Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo-f - Intel P35 Bearlake

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, na XtremeSystems są dostępne jakieś VP BIOSy beta do płyty MSI P35 Platinum - podobno nie są one oficjalnie publicznie dostępne. Są to wersje P03, P04 itp. Czy ktoś odważy się wgrać takiego BIOSa i sprawdzić zmiany? Niby ten koleś co osiągnął FSB 600MHz na tej płycie zrobił to na BIOSie P01.

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...mp;postcount=15

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, na XtremeSystems są dostępne jakieś VP BIOSy beta do płyty MSI P35 Platinum - podobno nie są one oficjalnie publicznie dostępne. Są to wersje P03, P04 itp. Czy ktoś odważy się wgrać takiego BIOSa i sprawdzić zmiany? Niby ten koleś co osiągnął FSB 600MHz na tej płycie zrobił to na BIOSie P01.

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...mp;postcount=15

 

To moze jest taki bios do P35 Neo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze jest taki bios do P35 Neo

Nie widziałem BIOSu VP do tej płyty. Poszperalem trochę na XtremeSystems i dowiedziałem się, że BIOSy VP są w chwili obecnej dostępne tylko dla recenzentów - podobno dzięki nim osiąga się większą wydajność z płyty. Jeśli chcesz taki BIOS do Neo-F to możesz spróbować napisać do 2649576[/snapback]

czyli po przesadzeniu z o/c nie trzeba resetować CMOSu?

Tak, wciskasz kilka razy power/reset i komputer startuje na standardowych ustawieniach i masz możliwość zmiany błędnych ustawień.

 

a i drugie pytanie.... czy ten kontroler marvela od ide (mowa o wersji p35 neo) jest taki kiepski jak to piszą w recenzji?

MSI P35 Platinum też chyba ma ten kontroler, ale mogę się mylić. W sumie mi nie sprawia on problemów, chociaż rzeczywiście może trochę więcej czasu zajmuje start niż na innych płytach.

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie na stracie marvel daje się we znaki.... w sumie tylko na starcie

 

a z tym power/ reset to w jakiej kolejniści? razem, osobno?

 

pytam bo na mojej dfi infinity to tylko reset cmosu pomagał (zworką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie na stracie marvel daje się we znaki.... w sumie tylko na starcie

 

a z tym power/ reset to w jakiej kolejniści? razem, osobno?

 

pytam bo na mojej dfi infinity to tylko reset cmosu pomagał (zworką)

Na najnowszym BIOSie już nie trzeba tak długo czekać.

 

O ile się nie mylę to 3 razy power lub reset. Nie wiem dokładnie. Ja wciskam z 5 razy to i to, i działa. :) Sprawdź w manualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie czekam na pamięci do płyty i obudowe, w tym tyg pewnie wszystko poskładam. Widze że bios lepiej zmienić jak najszybciej.

Teraz sie zastanawiam jaki sys zainstalować...

 

Live update działa?

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakas skomplikowana ta zmiana biosu. Każą coś z dysku robic zamiast normalnie, tak jak inni producenci, z FDD. W dodatku chyba maja jakas starą instrukcję aktualizacji bo podane w niej są zupełnie inne plików niż te w folderze co może przyspozyć wątpliwości mniej zawansowanym uzytkownikom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz to zrobić z FDD, jednak jest to o wiele bardziej ryzykowna metoda. Inni producenci też nie zalecają aktualizowania z FDD. Najlepiej robić to z pendrive'a.

Jesli chodzi o flashowanie z fdd to wcale nie jest to taka ryzykowana metoda, raczej tak samo ryzykowna jak z hdd ;) Flasciach!ac z dyskietki musimy miec dysk startowy z win98/me, ktory jak wiadomo tworzy sobie tzw. ramdrive, po zaladowaniu systemu z dyskietki startowej, kopiujemy do utworzonego ramdrive'u nowy bios i narzedzie do flashowania znajdujace sie na drugiej dyskietce. W ten sposob nie ma ryzyka, ze w trakcie flashowania nastapi blad w odczycie dyskietki czy cos, bo kopiujesz wszystko co potrzebne do pamieci RAM i stamtad to uruchamiasz.

 

Co do BIOSow performance trzeba koniecznie sprawdzic co potrafia, tylko nie wiem kiedy bede mogl to zrobic, najprowdopodobniej wstrzymam sie z tym do wymiany chlodzenia na procesorze, w dodatku szykuje mi sie remont w pokoju :(

 

Co do chlodzenia sadzicie ze Thermalright Ultra-120 eXtreme bedzie pasowal na MSI P35 Platinum ?

Edytowane przez elCooL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG, nie mam pytań - http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...mp;postcount=27.

 

UPDATE:

Mam na tej płycie dziwny problem z 2x OCZ Special Ops 1GB 800MHz. Na domyślnych ustawieniach GoldMemory sypie błędami - zwiększanie napięcia nic nie daje. Po poluzowaniu timingów i zmniejszeniu taktowania jak na razie wszystko ok. :/ Co to może być? Wina płyty czy pamięci?

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak reasumując: to w jaki sposób NAJlepiej zrobić updejta biosu msi p35 neo?

 

no niezły wyniczek ddr2, ciekawe na jakiej płycie... i fsb rośnie :D

 

a chciałem brać te OCZe SOE, jednak wybór padł na g.skille - w końcu ddr1 się sprawdziły w 100%

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak reasumując: to w jaki sposób NAJlepiej zrobić updejta biosu msi p35 neo?

 

no niezły wyniczek ddr2, ciekawe na jakiej płycie... i fsb rośnie :D

 

a chciałem brać te OCZe SOE, jednak wybór padł na g.skille - w końcu ddr1 się sprawdziły w 100%

Kazdy upgreade jest taki sam nie ma lepszego czy gorszego.

