Skocz do zawartości
fa2m

X540 Vs Mc-5030 Vs Sw-hf 5.1 5000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym kupić w miare niezłe głośniki za rozsądną cene tj do 350zł. Tak jak napisałem w tytule mam 3 typy.

1 - Logitech X-540 (znana, dobra marka, w miare niezły zestaw ale bez fajerwerków, cena ok 300zł)

2 - ModeComMC-5030 (mało znana ale głośniki tej marki są bardzo wychwalane, wysokie noty i niska cena ok 270zł)

3 - Genius SW-HF 5.1 5000 (no chyba nieco bardziej znana niz ModeCom i mniej niz Logitech ale mocą je przewyższa, ceną też ale jestem jeszcze w stanie tyle wydać (350zł)

 

Chodzi mi o głośniki do pokoju ok 20-metrowego do wszystkiego po trochu (grania, słuchania muzyki, oglądania filmów). Nie jestem melomanem i raczej bardzo głośno nie słucham. Karta dźwiękowa : SB Live 5.1. Swoje Creativy SW320 wymieniam głównie ze względu na ilość (2.1) i niewygode obsługi (wyłącznik za subem).

 

Dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Creative G500. Warto dopłacić. Bardzo warto. Pozdrawiam.

Wez przestan dawac takie zyciowe rady. G500 od X540 sa dwa razy droższe i f2am chyba napisal ze 350 moze wydac :|

 

Osobiscie polecam x540 - graja niezle, maja pilota (przewodowego), basik jest bardzo miekki, estetyczne i zgrabne. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupio mi sie tu wypowiadac o Geniusach, bo ich nie mam, ale tyle co ja sie o nich naczytalem, to naprawde nic mi wiecej nie trzeba. Podobno naprawde swietnie graja. Powiem tylko tylko, ze kase na nie skladam i jak tylko bedzie 360zl, to zamawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze dodam że creativy sie dość często psują. Wiem z własnego doświadczenia (4 wadliwe egzemplarze pod rząd i z tego co czasem na forum tu piszą ;). Pozatym to polecam x540 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O geniusach jest sporo artykułów, praktycznie wszędzie są chwalone za świetny stosunek jakości dźwięku do ceny.

A pilota nie mają na kabelku :kijem: tylko bezprzewodowego :gitarzysta:

Creativy miałem i oddałem, dziękuję postoję

 

 

I ja też je kupuję niedługo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wzgledem najlepszego produktu z tej 3 to nie trzeba chyba mowić ze jest nim genius

mam i powiem tylko tyle, że brakuje normalnej dzwiękowej, bo w tej chwili basik jak dla mnie jest troche przy slaby :] a wysokie brzmią hmm troszke jak plastik (oczywiście to wszystko jest zauważalne przy słuchaniu na max) no i pewnie sporą wine za to ponosi jakośc mp3 :]

A jakośc wykonania hmm tu nawet nie ma co porównywać do pozostalych... B-)

W filmach spełnia swoją funkcje bdb ;)

Osobiście wybrał bym zdecydowanie Geniusa ;]

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj uzyskam odpowiedź...

Przy decyzji tylko między Logitech X-540 a Modecom MC-5030, który zestaw lepiej wybrać? (bo chyba lepszych w cenie max. 300zł nie ma?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj uzyskam odpowiedź...

Przy decyzji tylko między Logitech X-540 a Modecom MC-5030, który zestaw lepiej wybrać? (bo chyba lepszych w cenie max. 300zł nie ma?)

Chyba najlepiej przejść się do sklepu i posłuchać :wink:

Ja chyba wybrałbym modecoma, wiele dobrego o nim czytałem, podobno jakość dźwięku bardzo podobna do geniusa

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Geniusy przekonały do siebie w 100%. Solidne wykonanie, super granie, dlugie przewody. Teraz sie zastanawiam sie czy szybko sprzedac swoje Creatvy SW320 za 100zł i dołożyć do Geniusów i brać je już jutro, czy wstrzymac sie ze sprzedażą, może wyciągne co więcej ale wtedy z Geniusami przywitam sie później. KUSZĄ KUSZĄ ;) Pozdrawiam.

