko 2x8800gtx! eh... Gdzie napisałem ze dołożyć 300zł?

 

hehe zabawne to forum jest, bardziej wciąga niż gothic 3, pozdrawiam all, troszkę luzu panowie to tylko forum!!

 

EDIT: Zestaw, który polecam za te pieniądze:

AMD X2 3600+ Brisbane AM2 - 267zł

Abit KN9 - 251zł

2x1GB Kingston DDR2 667 CL5 - 283zł

Point of View GF8800GTS 320MB - 1099zł

 

Co daje około 1900zł, w grach kładąc na "łopatki" zestaw na E4300, 7900GS oraz Patrioty 800-ki ;)

 

Dzieki za porady wkoncu cos konkretnego, jakos rozwija sie ta dyskusja a ja jestem bogatszy. Jedno wiem nie brac 8600. Ale nadal mam wahania co do reszty... Panowie a jest sens kupować teraz 8800? Moze za pól roku będzie wysyp tych kart tańszych i lepszych? Kupic 7900 a zaoszczędzone 500zł dołożyć do płyty i procka.

AMD 5200 z 2mb pamięci i jakąś lepsza płytę 1000mhz żeby potem wsadzić pamięci 1000mhz albo wziąć 800mhz patrioty/geil/... i podkręcić je na 1000mhz a kartę 7900gs/gt/1950pro?

Abit KN9 płyta ciekawa fakt.

no ja ciebie jednak nie rozumiem . nie chciales x2 3600+ , bo jest slabsze wg ciebie od e4300 . a teraz co? sie nawrociles? :| jesli tak to ok. wiec nawroc sie rowniez pod wzgledem pamieci. miedzy 667 a 800 juz jest dosc mala roznica. a miedzy 800 a 1000 roznicy w grach nie odczujesz :|

 

procesora nie oplaca sie 5200+ . x2 3600 powinien spokojnie poleciec na 2.8 - 3.0 GHz. A ten abit kn9 to jest bardzo dobra plyta, wiec nie trzeba nic lepszego.

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Dla tych, którzy nie kręcą

2) Dla tych, którzy myślą, że jak to kupią to będą fajni :D

3) Dla tych, którzy mają kasę

Edytowane przez beka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede dalej wiercil bo jednak pisaliscie ze taki 3600 do crisis'a jest za słaby, skoro wedlug ciebie 3600 i ddr2 667 wystarcza po co sa ddr2 1000mhz i chociazby 5200 i c2d 6xxx

omg :mur: skad my mamy wiedziec czy ten x2 3600 bedzie za slaby do crysisa? :mur:

ddr2 667 MHz na pewno wystarczy, taki kingston po oc dojdzie do okolo 800-900MHz . ddr2 1000MHz, jest dla 'maniakow' ktorym zalezy na najwyzszej wydajnosci w programach typu SPi :mur:

x2 5200 jest dla osob, ktore sie nie znaja na oc, nie chca podkrecac to kupuja taki procek, przeplacajac bardzo duzo :mur: c2d 6xxx .. sa to na razie najlepsze procesory na rynku. masz kase - kupuj, nie masz kasy - bierz x2 3600.. a jesli nie masz kasy, a chcesz c2d 6xxx to wez kredyt . c2d na pewno cie zbawi :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoba z góry wiedząca, że będzie podkręcał bierze najniższy model procesora i sama sobie go dokręca.

Owszem, droższe modele mają więcej keszu... ale tym bym się nie sugerował (oczywyście nie chodzi mi zastosowania gdzie ww. kesz może się przydać w większej ilości).

Osoba, która nie umie o/c/nie chce tego robić/uważa to za coś złego/itp.

Wydaje więcej pieniędzy za seryjnie wyżej taktowany procesor.

 

 

A o sytuacjach typu "Muszę mieć (naprzykład, nie mamy teraz na myśli jakiejkolwiek osoby itd.) 5600+ bo lepiej wygląda i większy szpan" jeden wyraz - żal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci już znalazłem kupuje te: Patriot DDR2 LLK DUAL 2x1GB 800Mhz Extreme Performance oc do 1200mhz! tylko jaka płyta do tego...

imho lol . czy ty uwazasz ze te 1200MHz ci cos da w grach? :| :mur:

normalnie juz brak mi slow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rotfl widać jak sie znacie na sprzęcie! wy myślicie ze tylko mhz sie liczy? Poczytajcie trochę prasy. Zerknijcie na profesjonalne strony o sprzecie jakie ma osiągi w porównaniu z waszymi 667 goodram. Kicz to wciskajcie sobie. Po oc te pamiątki osiągają mniej nic 50ns! 1000mhz/1200mhz

Następny todomis będzie mi wmawiał ze miedzy goodram 677mhz a tymi patriotami 1000mhz llk jest 15pkt ruznicy w 3dmark05!

ps. Todomisie to taka bajka dla przedszkolaków/moja córka ja ogląda.

 

BFG 7900GTX OC 512MB/Sapphire X1950Pro ULTIMATE + pamiątki j/w - tylko jaka płyta??