 

Macie moze cos na temat tych Biosow VP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy upgreade jest taki sam nie ma lepszego czy gorszego.

 

Macie moze cos na temat tych Biosow VP?

Ja wgrałem sobie na chwilę BIOSa P04. Nie używałem go zbyt długo, dlatego też nie zauważyłem większych różnic oprócz tego, że jest dostępny większy zakres FSB i mnożnika, a także inicjalizacja kontrolera Marvel'a trwa sekundę dłużej. Pewnie są większe różnice, ale nie miałem czasu tego sprawdzić. Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrałem sobie na chwilę BIOSa P04. Nie używałem go zbyt długo, dlatego też nie zauważyłem większych różnic oprócz tego, że jest dostępny większy zakres FSB i mnożnika, a także inicjalizacja kontrolera Marvel'a trwa sekundę dłużej. Pewnie są większe różnice, ale nie miałem czasu tego sprawdzić.

 

Chodzilo mi o to czy cos jest do Neo a nie do Plat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania co od płyty msi p35 neo-f: (mam bios 1.0)

1. Jakie napięcia macie zwiększone do o/c?

2. Jakie dzielniki prócz 1:1 są sprawne?

3. Jak zupdejtować bios 1.10? U mnie w fleszu w windowsie pisze że zła suma kontrolna...? (live update nie wykrywa biosu w ver 1.10 :/ )

4. Nie moge regulować prędkością wiatraczków.

5. Każde o/c (np E2160 @ 3ghz - ramy przy 1:1 wywala błąd w orthosie albo zwiech kompa) - ramy 2x1gb g.skill nq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy na pewno dobrze "załapuje" Ci odpowiedni dzielnik. U mnie był z tym problem, nawet po wgraniu najnowszego BIOSu, dlatego pozbyłem się tej płyty... Szkoda mi było nerwów, poza tym komp nie wstawał, po jego wyłączeniu, mimo że przedtem ustawienia były praktycznie full stable, czyli 8h w Orthosie (więcej nie chciało mi się czekać)...

Aha, napięcie miałem ustawione na 1.4V przy 3GHz (też mam E2160)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem z dzielnikami jest. Nie występuje on tylko na 266 FSB (bez OC), wtedy żaden dzielnik nie działa :) Przy OC jedynie działa 5:6 i 1:1*. 2:3 po części działa tylko do ok. 500 MHz.

 

*na biosie 1.1 dzielnik 1:1 zawsze działa, ale jest problem z OC. Na biosie 1.2B2 (beta od MSI) pięknie działa 5:6 (zawsze), ale tylko Przy CAS=3 :lol: 1:1 natomiast gdy najpierw zabootujemy 5:6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kręce na 3ghz,(na defaultowym V - stabilnie w orthosie, dopiero test ramu po 2sec wywala błąd, lub reset kompa) czyli 9x334 pamięci 1:1 -czyli 668 i nie ma bata zeby chodziło stabilenie. Czyli narazie musze się wstrzymać z o/c?

 

Dlaczego nie chce mi sie zupdejtować bios do v1.1?

Jak to zrobiliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, po tygodniu męki z pamięciami OCZ Special Ops na płycie MSI P35 Platinum (ver 1.1) stwierdzam, że płyta ta ma problemy, gdy te pamięci obsadzone są w kanale A i GoldMemory sypie błędami. W przypadku obsadzenia tych pamięci w kanale B lub innych pamięci w kanale A, problem znika. Wniosek z tego jest prosty, najlepiej obsadzać kanał B, gdyż kanał A jest mniej kompatybilny i mogą być problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. źle napisałem. Racja, żeby był dual muszą być dwa kanały. :) Chodziło mi o to, że mój egzemplarz ma problemy, gdy pamięci są obsadzone w pierwszej parze slotów, natomiast gdy wsadzę je do drugiej pary to bez problemu działają w dualu. Co to ma być? Czy to nadaje się na gwarancję? W przyszłości chciałbym dodać jeszcze 2GB, a to może być przeszkodą. :( No chyba, że do tej pary pamięci można dokupić drugą parę innego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, że Duala obsadza się w slotach A1 i A2 (pierwszy od prawej pomaranczowy i pierwszy od prawej zielony) i analogicznie B1 i B2 :lol: Nie wiem czemu MSI odwrotnie pokolorowało sloty :D

hmmm

 

wg instrukcji (str 2-7) dual to A1 i B1, A2 i B2 ablo wsio.

Ja mam teraz obsadzone A1 i B1i 501 Mhz pamięci chodzą, a cpu-z pokauje że jest dual.

Jaki powinienem mieć odczyty w everescie? odczyt mam 8500, zapis 6200, czas 58. Narazie zapusćiłem cl5-4-5-15.

Potrzebny nawiew na pamięci z podpisu? (2.2 lub 2.3V).

 

EDIT: Stabilnie pamięci lecą tylko na 361 dzielnik 5:6 (9x300). Na 2800 orthos na blendzie wywala albo zwiecha. (bios narazie 1.0)

 

Dołączona grafika

 

 

Pamięci przy 1:1 tzn. 9x334 czyli 668mhz, timingi 5-5-5-15 i orthos wywala do 1 minuty (najczęsicej kilka sekund). Może te g.skille nie lubią się z p35??

Pytanie dla posiadaczy p35 neo f: Jakie napięcia dzwigacie?

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś wrzucić bios 1.22 beta do P35 Platinum ? :wink:

 

jutro odbieram płyte i chętnie bym sie nim pobawił, mam już bios P04, ale najpierw chciałby msprawdzić 1.22 :)

 

elCooL dzięki wielkie jeszcze raz za biosik B)

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...