PS Uważacie że SW320 Creative SoundWorks są warte 100 czy wyciągne z nich coś wiecej jak poczekam? To tak na marginesie (prosze o szybką odpowiedź) .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem Geniusow i musze niestety dolozyc lyzke dziegciu do ich cukierkowego oblicza. Zgadzam sie z opiniami o brzmiieniu wygladzie i tak dalej.. jest naprawde dobry jak na moje ucho i oko laika. Niestety ten model posiada wady konstrukcyjne. Najslabszym z zestawu komponentem jest subwoofer. I to nie ze wzgledu na moc ale na zastosowany transformator i konstrukcje wlasnie. Przez otwor w subwooferze ktoredy pompowane jest powietrze widac transformator i okablowanie. Nie jest dobrym to pomyslem bo predzej czy pozniej wszystko zaczyna latac. Wracajac do transformatora to grzeje sie niesamowicie nawet przy wylaczonym zestawie (tzw. stand by). Podobno jest stosunkowo za maly do mocy lacznej zestawu. Transformator byl tez powodem malego pozaru takiego zestawu u kolegi ktory doradzal ci Creativy G500.

Moj zestaw juz raz powedrowal do serwisu (po trzech i pol miesiacach uzytkowania). Coprawda wrocil naprawiony ale mam wrazenie i przeczucie ze to nie jest koniec problemow.

Aha co do usterki to sub zaczol najpierw metalicznie i bardzo nieprzyjemnie popiardywac (jak by sie wlasnie cos obluzowalo) pozniej przestal dzialac a za jakis czas padla cala reszta.

 

Co do Modecomow przeraza tylko tragiczny odstep syglal - szum 65 dB. Reszta doznan estetycznych jest w pozadku. Mialem je okazje ogladac i slochac jakis czas temu i preferuje zdecydowanie moje Geniusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale porównanie, bosz... Wiadomo że najlepsze będą Geniusy. Jakość dźwięku , wykonanie. A co do przewodowych pilotów to jak takie coś widze to normalnie cofanie się w stecz o 30 lat, technologia kosmiczna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem w ręku X540ek, ale 5030 i HF 5000 owszem. Najpierw dostałem w łapska Modecomy potem Geniusy. Dostałem Modecomy i generalnie grały dobrze, minimalna dziurka w niższym średnim-tonie, o basie nie ma co mówić - tandetny do bólu z wzniesieniami i opadami o potężnym czasie latencji.

Nie inaczej jest w Geniusach. Tak naprawdę to wciąż te same głośniki, jedynie w innym kolorze, lepiej wykończone, subwoofer jakby większy (lub inaczej postawiony ;) ) bas dalej moim zdaniem nie do przyjęcia. No a satelitki? Poroniony pomysł z otworem rezonansowym w tylnej ściance który kompletnie nie zmienia barwy dźwięku głośników. Chłodzi cewki... Pfff... Ale średnica bardziej poprawna i co lepsze - wysokie już tak nie skwieraczały jak w Modecomach :)

 

Ale i tak bym żadnego z tych zestawów nie kupił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak graja jak dostaniesz :) Kurde, zachorowalem na te glosniki, a ze mna juz niestety tak jest, ze jak na cos zachoruje, to predzej, czy pozniej to sobie kupie i juz nie ma wyjscia :) Teraz sie zastanawiam, czy nie zrobic sobie "predzej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasę wysłałem w piątek koło dziesiątej. wysyłka kurierem. w tym tygodniu powinny dojść. także pierwsze wrażenia opiszę prawdopodobnie w czwartek. potem będę dodawał kolejne spostrzeżenia. niestety aktualna karta dźwiękowa to zintegrowany Realtek. na szczęście w najbliższym czasie mam zamiar zaopatrzyc się w X-Fi. Problem moge mieć z tym, że nie będę miał ich do czego porównać. bo mam tylko stareńkie Creative SBS-350 - zestaw 2.1 za <100zl i wieżę Thomsona z kolumnami po >500zl sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym kupić w miare niezłe głośniki za rozsądną cene tj do 350zł. Tak jak napisałem w tytule mam 3 typy.

1 - Logitech X-540 (znana, dobra marka, w miare niezły zestaw ale bez fajerwerków, cena ok 300zł)

2 - ModeComMC-5030 (mało znana ale głośniki tej marki są bardzo wychwalane, wysokie noty i niska cena ok 270zł)

3 - Genius SW-HF 5.1 5000 (no chyba nieco bardziej znana niz ModeCom i mniej niz Logitech ale mocą je przewyższa, ceną też ale jestem jeszcze w stanie tyle wydać (350zł)

 

Chodzi mi o głośniki do pokoju ok 20-metrowego do wszystkiego po trochu (grania, słuchania muzyki, oglądania filmów). Nie jestem melomanem i raczej bardzo głośno nie słucham. Karta dźwiękowa : SB Live 5.1. Swoje Creativy SW320 wymieniam głównie ze względu na ilość (2.1) i niewygode obsługi (wyłącznik za subem).