Edytowane przez Draco27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rotfl widać jak sie znacie na sprzęcie! wy myślicie ze tylko mhz sie liczy? Poczytajcie trochę prasy. Zerknijcie na profesjonalne strony o sprzecie jakie ma osiągi w porównaniu z waszymi 667 goodram. Kicz to wciskajcie sobie. Po oc te pamiątki osiągają mniej nic 50ns! 1000mhz/1200mhz

Następny todomis będzie mi wmawiał ze miedzy goodram 677mhz a tymi patriotami 1000mhz llk jest 15pkt ruznicy w 3dmark05!

ps. Todomisie to taka bajka dla przedszkolaków/moja córka ja ogląda.

oczywiscie ze miedzy 667MHz a 1200MHz jest duza roznica :] ah te wymarzone 1/2 fps wiecej. gra ladujaca sie 5 sekund szybciej. te dokladane pieniadze ... :mur:

 

i wogole jesli sie znasz lepiej, to po co sie pytasz ? :|

 

btw. moze kase, ktora zostanie ci z zakupu tanszych pamieci zainwestuj w slownik? :|

 

BFG 7900GTX OC 512MB + pamiątki j/w - tylko jaka płyta??

siaka . juz pare razy podawalismy .

7900gtx.. gratuluje wyboru . :lol:

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo karta zdobyła 3 rekomendacja za osiągi i oc... 13tys pkt w 05 ta karta uzyskała z 3400 i 2gb patriot zwykłymi - całość po oc.

Literówka;na parę tysiecy pisanych dziennie słów można ja popełnić. Biedaku kończą ci sie pomysły na dobry komp i schodzisz z tematu.

kredyt na kompa odpada, jeszcze spłacam za samochód, napisałem ze mam 1800 na plyte ram procek karte, 2k mogę wydać. Więcej sie nie opłaca wydawac grając 5h na tydzień.

Niektórzy maja problemy pisząc ze chce kopic c2d 6xxx dla szpanu; dla szpanu to miałem motorynke 18lat temu.

Jest tu ktoś w wieku powyżej 15 lat? Szukam fachowych porad osob w stylu serwal4.

Edytowane przez Draco27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo karta zdobyła 3 rekomendacja za osiągi i oc... 13tys pkt w 05 ta karta uzyskała z 3400 i 2gb patriot zwykłymi - całość po oc.

Literówka;na parę tysiecy pisanych dziennie słów można ja popełnić. Biedaku kończą ci sie pomysły na dobry komp i schodzisz z tematu.

kredyt na kompa odpada, jeszcze spłacam za samochód, napisałem ze mam 1800 na plyte ram procek karte, 2k mogę wydać. Więcej sie nie opłaca wydawac grając 5h na tydzień.

Niektórzy maja problemy pisząc ze chce kopic c2d 6xxx dla szpanu; dla szpanu to miałem motorynke 10lat temu.

Jest tu ktoś w wieku powyżej 15 lat? Szukam fachowych porad osob w stylu serwal4.

:mur:

moze i zdobyla te rekomendacje, ale teraz sa inne , lepsze karty, wiec pakowanie sie w ta nie ma sensu.

 

a i dobry komp to ci podalem pare postow wczesniej, wiec ciezko zeby cos innego wymyslic :huh:

 

tak, mam ponizej 15 lat, wiec co? mam nie pisac, bo uwazasz, ze osoba ponizej 15 roku zycia nie ma prawa sie znac na kompach? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Draco27? Kup sobie od razu ddr3. Bo są wydajniejsze od ddr2. Co z tego że nic ich nie obsługuje (mowa o sensownych płytach) i są kilkakrotnie droższe? W cenie GTX'a kupisz sobie 8800. I może jest mniej wydajny? Poza tym jak chcesz sobie kupić coś drogiego i niepotrzebnego to kupuj. My wolimy tańsze pamięci, które działają może trochę wolniej, ale można je podkręcić, i mieć dwukrotnie taniej podobne pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw autor topicu pyta sie o zestaw, jakie czesci polecaja inni.

Na moje oko juz masz wypatrzone czesci a na forum poszukujesz jedynie powierdzenia twoich wyborow.

Kupilem te corsairy 2x1GB 675, w zyciu nie mialem szybszych, a tymbardziej nie kupilbym tych LLK'ow bo nie lubie daremnie wydawac kasy na cos co tak naprawde nie przyniesie mi odczuwalnego przyrostu wydajnosci.

Do tego mam TForce P965 i w planach E2140/E4300 i 7900GS.

Podkrece proca na 2,5-2,7Ghz grafe lekko podciagne i bede mial z bani na ~rok jakies przebudowy i upgrejdy.

 

 

Kupuj sobie sprzet ktory i tak zaplanowales i nie stresuj chlopakow na forum bo to do niczego nie prowadzi. Spzret dla szpanu jest w innym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

kojeczny weź idź... che konkretnych porad a nie jakiegoś gnojka słuchać

Wyjdź!! :evil: Z takimi tekstami to nie na forum tylko pod monopolowy :evil: Obraza użytkownika-regulamin... Wiesz lepiej to radź sobie sam!

Z mojej strony raport i EOT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech lepiej sobie kupi konsole i będzie miał problem z głowy! Wszystkie gry będą chodzić przez kilka lat bez żadnej przycinki i nie będzie musiał ugrejtować sprzętu. Jedyne sensowne rozwiązanie dla człowieka z "problemami". Tego już powoli nie da się czytać po prostu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...