Jump to content

.PaVLo.

Stały użytkownik
 • Posts

  1373
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

.PaVLo. last won the day on October 12 2017

.PaVLo. had the most liked content!

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://pawelm4.bikestats.pl/
 • GG
  2594367

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  inąd
 • Zainteresowania
  Komputery / Modding / Kolarstwo górskie

Recent Profile Visitors

6552 profile views

.PaVLo.'s Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

48

Reputation

 1. Witam. Dzisiaj odebrałem nowy dysk przenośny Seagate 4TB Backup Plus USB 3.0. Po podłączeniu pod wolne gniazdo USB 3.0, i próbie kopiowania pierwszych danych, zauważyłem, nagłe zatrzymywanie transferów i chwilowe zamrożenie myszki. Obserwowałem też kopiowanie i często transfer spadał do 30kb/s, na dłuższą chwilę, aż wywalało cały dysk i znów pojawiał się w systemie. Było to kilka razy, ale obecnie sprawa nieco się polepszyła i dysku już nie wywala. Transfery poprawiły się i oscylują w granicach 90-110MB/s, ale czasem kopiowanie potrafi nagle się zatrzymać. Sprawdziłem SMART i zauważyłem, że bardzo szybko wzrasta wartość 07 z początkowych +5000 (pierwsze podłączenie) do obecnych +800000 ! Zastanawiam się, czy zwracać dysk, bo pada mu mechanizm pozycjonowania, czy olać to używać go dalej? Zrzut ze SMART
 2. Hmm, całkiem ciekawe urządzeni i faktycznje dużo tańsze, jednak ostatnie oprogramowanie jest z zeszłego roku, a systematyczne poprawki dają większe bezpieczeństwo.
 3. Bierz P300, ja już Seagate nie zaufam po niedawnej awarii dysku 2TB oraz wcześniejszych problemach z dyskami 500GB.
 4. Ja jednak poleca zainwestować w HDD jako magazyn. Toshiba P300
 5. ASUS RT-AC1200G+, sam będę go kupował w przyszłym miesiącu. Przekonała mnje jakoś oraz wsparcie producenta, czego innym brakuje.
 6. Jest bardzo dobrze, jedynie na przyszłość kupiłbym czarne taśmy SATA, aby nie rzucały się tak w oczy :).
 7. Albo coś jest z płytą główną, albo z programem do defragmentowania. Obecnie przywróciłem obraz systemu i wywaliłem sam program (PerfectDisk). Dysk znów się uspokoił i jak na razie to podejrzewam, że coś się z nim dzieje podczas defragmentacji lub sam program coś miesza w dysku.
 8. Niestety, problem znów wrócił, ja już nie mam sił, trzeba złoma na gwarę, tylko jaki teraz dysk brać ?, Seagate już nie kupię bo trzy dyski mi padły.
 9. Chyba znalazłem przyczynę. Najpierw zacząłem od samego biosu i grzebania w ustawieniach, ale postanowiełm sprawdzić kable SATA i chyba znalazłem problem. Dysk był podpięty pod to samo gniazdo ("piętrowe" SATA) co napęd DVD, a dodatkowo nie podobała mi się sama taśma od nagrywarki. Pozmieniałem układ dając nagrywarkę na ostatni port oraz dyski osobno, dobrze że mam aż 6 SATA na płycie. Na razie dysk się uspokoił, ale muszę to jeszcze dalej obserwować.
 10. Tak, najnowszy, ale nie było tego problemu od razu, pojawił się stopniowo, i teraz dysk pracuje cały czas. Nawet szukałem jakichś opcji w biosie, ale nic tam nie ma. Aha, dysk służy jako magazyn, ale mimo to zdarz się, ze coś spowalnia, jak Cibenench, który w połowie przycina animację, ale wynik ostateczny jest stabilny. Defragmentacja trwa wieki, jedną partycję gdzie mam 240GB danych robił ponad godzinę, a najlepsze, że na przykład w HDTune wynik jest dobry, jednak widać spadki o kilkadziesiąt MB/s, ale to jednorazowo na cały test.
 11. Witam. Od jakiegoś czasu obserwuję, a raczej słyszę, że cały czas pracuje głowica dysku i nie ma to znaczenia czy system jest załadowany, czy jestem akurat w biosie. Chrobotanie zaczyna się w chwili jak załaduje się bios płyty i trwa godzinami. Ktoś spotkał się z takim zachowaniem? Smart niczego złego nie pokazuje. Przeszkadza mi to, że każde uruchomienie gry czy jakiegoś programu z dysku jest przedłużone bo dysk coś mieli. Sprawdzałem w monitorze zasobów i nic szczególnego tam nie widać. Zastanawiam się czy to nie jakiś sterownik SATA tak powoduje. Sprawdziłem i dysk mieli nawet z odłączoną taśmą SATA. Próbuję zdefragmentować partycje, ale idzie to strasznie wolno, ale transfery na dysku wyglądają ok, mimo, że przy niektórych opcjach widać, że dysk wymusza jakieś działania. Wyłączenie APM w Crystaldisk nic nie dało, dysk ciągle coś mieli.
 12. Pamięci na kościach Samsung B-Die. Poszukałem trochę na necie i te moje pamięci powinny odpalić wartości: 3333 Mhz - 17-18-18-36-2T 1.45V 3400 Mhz - 17-18-18-36-2T 1.45V Tragedii nie ma, może jak ceny zaczną spadać, to zaopatrzę się w jakiś fajny komplet 2x8GB na B-Die, a te opchnę.
 13. Czyli jednak te gorsze, ale może coś uda się z nich wyciągnąć :).
 14. Też myślałem nad szybszymi, ale nawte jak je brałem w sierpniu, to kosztowały 675, a to i tak kosmiczna cena jak za 2x8GB, a szybsze z niskim CL, stały za niemal 800, więc tylko maniacy są w stanie wydać taką kasę za dwie kostki. Ja szukałem optymalnego kompromisu, ale ceny wciąż rosły (i rosną), więc nie zastanawiałem się i wziąłem ostatnią parę tych G.Skill. Na B-die pewnie nie są, ale jak uda się je puścić na 3600 CL16 to będę zadowolony :).
×
×
 • Create New...