 

Dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Wszystkie te modele nie są warte uwagi. Szkoda na nie kasy. Ja przez pewien okres musiałem się męczyć na podobnym sprzęcie do tego. Teraz już wiem

że jeżeli masz miejsce i kasę to normalny stacjonarny sprzęt a jak nie masz mniejsca kup g500, z-5500, cos z gigaworksów, albo coś z bardzo dobrych 2.1

o których pisze Kyle w drugim wątku. Takie z-540 i podobne to strata około 300 zł. Gra to beznadziejnie i jedyne do czego się nadaje to łomotanie w gry. O muzyce można zapomnieć. Jeżeli ktoś się łudzi że na pierdziawach za tą kasę można słuchać muzy na kompie to nie wie co to muzyka.

Nie ma się co oszukiwać to kosztuje i to sporo. Ja osobiście za tą kasę wolał bym dobre słuchawki niż te pierdziawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te modele nie są warte uwagi. Szkoda na nie kasy. Ja przez pewien okres musiałem się męczyć na podobnym sprzęcie do tego. Teraz już wiem

że jeżeli masz miejsce i kasę to normalny stacjonarny sprzęt a jak nie masz mniejsca kup g500, z-5500, cos z gigaworksów, albo coś z bardzo dobrych 2.1

o których pisze Kyle w drugim wątku. Takie z-540 i podobne to strata około 300 zł. Gra to beznadziejnie i jedyne do czego się nadaje to łomotanie w gry. O muzyce można zapomnieć. Jeżeli ktoś się łudzi że na pierdziawach za tą kasę można słuchać muzy na kompie to nie wie co to muzyka.

Nie ma się co oszukiwać to kosztuje i to sporo. Ja osobiście za tą kasę wolał bym dobre słuchawki niż te pierdziawki.

W drugim wątku najeżdżasz na kyle, że nie pisze na temat , a teraz sam to robisz.

Jest pytanie o najlepszy sprzęt za konkretną cenę, a ty wyskakujsz z głośnikami >1000zł :blink:

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sprzęt za 1000 jest zazwyczaj lepszy od sprzętu za 350.

Sprzęt, o którym piszemu ma być uniwesalny, po trochu do wszystkiego.

Co do ostatniego zdania to :lol: powodzenia siedzieć pół dnia ze słuchawkami na uszach (ja na przykład dobre słuchawki już mam)

Wypowiadasz się w stylu: jak cię nie stać na merca to chodź piechotą, bo fiat to łajno

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już mam od tygodnia geniusy sw-hf 5.1 5000. myślałem, że będę mógł się na ich temat troszkę rozpisać, ale jednak nie... nie są rewelacyjne. ich największą wadą jest to, że przy niskiej głośności po prostu szumią. nie jest to głośne, ale przy bardzo cichym komputerze, w nocy słyszalne. przy maximum nie występują żadne szumy. wniosek z tego taki, że spieprzyli regulator głośności. pilot, silniczek i te [ciach!]ły. zamiast tego lepiej mieć taki na kablu. do tego dochodzi kolejna wada. pewnego razu zastanawiałem się dlaczego tak strasznie słabo słychać muzykę mimo głośności na max. okazało się, że miałem włączony zły tryb. dlaczego więc jednak było słychać ten dźwięk? nie powinno tak być... są zdecydowanie zbyt duże jak na swoją moc i jakość. tylnych głośników prawie nie słychać. może to wina ich ustawienia w moim pokoju (na ziemi) a może mojego słuchu. słyszę ich obecność tylko podczas siedzenia obok nich, grania, 3dmidi oraz gdy puszczę demko x-fi, czyli wtedy gdy przednie są cichsze. dużo pomogła konsola THX z X-Fi, chociaż muszę jeszcze trochę w niej pogrzebać. także jeśli ktoś chce słuchać muzyki cicho, niech nie męczy się z tymi głośnikami. ja sobie w konsoli THX ustawię minus ileśtam dB i mam nadzieję, że to pomoże.

 

nie napisałem nic o ich dźwięku. za 375zl nie ma co szukać idealnego brzmienia. grają akceptowalnie. minus za brak wyjścia na słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadasz się w stylu: jak cię nie stać na merca to chodź piechotą, bo fiat to łajno

Doskonale to podsumowałeś :-P

 

Kolega koperta po prostu chyba nie zrozumiał tematu, G500 vs X-540 nooo bardzo ciekawe porównanie prawie jak 7900GS vs 8800GTS. X540 kupisz za 280 zl i tyle te głośniki sa warte na pewno. Przecież nie kupują ich audiofile prawda? To sprzęt o określonym przeznaczeniu - czyli gry i filmy - osobiście mam X540 i pomimo że jakość muzyki nie zabija to spokojnie można sobie ich używać i sie cieszyć - kwestia ustawień equalizera i dobrego rozmieszczenia. Sub wg mnie gra bardzo porządnie dając mekki i bluesowy basik, głośniki nie szumią i nie pierdzą więc czego chcieć za taką kasę?

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pytania postawionego w temacie tego wątku.

 

X540 Vs Mc-5030 Vs Sw-hf 5.1 5000

 

Każde z nich mają swoje wady i zalety. Ja bym to ustawił w takiej kolejności Sw-hf 5.1 5000 > X540 >> Mc-5030. To są tanie proste głośniki komputerowe. Do muzyki żadne z nich się nie nadają, no chyba że dla niewymagających userów. Do filmów owszem jak najbardziej. Ale w kwestii gier to zależy głównie jakich gier. Do FPP : Q3/Q4/CS/CSS/MOH/COD itd. to tylko słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu prosiłem o pomoc w wyborze pomiędzy Logitech X-540 a Modecom MC-5030.

Byłem trochę zajęty ale niedawno znalazłem wreszcie czas i zacząłem szukać tych głośników po sklepach, niestety nie było to zbyt owocne :? a chciałem je choćby obejrzeć na żywo...

Czy ktoś miał styczność z tymi dwoma produktami? Sam nie wiem co wybrać - Logitech ma większe doświadczenie i 'renomę' na tym rynku, a z drugiej strony Modecomy mają drewniane kolumienki i większą moc.

Poprzednie modele Logitecha są często chwalone, a znowu te Modecomy mają bardzo pozytywne opinie w internecie...

Wiem, że takie głośniki to nic specjalnego ale nie stać mnie na nic lepszego dlatego chciałbym dokonać jak najlepszego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko logitech. w modecomach mogą występować takie nieciekawe przypadłości jak w geniusach - "pikają" gdy dzwoni telefon i szumią przy niskiej głośności (cicho, ale przy bardzo cichym komputerze słychać). nadrabiają jedynie wyglądem. choć z drugiej strony te drewniane kolumny są duże i ciężko je rozstawić. nie wiem jak wyglądają modecomy, więc pisałem na podstawie geniusa, który też jest przeciętną marką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega kupil pare dni temu X-540, testowalismy no i powiem szczerze ze graly bardzo ladnie, ale niestety nie mialem porownania z dwoma konkurentami.

Mam wlasnie pytanko apropo Geniusów:

Otóż TUTAJ i TUTAJ jest model: Genius SW-5.1 Home Theater, natomiast TUTAJ wlasnie nie wiem czy to są te same, czy inne, bo w tym 1klik są dokladnie takie: GENIUS SW-HF 5.1 5000 Home Theater. Poza tym w porownaniu do tych dwoch piewszych, tylne satelitki są wieksze, i mają jakby inaczej nałożoną tą czarną osłonkę. I moje pytanie: Czy w tych 3 linkach są te same glosniki? (dokladnie chodzi mi czy w 1klik są takie same jak reszta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te w 1klik to ten nowszy model, o którym tutaj piszemy. mają mocniejszy subwoofer oraz dwukanałowe tylne głośniki.

 

zauważyłem jeszcze jedną nieprzyjemną rzecz w tych geniusach. przy defaultowym ustawienu tych trzech potencjometrów głośnik centralny gra troszkę ciszej niż pozostałe przedne, a głośniki tylne grają dużo ciszej (tak z połowę) niż przednie. sprawę załatwia przekręcenie "surround" na maksimum. tak powinno być? moze ja mam po prostu wadliwy panel sterujący głośnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będę miał te Geniusy i z tego co czytałem to są dobre. Po za tym transformatorem i problemem z regulacją głośności są rewelacyjne. Sprawdzałem u kumpla i na KX Project nie ma problemu z tylnymi satelitkami. Wszystkie grają tak samo głośno. Denerwuje tylko to że trzeba ustawić na średnim poziomie głośności ,bo im ciszej to było słychać szumy ,a im głośniej tym jeszcze gorzej. Oczywiście zależy od źródła dźwięku. Aha dodam że przy filmach z DTS ,zwłaszcza takie ripy z HDDVD jakość dźwięku jest rewelacyjna. W filmach te głośniki sprawdzają się chyba najlepiej. W muzyce jak jest dobra jakość Mp3 ,albo CD/DVD Audio też jest zadowalająca dla niezbyt wymagających. IMO do 400 PLN mogę śmiało je polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...